Справа № 157/1484/18
Провадження №3/157/737/18
19 листопада 2018 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Камінь-Каширського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області, щодо
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі -КУпАП),
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 154863 від 01 листопада 2018 року, ОСОБА_1 01 листопада 2018 року, перебуваючи під адміністративним наглядом, згідно ухвали Сарненського районного суду від 25 січня 2018 року, не прибув на реєстрацію у вересні 2018 року до Камінь-Каширського відділу поліції, чим порушив обмеження адміністративного нагляду повторно протягом 2018 року, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами заходів адміністративного впливу провадиться у точній відповідності з законом.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Пунктом 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції (далі - Інструкція), затвердженої наказом МВС від 06.11.2015 року, встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема, у графі: «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).
Частиною 1 ст. 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: за неявку за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; за неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; за порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; за порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); за нереєстрацію в органах Національної поліції, а згідно з ч. 2 ст. 187 КУпАП за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Разом з тим, під час складання протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 передбачених законом вимог щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення не дотримано, а саме, у протоколі при викладі суті адміністративного правопорушення не зазначено на який період встановлено адміністративний нагляд щодо ОСОБА_1 і які дні визначені органом поліції для прибуття на реєстрацію.
Окрім того, при викладі у протоколі про адміністративне правопорушення суті правопорушення допущені суперечності: зазначається, що 01 листопада 2018 року ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію, і в той же час вказується що ОСОБА_1 у вересні 2018 року не прибув на реєстрацію.
Із змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 від пояснень та підпису, а також від отримання другого примірника протоколу відмовився в присутності понятих.
Разом з тим, у протоколі відсутні відомості про те, в присутності яких понятих (їх прізвища, імена, по батькові) ОСОБА_1 відмовився від підпису у протоколі та отриманні другого примірника, і місце їх проживання.
Складом адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 2 ст.187 КУпАП, є повторне вчинення протягом року після накладення адміністративного стягнення дій, передбачених частиною першою цієї статті.
Однак, у протоколі не зазначено про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за вчинення дій, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, хоча й долучено копію відповідної постанови суду.
Зазначені недоліки перешкоджають своєчасному, об'єктивному, всебічному та повному розгляду справи і прийняттю законного рішення, у зв'язку з чим матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 необхідно повернути у Камінь-Каширський відділ поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для належного оформлення.
Після усунення причин, що стали підставою для повернення матеріалів справи, останні, з врахуванням вимог ст. 38 КУпАП, можуть бути направлені до суду для розгляду їх у відповідності до вимог чинного законодавства.
При цьому належить також врахувати, що відповідно до вимог п. 7 Інструкції не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Керуючись ст. ст. 256, 268, 277, 278, 280 КУпАП,
постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути у Камінь-Каширський відділ поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О. В. Антонюк