Справа № 686/27131/18
16 листопада 2018 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ ПЗВнП Хмельницького ВП ГУНП у Хмельницькій області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні № 12018240010007253,
16.11.2018 року слідчий СВ Південно-Західного ВнП Хмельницького ВП ГУНП в Хмельницькій області лейтенант поліції ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням, погодженим з прокурором Хмельницької місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ та вилучення документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
В обгрунтування даного клопотання слідчим зазначено, що в період часу з 22:00 год. 08.11.2018 по 04:00 год. 09.11.2018, невідома особа, перебуваючи у приміщенні « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що в АДРЕСА_1 , таємно, шляхом вільного доступу здійснила крадіжку мобільного телефону Xiaomi “Redmi 5” золотистого кольору, чим спричинила своїми діями ОСОБА_5 матеріальної шкоди на суму, яка встановлюється.
За даним фактом 09 листопада 2018 року було розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України.
До викрадення мобільного телефону марки Xiaomi “Redmi 5”, ним користувався ОСОБА_5 з міжнародним ідентифікатором мобільного обладнання, ІМЕІ: НОМЕР_1 , ІМЕІ: НОМЕР_2 з сім-картою оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_3 .
На даний час з метою встановлення особи, яка вчинила злочин, для відслідковування її зв'язків та пересування, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів операторів мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », відомості у яких можуть бути використані як докази.
В судове засідання слідчий не з'явилась, просила розгляд клопотання проводити без її участі та задоволити його з викладених підстав.
Вивчивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню виходячи із наступного.
Слідчим наведено підстави, передбачені ч.ч. 2, 5, 6 ст. 163 КПК України, зокрема, що документи, доступ до яких просить надати слідчий, в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, оскільки іншими способами встановити особу, яка вчинила злочин, та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
Керуючись ст.ст. 163, 164 КПК України,-
Надати дозвіл слідчому СВ ПЗВнП Хмельницького ВП ГУНП в Хмельницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ ПЗВнП Хмельницького ВП ГУНП в Хмельницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_6 , слідчому СВ ПЗВнП Хмельницького ВП ГУНП в Хмельницькій області молодшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , слідчому СВ ПЗВнП Хмельницького ВП ГУНП в Хмельницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_8 на тимчасовий доступ до документів:
- ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_2 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_4 ), з можливістю вилучення роздруківок про номера абонентів, які працювали в мобільному телефоні із міжнародним ІМЕІ: НОМЕР_1 , ІМЕІ: НОМЕР_2 , в проміжок часу з 00 год. 00 хв. 01.11.2018 року по 00:00 год. 15.11.2018 року, з зазначенням телефонних номерів, на (з) які були здійснені вихідні (вхідні) дзвінки, їх дата, час дзвінків, тривалість розмов, також вказати термінали, адреси базових станцій з прив'язкою до місцевості під час телефонних з'єднань абонентів та на якій відстані від базових станцій знаходився термінал;
-ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_2 ), з можливістю вилучення роздруківок по номеру абонента № НОМЕР_3 , в проміжок часу з 00 год. 00 хв. 01.11.2018 року по 00:00 год. 15.11.2018 року, з зазначенням телефонних номерів, на (з) які були здійснені вихідні (вхідні) дзвінки, їх дата, час дзвінків, тривалість розмов, також вказати термінали, адреси базових станцій з прив'язкою до місцевості під час телефонних з'єднань абонентів та на якій відстані від базових станцій знаходився термінал.
Службовим особам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_2 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_4 ) забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість вилучити зазначені документи.
Ухвала діє по 15 грудня 2018 року.
Відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя