Дата документу 19.11.2018
ЄУ № 420/1909/18
Провадження №3/420/473/18
19 листопада 2018 року смт. Новопсков
Луганської області
Суддя Новопсковського районного суду Луганської області Чалий А.В., розглянувши матеріал, який надійшов з Новопсковського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця громадянина України, паспорт серії НОМЕР_1, виданий 03.09.2011 Новопсковським РВ УМВС України в Луганській області, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Новопсковського районного суду Луганської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення №2 від 01.11.2018, згідно якого ОСОБА_1 вчинив правопорушення, а саме має заборгованість зі сплати аліментів сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців 32558,81 грн., відповідальність за яке передбачена ст. 183-1 КУпАП.
За приписами частин 1, 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Так в порушення даної норми в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено дату, час та місце вчинення правопорушення.
Також в протоколі не зазначено за якою частиною ст. 183-1 КУпАП передбачена відповідальність за вчиненні ОСОБА_1 дії зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Вищезазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.
При виявленні недоліків в протоколі чи інших матеріалах, які перешкоджають або роблять неможливим об'єктивний розгляд справи, особа, що проводить підготовку до його розгляду, повертає ці матеріали органу, що порушив адміністративне провадження.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 187-3-1 КУпАП повернути до Новопсковського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, для усунення недоліків та приведення його у відповідність до вимог чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись ст. ст. 256, 268, 278 КУпАП, суддя -
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Новопсковського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, для усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Новопсковського районного суду
Луганської області А.В. Чалий