Рішення від 15.11.2018 по справі 240/4848/18

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2018 року м. Житомир справа №240/4848/18

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Попової О. Г.,

секретар судового засідання Бойко Т.О.,

за участю:

позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

представника відповідача Шайденко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,

встановив:

ІСТОРІЯ СПРАВИ
КОРОТКИЙ ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ

1. ОСОБА_4 звернулась до Житомирського окружного адміністративного суду із позовом, в якому просить:

- визнати протиправними дії Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_4 у зв'язку з змінами розміру посадового окладу головного спеціаліста Житомирського обласного центру нарахування та здійснення соціальних виплат;

- зобов'язати Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_4 пенсії державного службовця з 01 серпня 2018 року у зв'язку з підвищенням посадового окладу головного спеціаліста Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, а саме: станом на 01 грудня 2015 року - 1 723,00 грн із збереженням проценту нарахування пенсії та раніше проведених виплат.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що зверталась із відповідною заявою до відповідача, однак, Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Житомирській області протиправно відмовляє у перерахунку пенсії у зв'язку із підвищенням посадового окладу державного службовця, працюючого на відповідній посаді, внаслідок чого, на думку позивача, протиправно звужує її конституційні права.

ПРОЦЕДУРА

2. Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2018 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження із проведенням підготовчого судового засідання та викликом (повідомленням) учасників справи. Підготовче засідання призначено на 01 листопада 2018 року о 11:40.

3. 24 жовтня 2018 року представником відповідача до відділу документального забезпечення суду, у строк та в порядку визначеному статтею 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) подано відзив на позовну заяву вих. №11770/07 від 24 жовтня 2018 року (а.с. 23-26).

4. В підготовче засідання, призначене на 01 листопада 2018 року о 11:40 прибули позивач та представник позивача. Протокольною ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 01 листопада 2018 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 15 листопада 2018 року о 11:20, що зафіксовано секретарем судового засідання у протоколі судового засідання від 01 листопада 2018 року.

5. В судове засідання, призначене на 15 листопада 2018 року о 11:20 прибули позивач, представник відповідача.

Позивач та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві. Правом на подання відповіді на відзив у строк та в порядку, визначеному статтею 163 КАС України, не скористались. У відповідності до частини четвертої статті 159 КАС України подання заяв по суті справи є правом учасників справи.

Представник відповідача щодо задоволення позовних вимог заперечувала з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву вих. №11770/07 від 24 жовтня 2018 року.

У відповідності до положень частини третьої статті 243 КАС України та зважаючи на складність справи, складення рішення у повному обсязі може бути відкладено на строк до десяти днів з дня закінчення розгляду справи.

АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ

6. Як встановлено зі змісту позовної заяви та наданих у судовому засіданні позивачем та представником позивача пояснень, ОСОБА_4 працювала на посаді головного спеціаліста Житомирського обласного центру нарахування та здійснення соціальних виплат, віднесеної до державної служби. За твердженнями позивача, внаслідок підвищення посадового окладу нині працюючого державного службовця на відповідній посаді у ОСОБА_4 виникло право на перерахунок пенсії, у зв'язку з чим вона звернулась із відповідною заявою до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області. Вказує, що відмова відповідача у перерахунку пенсії є протиправною, оскільки як на момент перебування позивача на посаді державного службовця, так і на момент призначення позивачу пенсії чинне на той момент законодавство передбачало вказану підставу для перерахунку пенсії державному службовцю, а тому дії відповідача за своєю суттю є звуженням попередньо наданих соціальних гарантій.

7. Відповідно до змісту відзиву на позовну заяву відзив на позовну заяву вих. №11770/07 від 24 жовтня 2018 року (а.с. 23-26), а також наданих у судовому засіданні представник відповідача пояснень, Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Житомирській області щодо задоволення позовних вимог заперечує у повному обсязі та просить відмовити у їх задоволенні за безпідставністю.

Вказує, що чинним спеціальним законодавством перерахунку пенсії державного службовця у зв'язку із підвищенням посадового окладу працюючого державного службовця на відповідній посаді не передбачено, а тому Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Житомирській області при прийнятті оскаржуваної відмови діяло у межах, на підставі та в порядку, визначеному чинним законодавством.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

8. Відповідно до наявної у матеріалах копії пенсійного посвідчення НОМЕР_2 ВІД 12 жовтня 2018 року ОСОБА_4 з 28 вересня 2009 року призначено пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

9. Згідно з довідкою Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської обласної державної адміністрації №03/921 від 03.08.2018, посадовий оклад головного спеціаліста Житомирського обласного центру нарахування та здійснення соціальних виплат станом на 01 грудня 2015 року складав 1 723,00 грн (а.с. 16).

