Справа № 347/2224/18
Провадження № 1-в/347/75/18
21.11.18 м.Косів
Косівський районний суд, Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
секретаря - ОСОБА_2 ,
з участю прокурора - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Косів подання начальника Косівського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області майора поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя с. Микитинці, Косівського району, Івано-Франківської області, раніше судимого,
07.11.2018 року начальник Косівського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області майор поліції ОСОБА_4 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 .
Дане подання мотивує тим, що ОСОБА_5 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, продовжує вести антигромадський спосіб життя, вчиняє правопорушення, а тому вважає, що йому слід встановити адміністративний нагляд.
В судовому засіданні працівник поліції ОСОБА_6 подання підтримав та просить його задоволити.
Прокурор в судовому засіданні не заперечив щодо задоволення подання та встановлення ОСОБА_5 адміністративного нагляду.
ОСОБА_5 в судовому засіданні заперечив щодо встановлення йому адміністративного нагляду, суду пояснив, що має на утриманні двоє неповнолітніх дітей і співжителька на даний час є вагітною. Окрім того, працює по найму і часто буває відсутнім за місцем проживання, так як залишається ночувати за місцем праці.
Соціальний працівник ОСОБА_7 суду пояснила, що ОСОБА_5 на даний час проживає в цивільному шлюбі із ОСОБА_8 , яка має четверо неповнолітніх дітей, двоє з яких є від її попереднього шлюбу. Рашіше він вчиняв насильство стосовно своєї співмешканки, але було в жовтні минулого року.
ОСОБА_8 суду пояснила, що ОСОБА_5 утримує матеріально всю сім"ю, допомагає їй доглядати за всіма дітьми належним чином та поратись по господарству, оскільки вона перебуває на шостому місяці вагітності, що позбавляє її можливості важко працювати.
Вислухавши учасників судового процесу та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що в задоволенні подання слід відмовити з наступних підстав.
У відповідності з п."в" ст.3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 5 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Згідно ст. 6 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
А у відповідності до п.8 ч.1 ст. 89 КК України, такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_5 був раніше неодноразово судимий, що стверджується довідкою ОСК ГУНП України в Івано-Франківській області (а.с.7-10). 23.05.2013 року звільнений з місць позбавлення волі, відбувши покарання повністю.
Однак, як передбачено ст.ст.1, 2 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
А тому, зважаючи на те, що на утриманні ОСОБА_5 є неповнолітні діти та цивільна дружина, яка перебуває в стані вагітності, а також беручи до уваги те, що з місць позбавлення волі ОСОБА_5 був звільнений ще 2013 року, а встановлення адміністративного нагляду є доцільним одразу після звільнення особи з місць позбавлення волі, а в даному випадку минуло понад 5 років від звільнення ОСОБА_5 з місць позбавлення волі, суд не вбачає підстав для задоволення подання.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 1, 2 3, 5, 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", ст.ст. 369-372 КПК України, суд,-
В задоволенні подання начальника Косівського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області майора поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя с. Микитинці, Косівського району, Івано-Франківської області, - відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскаржено до Івано-Франківського апеляційного суду через Косівський районний суд протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1