П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
20 листопада 2018 р.м.ОдесаСправа № 1540/3576/18
Суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду Джабурія О.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2018 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Шпілька» до управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування припису, постанов, наказів та зобов'язання вчинити певні дії,-
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2018 року адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Шпілька» - задоволено. Визнано протиправними дії управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради щодо призначення та проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання ТОВ «Шпілька» вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання будівельних робіт з реконструкції нежитлового приміщення автомийки та автосервісу з надбудовою мансардного поверху, прибудовою допоміжних приміщень магазину супутніх товарів за адресою: м. Одеса, вул. Малиновского 33/1, згідно наказу управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради №01-125ДАБК від 04.06.2018р. Визнано протиправним та скасовано припис управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 19.06.2018р. стосовно товариства з обмеженою відповідальністю «Шпілька». Визнано протиправною та скасовано постанову управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради №029/18/344 від 03.07.2018 р. про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Визнано протиправною та скасовано постанову управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради №030/18/345 від 03.07.2018 р. про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Визнано протиправним та скасовано наказ управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради від 26.06.2018р. про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД082171433083 від 23.05.2017р. Визнано протиправним та скасовано наказ управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради від 26.06.2018р. про скасування реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації №ОД 141181100046 від 20.04.2018р. Зобов'язано Державну архітектурно-будівельну інспекцію України поновити записи про реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД082171433083 від 23.05.2017р. та декларації про готовність об'єкта до експлуатації №ОД 141181100046 від 20.04.2018р. у Єдиному реєстр і отриманих повідомлень про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, виданих дозволів на виконання будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про готовність об'єкта до експлуатації та виданих сертифікатів, відмов у реєстрації таких декларацій та у видачі таких дозволів і сертифікатів. Стягнуто з управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 40199728, м. Одеса, вул. Черняховського,6) за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Шпілька» (код ЄДРПОУ 40352615, м. Одеса, вул. Ак. Філатова 29) сплачений судовий збір у сумі 12 334,00грн.(дванадцять тисяч триста тридцять чотири гривні).
Не погоджуючись з вищезазначеним судовим рішенням управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради подало апеляційну скаргу, в якій апелянт просить скасувати рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2018 року та винести нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог п.1 ч.5 ст.296 КАС України, а саме: до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Так, слід зазначити, що згідно до вимог ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення.
Під об'єкти, за подання яких судовий збір не справляється (ч.2 ст.3 Закону України «Про судовий збір»), апеляційна скарга не підпадає. Дані, які б свідчили про те, що апелянт має пільги щодо сплати судового збору (ст. 5 Закону України «Про судовий збір») в апеляційній скарзі не наведені.
Підпунктом 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставку судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
При цьому, за правилами ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем складає 1,5 % ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно до положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено на 2017 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1762 грн.
Згідно до вимог п.2 ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з матеріалів справи, адміністративний позов містить вимоги майнового та немайнового характеру.
В даному випадку, розмір майнових вимог становить 60 624 грн.
Розмір судового збору за подачу апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції по справі майнового характеру, складає 2 643 грн. (150% х 1762 грн.)
За правилами ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Розмір судового збору за подачу апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції по справі немайнового характеру, складає 10572 грн. (150% х 1762 грн. х 4)
Отже, враховуючи приписи п.1 ч.5 ст.296 КАС України та положення п.3 ч.2 ст.4, п.2 ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» до апеляційної скарги повинно бути додано належним чином оформлений документ про сплату судового збору (квитанцію, платіжне доручення, довідку, засвідчену підписом контролера та скріплену печаткою установи банку у разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, тощо).
Судовий збір за подачу апеляційної скарги до П'ятого апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок №34315206081007, отримувач коштів: УК у м. Одесі /Приморський р-н/ 22030101, код отримувача: (код за ЄДРПОУ) 38016923, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
У квитанції про сплату судового збору необхідно вказати: «Судовий збір, за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Шпілька», П'ятий апеляційний адміністративний суд, справа №1540/3576/18».
Відповідно до вимог ч.2 ст.298 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 169 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 169, 296, 298 КАС України, суддя-доповідач, -
Апеляційну скаргу управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2018 року залишити без руху, надавши апелянту десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків, а саме: надання доказів сплати судового збору.
Роз'яснити апелянту, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.169 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Джабурія О.В.