Рішення від 19.11.2018 по справі 0340/1937/18

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2018 року ЛуцькСправа № 0340/1937/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Дмитрука В.В.,

розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Управління праці і соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради про визнання протиправними дій щодо припинення виплати соціальної допомоги, зобов'язання відновити та виплачувати щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг починаючи з 18 червня 2018 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, позивач має статус внутрішньо переміщеної особи з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції відповідно до Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» та перебуває на обліку в управлінні праці і соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради. Проте, з червня 2018 згідно припинено виплату щомісячної адресної допомоги ОСОБА_1 у зв'язку з його відсутністю за фактичним місцем проживання.

На адвокатський запит щодо питань виплати щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідач листом від 27.06.2018 повідомив, що виплата припинена у зв'язку з відсутністю ОСОБА_1 за фактичним місце проживання. 14.08.2018 відповідач повторно повідомив позивача про припинення вказаних виплат.

Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки відсутність за місцем проживання на момент проведення обстеження умов проживання внутрішньо переміщеної особи не може бути підставою для припинення виплати щомісячної адресної допомоги, тому просить визнати дії відповідача щодо припинення виплати щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг протиправними та зобов'язати відповідача відновити та виплачувати щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг з 18.06.2018.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 28.09.2018 прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та на підставі пункту 2 частини першої, частини другої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 №2147-VIII, який набрав чинності 15.12.2017, далі - КАС України) ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі (а. с. 1).

У відзиві на позов від 08.10.2018 вих. №3442/01-02 Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради (далі - УСЗН виконавчого комітету Нововолинської міської ради) заперечує проти позову та вважає його таким, що не підлягає задоволенню, оскільки 15.06.2018 уповноважений представник сім'ї позивача - ОСОБА_2 у відповідності до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №505 від 01.10.2014 (далі - Порядок №505) звернулась до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради із заявою для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний період. 20.06.2018 державним соціальним інспектором УСЗН виконавчого комітету Нововолинської міської ради було проведено перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування заявників та складено акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 28.04.2004 № 95.

Вказаний акт обстеження разом із відповідним поданням був переданий на розгляд Комісії з соціальних виплат, створеній виконавчим комітетом Нововолинської міської ради, яка 23.06.2018 прийняла рішення про призначення ОСОБА_2 на наступний шестимісячний період, а саме з 18.06.2018 грошової допомоги. ОСОБА_1 у призначенні вказаної допомоги було відмовлено на підставі пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України №365 від 08.06.2016.

Вказане рішення комісії позивачем не оскаржувалось та було передане до виконання до УСЗН виконавчого комітету Нововолинської міської ради.

З огляду на зазначене, відповідач просить в задоволенні позову відмовити повністю.

Крім того, відповідачем подано Відомості з Єдиного державного реєстру підприємств на організацій України, з якого вбачається, що 01.10.2018 проведено державну реєстрацію юридичної особи - Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 29.10.2018 замінено відповідача у даній справі Управління праці і соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради його правонаступником - Управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради.

Судовий розгляд справи ухвалено продовжити проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у межах строку розгляду справи, передбаченого частиною першою статті 258 КАС України.

Дослідивши письмові докази, а також пояснення, викладені учасниками справи у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою, вперше був взятий на облік 25.12.2014, про що Управлінням праці і соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради (далі - УПСЗН виконавчого комітету Нововолинської міської ради) видана довідка №751000165 з терміном дії до 24.06.2016.

Згідно вказаної довідки зареєстроване місце проживання позивача: АДРЕСА_1; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 45407 (а. с. 13).

Згідно довідки УПСЗН виконавчого комітету Нововолинської міської ради від 16.12.2016 №0000069769 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи зареєстроване місце проживання позивача: АДРЕСА_1; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2, 45407 (а. с. 14).

З матеріалів справи слідує, що 15.06.2018 представник сім'ї ОСОБА_1, а саме дружина ОСОБА_2 звернулась до УПСЗН виконавчого комітету Нововолинської міської ради із заявою для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний період у відповідності до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №505 від 01.10.2014.

