Справа № 263/11204/18
Провадження №3/263/3601/2018
26 листопада 2018 року місто Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає за адресою: вул. Октябрьська, буд. 7, м. Маріуполь, Донецька область,
за ч. 1 ст. 177-2 КУпАП,
До Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області з Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 177-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 06 серпня 2018 року №33/18 ОСОБА_2, 06.08.2018 р. приблизно о 18.00 год. В кафетерії «Смачна хата», розташованому за адресою: м. Маріуполь, вул. А.Куїнджі, буд. 115, здійснювала реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв, тим самим скоївши адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 177-2 КУпАП.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Доведення вини правопорушника покладається на орган, що складає протокол про адміністративне правопорушення. Під доказуванням у провадженні у справах про адміністративні правопорушення слід розуміти процесуальну діяльність суб'єктів щодо збору, перевірки та оцінки доказів з метою встановлення об'єктивної істини у справі й прийняття на цій основі законного рішення.
Суд в обов'язковому порядку повинен перевірити матеріали адміністративної справи, що надійшли до суду на їх відповідність вимогам закону, в тому числі статтям 254, 256 КУпАП.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не містить місце вчинення адміністративного правопорушення, а саме не зазначено в якому місті по вул. Куїнджі, буд. 115 скоєне правопорушення ОСОБА_2
Верховним Судом України у п. 24 постанови Пленуму від 23 грудня 2005 року № 14 роз'яснено, що правильною є практика тих суддів, яка вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З огляду на викладене, слід дійти висновку, що протокол про адміністративне від 06.08.2018 р. № 33/18 складений без додержання вимог ст. 256 КУпАП, тому підлягає поверненню до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Протокол про адміністративне правопорушення від 06.08.2018 року №33/18, складений відносно ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 177-2 КУпАП, - повернути до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.В. Киян