Ухвала від 26.11.2018 по справі 320/6228/18

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

26 листопада 2018 року м. Київ 320/6228/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України, у якому позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Код: 22933548, щодо не виплати пенсії з 01.01.2018 по 30.04.2018 - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт НОМЕР_2, виданий 29.06.1999 року Алчевським МВ УМВС України в Луганській області, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області Код: 22933548, відновити виплату пенсії з включенням сум (доплат, надбавок, перерахунків), за весь час, починаючи з 01.01.2018 по 30.04.2018 (включно).

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Частиною першою статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи - позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Тобто, якщо предметом адміністративної справи є оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної особи, то позивач може застосувати альтернативну підсудність та звернутись до суду за своїм зареєстрованим місцем проживання (перебування, знаходження).

Як вбачається з документів, доданих до позовної заяви, зареєстрованим місцем проживання позивача є АДРЕСА_1.

У свою чергу, місцезнаходженням відповідача є: АДРЕСА_2.

З приводу тверджень позивача про те, що відповідно до довідки від 18.10.2017 за НОМЕР_3 "Про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи" він фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3, суд зазначає, що така довідка не може бути взята до уваги у якості документу, що підтверджує зареєстроване місце проживання позивача та дозволяє застосувати передбачені статтею 25 Кодексу адміністративного судочинства України правила альтернативної підсудності.

Так, відповідно до статті 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» реєстрація - це внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. У розумінні цієї ж статті документами, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, є паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.

Варто також зауважити, що вказана довідка видана станом на 18.10.2017 та не підтверджує як власне факт реєстрації позивача за адресою, вказаною у позовній заяві, так і фактичне проживання позивача за зазначеною адресою станом на момент звернення до суду.

З огляду на зазначене та беручи до уваги приписи статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що дана справа підсудна окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на Луганську область або м. Київ.

Суд звертає увагу на ту обставину, що згідно з положеннями Указу Президента України від 16 листопада 2004 року «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів», в системі адміністративних судів діє Київський окружний адміністративний суд. Однак, територіальна юрисдикція даного суду поширюється на Київську область.

Водночас вирішення адміністративної справи судом першої інстанції, якому така справа не підсудна, є підставою для скасування судового рішення.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно з частинами 6 та 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 27, 29, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу 320/6228/18 передати за підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Копію ухвали надіслати (вручити) позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Панченко Н.Д.