Ухвала від 19.11.2018 по справі 520/10165/18

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

19 листопада 2018 р. Справа № 520/10165/18

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1, з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова, в якому просив суд:

- визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова;

- зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова здійснити перерахунок пенсії з 12.10.2017 року по квітень 2018 року до встановленого у законодавстві рівня;

- сплатити повернуті ОСОБА_1 кошти в період, зазначений законом.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий без дотримання вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 КАС України, виходячи з наступного.

Відповідно до п.4 ч.5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Позивач в прохальній частині серед іншого, просить суд: визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова; сплатити повернуті ОСОБА_1 кошти в період, зазначений законом.

Проте, не зазначено, в чому полягає бездіяльність УПФУ в Московському районі м. Харкова по відношенню до позивача та яку саме бездіяльність слід визнати протиправною. Також не зазначено за який період, якому органу та яку суму коштів слід повернути позивачу.

Відповідно до положень п.5, 8 ч.5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч.4 ст. 161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В позовній заяві зазначено, що позивач є пенсіонером за віком. Разом із позовом надано копію відповіді ГУПФУ в Харківській області від 26.10.2018 року № 5292/В-14 на звернення ОСОБА_1 щодо пенсійного забезпечення. Проте, разом із позовною заявою не надано до суду доказів перебування позивача на пенсійному обліку, звернення до пенсійного органу із відповідною заявою щодо пенсійного забезпечення, на яке ГУПФУ в Харківській області надано відповідь від 26.10.2018 року № 5292/В-14. В разі неможливості подання відповідних доказів разом із позовною заявою - позивачем не зазначено причин неможливості їх подання.

Окрім того, позивачем також не надано до суду копій свого паспорту та ідентифікаційного номеру, необхідних для ідентифікації особи - заявника.

З приводу сплати судового збору, суд зазначає наступне.

Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 1762 гривень.

Відповідно до ч.3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно положень ч.8 ст. 160 КАС України, якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

Проте, позивачем не надано до суду документу про сплату судового збору у встановленому розмірі або документу, що підтверджує його звільнення від сплати судового збору, а також не зазначено підстав його звільнення від сплати судового збору (в разі наявності), що також не відповідає вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України.

У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору (ч.5 ст. 161 КАС України).

Окрім того, разом зі адміністративним позовом ОСОБА_1 не надано клопотання про звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору (в разі необхідності).

В прохальній частині адміністративного позову позивач просив суд поновити строк на подання позову.

Відповідно до положень ч.1 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч.6 ст. 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Проте, позивач не зазначив, який строк звернення до суду з даним позовом є пропущеним та з яких підстав. Також, позивач не надав доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду, що не відповідає ч.6 ст. 161 КАС України.

Відповідно до п.11 ч.5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Проте, заява не містить власного письмового підтвердження заявника про неподання ним іншої заяви з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Усуваючи недоліки позовної заяви позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 161 КАС України, надавши до суду:

1) уточнений адміністративний позов, в якому конкретизувати першу вимогу позову зазначивши: по першій вимозі: в чому полягає бездіяльність УПФУ в Московському районі м. Харкова по відношенню до позивача та яку саме бездіяльність слід визнати протиправною; по другій вимозі: за який період, якому органу та яку суму коштів слід повернути позивачу;

2) належним чином завірені копії документів (паспорту та ідентифікаційного номеру позивача; докази перебування позивача на пенсійному обліку в пенсійному органі, звернення до пенсійного органу із відповідною заявою щодо пенсійного забезпечення, на яке ГУПФУ в Харківській області надано відповідь від 26.10.2018 року №5292/В-14, ін. докази), або в разі неможливості подання відповідних доказів - зазначити причини неможливості їх подання;

3) оригінал документу про сплату судового збору відповідно до кількості та характеру заявлених позовних вимог у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі, або документ, що підтверджує звільнення від сплати судового збору, або зазначити підстави звільнення від сплати судового збору (в разі їх наявності);

Окрім того, ОСОБА_1 не позбавлена права надати до суду клопотання про звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору разом із належними доказами свого незадовільного майнового стану (в разі необхідності);

4) власне письмове підтвердження про неподання іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;

5) зазначити, який строк звернення до суду з даним позовом позивач вважає пропущеним та з яких підстав, надати докази поважності причин пропуску строку звернення до суду (в разі наявності).

Реквізитами для перерахування судового збору є: одержувач коштів: УК Основ"ян/мХар Основ"янсь/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37999628, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 34318206084012, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу - "*;101; (код платника); судовий збір за позовом (ім'я/назва платника), Харківський окружний адміністративний суд".

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати позивачу термін - не більше десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позовної заяви.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки у визначений термін.

Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О.В.Шевченко