Справа № 676/8021/18
Номер провадження 3/676/2727/18
про повернення матеріалів про адміністративне правопорушення
23 листопада 2018 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Гладій Л.М., розглянувши матеріали справи, що надійшли від Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,-
за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164 КУпАП, стосовно ОСОБА_1
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 13 листопада 2018 року, ОСОБА_1 13 листопада 2018 року по вул. Князів Коріатовичів,19 в м. Кам'янці-Подільському, водій транспортного засобу «ВАЗ 2105» д.н.з. НОМЕР_1, здійснював господарську діяльність з надання послуг по перевезенню пасажирів на таксі без ліцензії на право провадження даного виду господарської діяльності, за що передбачена адміністративна відповідальність ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Так, відповідно до вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідальність за частиною першою ст.164 КУпАП настає за порушення порядку провадження господарської діяльності, а саме передбачено такі альтернативні діяння: провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Ст.164 КУпАП є бланкетною, а тому при складанні протоколу у ньому обов'язково мають зазначатися норми якого нормативно-правового акту, що регламентує порядок провадження господарської діяльності. Уповноваженою особою зазначено ст.. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт», разом з тим вказана стаття містить цілий перелік вимог, тому у протоколі про адміністративне правопорушення слід конкретизувати норму, яка передбачає необхідність ліцензування такого виду господарської діяльності як перевезення пасажирів.
Крім того, в порушення вимог ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано час вчинення адміністративного правопорушення
На основі викладеного вважаю за необхідне повернути протокол про адміністративне правопорушення для належного оформлення, оскільки наведенні порушення закону є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 88-1, 256, 268, 277-2, 278 КУпАП, -
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області, для усунення недоліків.
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Гладій Л.М.