Ухвала від 20.11.2018 по справі 160/673/18

Справа № 160/673/18

Провадження № 1-кс/160/230/18

УХВАЛА

20 листопада 2018 року смт. Локачі

Слідчий суддя Локачинського районного суду - ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря - ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання начальника Горохівського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури у Волинській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017030070000484 від 12.12.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КК України,

ВСТАНОВИЛА:

15.11.2018 року начальник Горохівського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури у Волинській області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії у кримінальному провадженні № 12017030070000484.

В обґрунтування клопотання прокурор зазначив, що 11.12.2017 року о 17 годині 57 хвилин в чергову частину Горохівського ВП ГУНҐІ у Волинській області поступили матеріали, скеровані з Управління захисту економіки у Волинській області, по депутатському зверненню народного депутата України ОСОБА_4 , щодо можливого заволодіння коштів протягом 2016-2017 календарних років, під час проведення поточних ремонтів доріг, вулиць Набережної та Ярослава Мудрого в м. Горохів Волинської області.

За даним фактом слідчим відділенням Горохівського ВП ГУНП у Волинській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017030070000484 від 12.12.2017 та розпочато досудове розслідування за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України.

У ході проведення розслідування в даному кримінальному провадженні, в ході допиту в якості свідка Горохівського міського голови гр. ОСОБА_5 , 1976 року народження, встановлено, що в загальному впродовж 2017 року на поточний ремонт вул. Я. Мудрого м. Горохів витрачено 510 тис. грн. (проплати здійсненні 28.04.2017, 13.05.2017, 14.06.2017), на поточний ремонт вул. Набережна витрачено 242 тис. грн., на капітальний ремонт вул. Набережна витрачено 262 тис грн. Згідно договорів про надання послуг, укладених між Горохівською міською радою та ФОП ОСОБА_6 , ремонт вул. Я. Мудрого та Набережної м. Горохів проводився у декілька етапів та передбачав наступні роботи: виправлення щебеневих основ з додаванням нового матеріалу, улаштування одношарових щебеневих основ, улаштування асфальтобетонного покриття. У зв'язку із тим, що кошти до бюджету міської ради надходять поступово, а підрядчики висувають вимоги щодо проведення предоплати, яку орган місцевого самоврядування не взмозі здійснити одноразово, міською радою приймались декілька рішень про капітальний та поточний ремонт вулиць. Будь-яких дій, направлених на умисний поділ предмета закупівлі, а саме ремонту дорожнього покриття у м. Горохів Волинської області, ним вчинено не було і він діяв лише в інтересах громади та на підставі рішень сесій міської ради, які прийняті колегіально.

Дані показання підтверджуються показаннями приватного підприємця ОСОБА_6 , який повідомив, що більше 20 років займається підприємницькою діяльністю, має відповідні Кведи на проведення робіт, пов'язаних із ремонтом доріг, а також у власності має спецтехніку, необхідну для цього. У разі потреби офіційно оформляє найманих працівників. Як суб'єкт господарювання, упродовж тривалого часу, він виступає підрядником по договорах із надання послуг на капітальний та поточний ремонт доріг у м. Горохів. При цьому, надає такі послуги і по іншим районам Волинської області. Згідно договорів про надання послуг, укладених між Горохівською міською радою та ФОП ОСОБА_6 ремонт вул. Я. Мудрого та Набережної м. Горохів проводився у декілька етапів та передбачав наступні роботи: виправлення щебеневих основ з додаванням нового матеріалу, улаштування одношарових щебеневих основ, улаштування асфальтобетонного покриття, тощо. У зв'язку із тим, що кошти до бюджету міської ради надходять поступово, то було укладено окремі договори на частковий ремонт вулиць. Свої роботи він виконує якісно та у повному обсязі. По ремонту вул. Набережна та Я. Мудрого в м. Горохів за 2016-2017 рік Горохівська міська рада розрахувалася ним лише у 2018 році, хоча вказані роботи були виконанні у повному обсязі та у передбачені договором строки.

Згідно з повідомленням Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області від 27.02.2018 року протягом листопада 2017 року було здійснено розгляд звернення громадянина ОСОБА_7 щодо можливих порушень вимог Закону України «Про публічні закупівлі» Горохівською міською радою під час придбання послуг з поточного ремонту доріг по вулицях Ярослава Мудрого та Набережна в м. Горохів Волинської області.

За результатами здійсненого розгляду звернення встановлено, що договори на проведення робіт з ремонту доріг Горохівською міською радою були укладені із дотриманням вимог Закону, оскільки кошти на їх ремонт виділялись частково відповідно до рішень сесій Горохівської міської ради. Також в ході розгляду звернення працівниками Управління та представником виконавця робіт здійснено візуальне обстеження фактично виконаних робіт по вулицях Ярослава Мудрого та Набережна. За результатами проведеного обстеження фактів невиконання робіт згідно умов укладених договорів не встановлено.