10. Позивач зверталась до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області із заявою від 09 серпня 2018 року щодо перерахунку пенсії у зв'язку зі зміною посадового окладу головного спеціаліста Житомирського обласного центру нарахування та здійснення соціальних виплат станом на 01 грудня 2015 року на підставі довідки Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської обласної державної адміністрації №03/921 від 03.08.2018 (а.с. 15).

11. Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Житомирській області вих. №П-402 від 27 серпня 2018 року повідомило позивачу, що її звернення 09 серпня 2018 року по питанню проведення перерахунку пенсії у відповідності до Закону України "Про державну службу" розглянуто. Зазначено, що ОСОБА_4 перебуває на обліку в управлінні з 23.09.2008 та отримує пенсію за віком згідно Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ, при страховому стажі 36 роки 5 місяців 23 днів, в тому числі стаж роботи на державній службі - 16 років 6 місяців 24 днів, у розмірі 86% від заробітної плати, на яку нараховувався збір па обов'язкове державне пенсійне страхування. Вказано, що Законом України від 28.12.2014 року №76-VІІІ "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів" було внесено зміни в статтю 37-1 Закону та викладено у такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України", зазначена норма набрала чинності з 01 січня 2015 року. Визначення заробітної плати, для обчислення пенсії державним службовцям здійснювалось в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, а саме: постановою Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій" від 31 травня 2000 року №865. Пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865 про здійснення перерахунків пенсії пенсіонерам у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України виключено з 01 грудня 2015 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1013.

Позивачу також повідомлено, що з 01 травня 2016 року Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ та, зокрема, стаття 37-1 вказаного закону, також втратили чинність. Також вказано, що надана позивачем довідка №03/921 від 03.08.2018 не відповідає вимогам постанови правління Пенсійного фонду України від 04.07.2016 №15-2. Враховуючи вищевикладене, надані позивачем документи не можуть бути узяті до уваги для перерахунку пенсії (а.с. 17 та зворот).

Не погоджуючись із наданою відмовою та вважаючи її протиправною, наголошуючи, що дії відповідача за своєю суттю є звуженням попередньо наданих соціальних гарантій, ОСОБА_4 звернулась із вказаним позовом до суду.

ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

12. У відповідності до статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Статтею 19 Основного Закону встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною третьою статті 46 Конституції України проголошено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

13. На момент перебування позивача на посаді державного службовця та призначення позивачу пенсії суспільні відносини, які охоплюють діяльність держави щодо створення правових, організаційних, економічних та соціальних умов реалізації громадянами України права на державну службу, загальні засади діяльності, а також статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті, регулювалися Законом України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року №3723-XII (втратив чинність частково, далі - Закон №3723-XII).

Матеріальне та соціально-побутове забезпечення державних службовців визначалось Розділом VII Закону №3723-XII.

Відповідно до статті 37-1 Закону №3723-XII умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.

14. На момент звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях врегульовано Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року №889-VIII (далі - Закон №889-VIII).

Частиною першою статті 90 Закону №889-VIII визначено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

15. Питання визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії, на момент призначення пенсії позивачу, визначались Постановою Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31 травня 2000 року №865 (втратила чинність, далі - Постанова №865).

Відповідно до пункту 4 Постанови №865 у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року №432-IV "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в такому порядку:

1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;

2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання "заслужений", за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію.

Згідно з пунктом 5 Постанови №865 (в редакції, чинній до 09.12.2015) перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

16. Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 09 грудня 2015 року №1013 виключено пункт 4 Постанови №865, а пункт 5 Постанови №865 викладено у наступній редакції: "Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики".

17. Порядок призначення пенсій деяким категоріям затверджено Постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" від 14 вересня 2016 року №622 (далі - Порядок №622).

Згідно з пунктом 1 Порядку №622 пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до пункту 5 Порядку №622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

За змістом Переліку постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року №622, Постанова Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31 травня 2000 року №865 втратила чинність.

18. Форми довідки про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу"; довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію; довідки про заробітну плату державним службовцям, які на момент перерахунку працюють на посадах, з яких призначено (перераховано) пенсію затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013 року №15-1 (в редакції Постанови правління Пенсійного фонду України від 04 липня 2016 року №15-2, Далі - постанова №15-1).

ОЦІНКА СУДУ

19. Надаючи оцінку спірним правовідносинам та перевіряючи оскаржувану відмову на відповідність частини другої статті 2 КАС України, суд зазначає наступне.