З метою перевірки достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування заявників державним соціальним інспектором 28.04.2004 було проведено обстеження матеріально-побутових умов сім'ї та складено акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 20.06.2018, яким було встановлено відсутність позивача за адресою проживання (а. с. 21).

Вказаний акт обстеження разом із відповідним поданням був переданий на розгляд Комісії з соціальних виплат при виконавчому комітеті Нововолинської міської ради, якою 23.06.2018 прийнято рішення про призначення на наступний шестимісячний період, а саме з 18.06.2018 ОСОБА_2 грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам, що підтверджується витягом з протоколу №26 від 23.06.2018.

При цьому, ОСОБА_1 у призначенні адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам було відмовлено на підставі пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України №365 від 08.06.2018 «Про деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміченим особам» (а. с. 25).

Вказане рішення комісії було передане до виконання до УСЗН виконавчого комітету Нововолинської міської ради.

Як вбачається з матеріалів справи, рішенням УСЗН виконавчого комітету Нововолинської міської ради про призначення допомоги переміщеним особам на проживання від 25.06.2018 ОСОБА_3 призначена допомога переміщеним особам на проживання з 15.06.2018 по 14.12.2018 (а. с. 26).

Згідно повідомлення про відмову соціальної допомоги №2014/04 від 25.06.2018 допомога переміщеним особам на проживання на ОСОБА_1 не призначена (а. с. 27).

Судом також встановлено, що позивач звертався до відповідача із заявами про призначення (відновлення) виплати адресної допомоги, однак листами від 27.06.2018 за вих. №2022/01-0431.07.2018 та від 14.08.2018 за вих. №2638/01-02 УСЗН повідомило позивача про те, що виплата щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 припинена на підставі пункту 13 Порядку №365, згідно якого комісія, крім підстав відмови у призначенні (відновленні) соціальної виплати, передбачених законодавством, може відмовити заявникові у призначенні (відновленні) такої виплати в разі його відсутності за фактичним місцем проживання/перебування, зазначеним у заяві про призначення (відновлення) соціальної виплати. Також відповідач зазначив, що вказана допомога призначена дружині позивача ОСОБА_2, що відповідає приписам Порядку №505 (а. с. 28, 29).

Позивач вважає такі дії відповідача щодо припинення виплати соціальної допомоги протиправними, а тому звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

22.11.2014 набрав чинності Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 №1706-VII, яким відповідно до Конституції та законів України, міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, закріплені гарантії для внутрішньо переміщених осіб.

Статтею 7 Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» встановлено, що для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на пенсійне забезпечення, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України. Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.

Разом з тим, правовідносини, пов'язані із призначенням та наданням щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг регулюється Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №505 від 01.10.2014 та Порядком

призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №365 від 08.06.2016 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (далі - Порядок №365).

Механізм призначення (відновлення) усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, в тому числі грошової допомоги врегульований Порядком №365.

Відповідно до пунктів 7, 8, 10-15 Порядку №365 призначення (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) для призначення (відновлення) соціальних виплат структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за власною ініціативою або за зверненням органів, що здійснюють соціальні виплати, протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви внутрішньо переміщеної особи або з дня надходження звернення від органів, що здійснюють соціальні виплати, проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.

За результатами проведення перевірки структурним підрозділом з питань соціального захисту населення складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї за формою, встановленою Мінсоцполітики, який підписується всіма повнолітніми внутрішньо переміщеними особами та у визначених законодавством випадках - їх законними представниками, а також представниками структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня складення акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї вносить на розгляд комісій з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними, районними у м.м. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - комісії), подання про призначення (відновлення) або про відмову в призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати.

Комісія розглядає подання про призначення (відновлення) або про відмову у призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати протягом п'яти робочих днів з дня отримання такого подання.

За результатами розгляду подання з урахуванням акта обстеження матеріально - побутових умов сім'ї або інших документів, визначених в абзацах другому і третьому пункту 7 цього Порядку, комісія приймає рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати з моменту припинення її виплати.

