Справа 703/2367/18
3/703/867/18
19 жовтня 2018 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Опалинська О.П., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Головного управління ДФС у Черкаській області, про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ПП «Спецпромснаб», ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1, будучи директором ПП «Спецпромснаб» в порушення вимог п.184.7 ст.184 Податкового кодексу України, занизив податок на додану вартість за лютий 2018 року в сумі 113 гривень та завищив від'ємне значення з ПДВ за лютий 2018 року в сумі 587 гривень, та в порушення вимог 201.10 ст.201 Податкового кодексу України, не зареєстрував в ЄДРПН податкову накладну з податком на додану вартість в сумі 700 гривень.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 268 КУпАП справу може бути розглянуто без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за умови, якщо вона була повідомлена, в разі якщо від неї не надходило клопотання про відкладення розгляду справи.
Заяви про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 до суду не надходило, за таких обставин суд приходить до висновку про можливість розгляду справи без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №99 від 11 липня 2018 року, в якому викладені обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення; витягом з акту №265/23-00-14-0307/33679911 від 2 липня 2018 року про результати документальної позапланової виїзної перевірки ПП «Спецпромснаб», код ЄДРПОУ 33679911 з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість за лютий 2018 року, в якому відображені виявлені під час перевірки порушення; відомостями про посадових осіб ПП «Спецпромснаб».
Дослідивши матеріали адміністративної справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.163-1 КУпАП, а саме «Відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України», але на день розгляду справи закінчився встановлений ст.38 КУпАП строк накладення адміністративного стягнення, а саме три місяці з дня його вчинення.
Відповідно до вимог п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього кодексу.
За таких обставин, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП судовий збір стягується лише в разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Оскільки адміністративне стягнення на порушника не накладається, стягненню судовий збір не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 40-1, 163-1, 283, 284 КУпАП, -
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.163-1 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, в разі оскарження після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.П.Опалинська