Як встановлено із матеріалів справи, підставою для відмови у перерахунку пенсії позивачу є зміна законодавчого регулювання питання пенсійного забезпечення державних службовців та відсутністю правових підстав для перерахунку пенсії державному службовцю у зв'язку зі збільшенням заробітної плати працюючим державним службовцям.

Суд погоджується із доводами позивача та зазначає, що станом на дату призначення позивачу пенсії державного службовця, чинне на той час законодавство передбачало умови і порядок перерахунку її розміру у зв'язку з підвищенням заробітної плати за відповідною посадою.

Водночас, позивачем було залишено поза увагою факт, що в подальшому законодавче регулювання спірних правовідносин зазнало істотних змін, які були чинними на момент звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії.

Так, Законом України №76-VIII статтю 37-1 Закону N3723-XII викладено у новій редакції, а саме встановлено, що "умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України".

Суд наголошує, що станом на дату звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії положення статті 37-1 Закону №3723-XII, які встановлювали право особи на перерахунок призначеної пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати за відповідною посадою, та визначали порядок і умови для такого перерахунку, скасовано. Водночас, питання щодо перерахунку пенсій державних службовців віднесено до відання Кабінету Міністрів України, яким не встановлено підстав стосовно настання умов та встановлення порядку перерахунку пенсій державним службовцям.

Порядок перерахунку пенсій державних службовців у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України було передбачено Постановою №865. Водночас, з набранням з 15 грудня 2015 року чинності постанови Кабінету Міністрів України №1013 (підлягає застосуванню з 01 грудня 2015 року) з постанови №865 виключено пункт 4 (щодо умов перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом №3723-XII), а пункт 5 цієї постанови (щодо форми довідки для перерахунку) змінено.

20. Здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства суд зазначає, що з 01 грудня 2015 року - початку застосування Постанови №1013, якою пункт 4 постанови №865 виключено, а її пункт 5 викладено в іншій редакції, та у зв'язку з набранням у подальшому чинності Законом №889-VIII, який інакше регулює правовідносини, пов'язані із пенсійним забезпеченням державних службовців, пенсії, призначені за статтею 37 Закону №3723-XII, не підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням розміру заробітку працюючих державних службовців.

Положення Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV зазначеної позивачем підстави для перерахунку пенсії також не містять.

Конституційний Суд України у рішенні від 09 лютого 1999 року №1 рп/99 зазначив, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

21. Оскільки законодавством, чинним на час звернення позивача за перерахунком розміру пенсії, не було передбачено можливість її перерахунку у зв'язку з підвищенням розміру заробітку працюючих державних службовців, у відповідача не було правових підстав для здійснення такого перерахунку.

Аналогічний підхід застосування означених норм права висловлений Верховним Судом України у постанові від 07 листопада 2017 року у справі №398/4332/16-а, Верховним Судом у постановах від 23 січня 2018 року у справі №745/458/16-а, від 13 лютого 2018 року у справі № 697/2282/17, від 21 лютого 2018 року у справі №638/19513/16-а.

Крім того, правова позиція суду також узгоджується із правовими висновками Верховного Суду, викладеними у постанові від 08 травня 2018 року у справі №639/1052/17 (адміністративне провадження №К/9901/5816/18) та постанові від 22 травня 2018 року у справі №569/12695/16-а (адміністративне провадження №К/9901/18061/18), які відповідно до частини п'ятої статті 242 КАС України, статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 №1402-VIII є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права та враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Враховуючи вищевикладене, доводи позивача про відсутність правових підстав для винесення оскаржуваної відмови у перерахунку пенсії не відповідають фактичним обставинам справи та спростовуються наявними у матеріалах справи доказами.

ВИСНОВКИ СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ

22. Заслухавши пояснення сторін та учасників справи, присутніх у судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Частиною другою статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства та наявних у матеріалах справи доказів, суд зазначає, що Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області при наданні відмови ОСОБА_4 у перерахунку пенсії діяло у відповідності до частини другої статті 19 Конституції України та з дотриманням вимог частини другої статті 2 КАС України.

23. Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідачем на виконання частини другої статті 77 КАС України та наявною у матеріалах справи сукупністю належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів доведено, а позивачем не спростовано правомірність відмови у перерахунку ОСОБА_4 у перерахунку пенсії, оформленої листом Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області вих. №П-402 від 27 серпня 2018 року, а тому позовні вимоги ОСОБА_4 є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 2, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

вирішив:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, 12443. РНОКПП/ЄДРПОУ: НОМЕР_1) до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області (вул. Перемоги, 55, м. Житомир, 10003. РНОКПП/ЄДРПОУ: 40380333) про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду складено у повному обсязі: 26 листопада 2018 року.

Головуючий суддя О.Г. Попова