ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про зупинення провадження у справі
23 листопада 2018 року м. Київ № 826/14821/18
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Кармазіна О.А., розглянувши в порядку спрощеного (письмового) провадження заяву позивача про зупинення провадження у справі
за позовомОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві
про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 (02175, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код: НОМЕР_1) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ: 42098368), в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить суд:
визнати протиправними дії ГУ ПФУ в м. Києві щодо відмови позивачу у перерахунку пенсії виходячи зі складу грошового забезпечення визначеного ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та проведення її виплати загальною сумою (включаючи поетапність виплат перерахованої пенсії);
зобов'язати ГУ ПФУ в м. Києві здійснити заходи щодо проведення перерахунку та виплати пенсії позивачу загальною сумою (включаючи поетапність виплат перерахованої пенсії), виходячи зі складу грошового забезпечення визначеного ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» відповідної посади, враховуючи посадовий оклад та оклад за військове звання, надбавку за вислугу років, надбавку за службу в умовах режимних обмежень, надбавку за особливості проходження військової служби, премію станом на 01.04.2018, починаючи з 01.04.2018 з урахуванням виплаченого.
Ухвалою від 01.10.2018 відкрито провадження у справі та вирішено розглядати справу в порядку ст. 263 КАС України - спрощеного (письмового) провадження.
22.11.2018 канцелярією суду зареєстровано клопотання про зупинення провадження у справі до вирішення спору у низці справ ОАК м. Києва щодо оскарження постанови КМ України № 103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам», зокрема, в частині пунктів 1, 2 цієї постанови. Позивач звертає увагу, що вказані положення є підставою матеріально-правових вимог даного позову.
Розглянувши зазначене клопотання, суд виходить з наступного.
Так, дійсно, на розгляді ОАС м. Києва перебуває, зокрема, справа № 826/3783/18 за позовом ОСОБА_2 до КМ України про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам"; про визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; про визнання незаконним Додаток № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
Водночас, позовні вимоги у цій справі ґрунтуються на аналізі положень вищезгаданої постанови КМ України.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Враховуючи наведене, а також клопотання позивача, суд приходить до висновку про можливість задоволення заявленого клопотання, оскільки встановлені у справі № 826/3783/18 обставини та мотиви прийняття зазначеної постанови, можливе її скасування судом, може мати преюдиційне значення для даної справи.
Керуючись статтями 236, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Зупинити провадження в адміністративній справі до та набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/3783/18.
Зобов'язати учасників справи повідомити суд про усунення обставин, що слугували підставою для зупинення провадження у справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Відповідно до ч. 4 ст. 236 КАС України ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена в порядку, встановленому ст.ст. 292-297 КАС України з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону № 2147-VIII.
Суддя О.А. Кармазін