Просить надати дозвіл працівникам Державної аудиторської служби України західного офісу Держаудитслужби у Волинській області на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Горохівської міської ради в частині діяльності приватного підприємця ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя с. Журавники Горохівського району, тривалістю не більше 15 робочих днів, щодо дотримання фінансової дисципліни при укладенні та виконанні договорів про проведення комплексу робіт, надання послуг, закупівлі товарів, укладених упродовж 2016-2017 років між ПП ОСОБА_6 та Горохівською міською радою, із обов'язковим врахуванням змін та наступних редакцій.

Прокурор у судове засідання не з'явився, що не є перешкодою розгляду клопотання. Його участь не визнана обов'язковою.

Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, дійшов наступного висновку.

Стаття 131 КПК України не передбачає такого заходу забезпечення кримінального провадження як ревізія, не регламентує порядок розгляду таких клопотань слідчого, прокурора, обсяг доказування при розгляді такого клопотання, критерії, за якими слідчий суддя повинен визначати достатність підстав для надання дозволу на проведення ревізії.

Однак, згідно з ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, зокрема, шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб висновків ревізій та актів перевірок.

Відповідно до ч.6-8 ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні. Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Окрім того, згідно із цією ж статтею Закону тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

Пунктом 2.4 Порядку взаємодії між органами державної контрольно- ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України, затвердженого Наказом Головного контрольно-ревізійного управління України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України 19.10.2006 N346/1025/685/53, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.2005 №1166/13040, позапланова виїзна ревізія на об'єкті контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним: постанови про призначення ревізії та відповідного рішення суду, яке є дозволом для органу ДКРС на проведення ревізії, у якому зазначаються: підстави проведення ревізії, дата її початку та дата закінчення, номер, дата та підстави порушення кримінальної справи, орган, що порушив кримінальну справу, - для ревізії у суб'єкта господарювання, який не віднесено Законом ( 2939-12 ) до підконтрольних установ; постанови про призначення ревізії, винесеної після порушення кримінальної справи проти посадових (службових) осіб об'єкта контролю - підконтрольної установи. Якщо справу порушено не проти цих осіб, а за певним фактом, що стосується діяльності підконтрольної установи, до постанови додається дозвіл суду на проведення ревізії; інформації про факти, що свідчать про порушення об'єктом контролю - підконтрольною установою законів, та рішення суду про дозвіл на проведення ревізії, який надає органам ДКРС право на проведення ревізії, у якому зазначаються підстави проведення ревізії, дата її початку та дата закінчення. Правоохоронний орган у робочому порядку (усно) узгоджує орієнтовну дату початку ревізії із структурним підрозділом (або працівником) органу ДКРС, відповідальним за вирішення оперативних питань взаємодії. У разі отримання правоохоронним органом дозволу суду на проведення позапланової виїзної ревізії, цей дозвіл за 5 робочих днів до дати початку ревізії, визначеної в рішенні суду, надається відповідному органу ДКРС.

Відповідно до ч. 6. ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.

Таким чином, вважаю, що хоча КПК України не відносить до компетенції слідчого судді вирішення питання щодо надання дозволу на проведення ревізії, однак, враховуючи, що прокурор як сторона обвинувачення, застосовуючи положення Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", не може самостійно вчинити таку процесуальну дію, вважаю за доцільне з метою проведення повного, всебічного та об'єктивного дослідження обставин у кримінальному провадженні №12017030070000484 від 12.12.2017 року надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії.

Керуючись ст. ст. 7, 131,132 КПК України, Законом України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні",

ПОСТАНОВИЛА:

Клопотання начальника Горохівського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури у Волинській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії у кримінальному провадженні № 12017030070000484 - задовольнити.

Надати дозвіл працівникам Державної аудиторської служби України західного офісу Держаудитслужби у Волинській області на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Горохівської міської ради в частині діяльності приватного підприємця ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя с. Журавники Горохівського району, щодо дотримання фінансової дисципліни при укладенні та виконанні договорів про проведення комплексу робіт, надання послуг, закупівлі товарів, укладених упродовж 2016-2017 років між ПП ОСОБА_6 та Горохівською міською радою, із обов'язковим врахуванням змін та наступних редакцій, у період з 05.12.2018 року по 19.12.2018 року.

Встановити строк проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності - 15 робочих днів, починаючи з 05.12.2018 року.

У ході проведення позапланової виїзної ревізії на вирішення Державної аудиторської служби України західного офісу Держаудитслужби у Волинській області поставити питання, які зазначені в постанові прокурора/або слідчого про проведення позапланової виїзної ревізії.

Зобов'язати посадових осіб Горохівської міської ради забезпечити допуск працівників Державної аудиторської служби України західного офісу Держаудитслужби у Волинській області до всіх необхідних документів для проведення ревізії.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя Локачинського районного суду ОСОБА_1