Справа № 703/3394/17
2-а/703/27/18
про залишення позову без розгляду
19 листопада 2018 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Опалинської О.П.
при секретарі Литвин Г.Т.
за участі представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача Возного С.І.
розглянувши в залі суду в м. Сміла у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області про скасування постанови адміністративної комісії виконавчого комітету Смілянської міської ради №107 від 13 жовтня 2017 року,-
встановив:
ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області про скасування постанови адміністративної комісії виконавчого комітету Смілянської міської ради №107 від 13 жовтня 2017 року.
В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про залишення позову без розгляду, посилаючись на те, що позивачем пропущено строк звернення до суду з даним адміністративним позовом. Своє клопотання обґрунтовує тим, що в позовній заяві ОСОБА_3 зазначає, що отримав постанову адміністративної комісії 25 жовтня 2017 року, тоді як згідно поштового повідомлення про вручення постанови, такий отримав її 23 жовтня 2017 року, однак до суду звернувся лише 6 листопада 2017 року, при цьому, причини пропуску строку звернення до суду не зазначає та не просить суд поновити такий.
Представник позивача проти задоволення клопотання про залишення позову без розгляду заперечував посилаючись на те, що вищевказаної постанови про накладення штрафу позивач взагалі не отримував.
Суд, заслухавши пояснення представника відповідача, представника позивача, вивчивши матеріали справи в межах заявленого клопотання, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 122 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Відповідно до п.8 ч.1 ст.240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду з підстав, визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.
Згідно до ч. 3 ст. 123 КАС України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Відповідно до ч. 4 ст. 123 КАС України якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Як вбачається з доданих до позовної заяви додатків, зокрема з поштового конверту адресованого ОСОБА_3 Смілянською міською радою на зворотному боці такого зазначено дату 25 жовтня 2017 рік. Окрім того, як вбачається з листа поштового відстеження та копії поштового повідомлення ОСОБА_3 вищевказану постанову одержав 23 жовтня 2018 року. Отже, десятиденний строк, протягом якого позивач мав право на звернення до суду з даним позовом закінчився 1 листопада 2017 року.
Враховуючи, що в судовому засіданні представник позивача не заявив клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду та не зазначив причин поважності пропуску такого, суд приходить до висновку, що обставини викладені представником відповідача про пропуск позивачем строку звернення до адміністративного суду є обґрунтованими, відтак адміністративний позов на підставі ч.3 ст.123 КАС України підлягає залишенню без розгляду, оскільки вказана обставина була виявлена після відкриття провадження в адміністративній справі.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 122, 123, 240, 248 КАС України, -
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_3 до виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області про скасування постанови адміністративної комісії виконавчого комітету Смілянської міської ради №107 від 13 жовтня 2017 року - залишити без розгляду.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом 15 днів з дня її проголошення через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області до Київського апеляційного адміністративного суду, а особами, які не були присутніми під час проголошення ухвали протягом 15 днів з моменту її отримання.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, в разі її оскарження, після розгляду справи апеляційним судом, якщо її не буде скасовано.
Головуючий: Опалинська О.П.