Справа № 366/2522/18
Провадження № 3/366/1469/18
26 вересня 2018 року суддя Іванківського районного суду Київської області Тетервак Н.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Іванківського ВП Вишгородського ВП ГУ НП в Київській області про притягнення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого,
до адміністративної відповідальності за ст.173-2 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
25 вересня 2018 року до Іванківського районного суду Київської області надійшли матеріали від Іванківського ВП Вишгородського відділення ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр.ОСОБА_1, за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП.
З матеріалів справи вбачається, що 23 вересня 2018 року о 23 год. 25 хв. в с.Шпилі по вул.Шкільна,30А гр.ОСОБА_1 вчинив насильство в сім'ї відносно гр.ОСОБА_2, а саме: ображав брутальною лайкою, кидався в бійку, чим могла бути завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої.
Суд, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягають поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст.256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Пункт 2 частини 1 статті 278 КУпАП встановлює, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 173-2 КУпАП вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, непроходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про попередження насильства в сім»ї» насильство в сім'ї це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.
Відповідно до ч.2 ст.3 СК України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.
Диспозиція ч.1 ст.173-2 КУпАП передбачає, що об'єктивною стороною правопорушення є саме вчинення насильства в сім'ї.
Судом встановлено, що з протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР № 370623, складеного 24 вересня 2018 року, не можна встановити, в чому саме проявляється об'єктивна сторона вчинення ОСОБА_1 насильства в сім'ї, тобто відносно кого було вчинено таке насильство (член сім'ї).
При цьому, суддя звертає увагу, що обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Пунктом 24 постанови ППВСУ № 14 від 23.12.2005 року визначено, що визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 370623 від 24.09.2018 року не відповідає вимогам закону, що має суттєве значення для вирішення справи. За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, та прийняти по справі законне й обґрунтоване судове рішення.
Таким чином, при підготовці до розгляду зазначеної справи було встановлено, що остання не може бути призначена до розгляду і підлягає поверненню на доопрацювання до Іванківського ВП Вишгородського ВП ГУ НП в Київській області для усунення вищевказаних недоліків.
На основі вищевикладеного, керуючись статтями 245, 256, 278, 283 КУпАП України, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ст.173-2 ч.1 КУпАП направити до Іванківського ВП Вишгородського ВП ГУ НП в Київській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.А. Тетервак