Комісія, крім підстав відмови у призначенні (відновленні) соціальної виплати, передбачених законодавством, може відмовити заявникові у призначенні (відновленні) такої виплати в разі його відсутності за фактичним місцем проживання/перебування, зазначеним у заяві про призначення (відновлення) соціальної виплати.

У разі прийняття рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати комісія не пізніше наступного робочого дня надсилає копію такого рішення органові, що здійснює соціальні виплати, та структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Орган, що здійснює соціальні виплати, на підставі рішення комісії призначає (відновлює) таку соціальну виплату з місяця, в якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи.

Пунктом першим постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 №637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» визначено, що призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком №505. Виплата (продовження виплати) пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення (далі - соціальні виплати), що призначені зазначеним особам, здійснюється виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».

Тобто, за приписами наведеної норми умовами призначення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам є: знаходження внутрішньо переміщених осіб на обліку місця перебування, що підтверджується довідкою; наявність рахунку в установі ПАТ «Державний ощадний банк».

Згідно пункту 6 Порядку №505 довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 Закону та абзацом шостим цього пункту. Довідка, видана до 20 червня 2016 року, яка не скасована і строк дії якої не закінчився, є дійсною та діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 Закону.

Разом з тим, як слідує з матеріалів справи, постановою Нововолинського міського суду Волинської області від 12.01.2017 задоволено позов ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення України виконавчого комітету Нововолинської міської ради, Іваничівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання дії управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради щодо скасування дії довідки незаконними, зобов'язання відновити дію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 25.12.2014 та призначення і виплату щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання та визнання дій Іваничівського об'єднаного управління пенсійного фонду України у Волинській області щодо припинення виплати пенсії незаконними, зобов'язання відновити виплати пенсії за віком, визнати дії управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради щодо скасування дії довідки від 25.12.2014 №751000165 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 незаконними.

Так, вказаною постановою, яка залишена без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 10.04.2017, зобов'язано Управління праці і соціального захисту населення України виконавчого комітету Нововолинської міської ради відновити дію довідки від 25.12.2014 №751000165 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 та призначити і виплачувати щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, починаючи з 01 липня 2016 року.

Отже, довідка УПСЗН виконавчого комітету Нововолинської міської ради від 25.12.2014 №751000165 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, а саме позивача, є дійсною та не скасованою.

Крім того, згідно довідки УПСЗН виконавчого комітету Нововолинської міської ради від 16.12.2016 №0000069769 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи зареєстроване місце проживання позивача: АДРЕСА_1; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2, 45407, яка є також чинною.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа: 1) подала заяву про відмову від довідки; 2) скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину; 3) повернулася до покинутого місця постійного проживання; 4) виїхала на постійне місце проживання за кордон; 5) подала завідомо недостовірні відомості.

За приписами пункту 71 Порядку №505 у разі наявності підстав, передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», МВС, Національна поліція, ДМС, СБУ, Адміністрація Держприкордонслужби, Мінфін подають уповноваженому органу відповідну інформацію для прийняття рішення щодо зняття з обліку внутрішньо переміщених осіб.

Рішення про скасування дії довідки відповідно до статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» приймається керівником уповноваженого органу за місцем проживання особи та надається їй протягом трьох днів з дати прийняття такого рішення або надсилається на адресу місця проживання, зазначену в довідці.

В матеріалах справи відсутні докази про скасування дії довідок внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 від 25.12.2014 №751000165 та від 16.12.2016 №0000069769 органом, який її видав - УПСЗН виконавчого комітету Нововолинської міської ради.

З огляду на вищевикладене, суд вважає безпідставними посилання відповідача на акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 20.06.2018 як підставу для відмови в призначенні разової допомоги враховуючи наступне.

Пунктом 2 Порядку №365 встановлено, що контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м.Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) шляхом відвідування не рідше ніж один раз на шість місяців фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї за формою, встановленою Мінсоцполітики.

Відповідно до підпункту 2 пункту 12 Порядку №365 соціальні виплати припиняються у разі встановлення факту відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.

Однак, всупереч зазначеним приписам, відповідачем не надано жодного доказу на підтвердження наявності підстав для припинення виплати позивачеві соціальних виплат, оскільки, на думку суду, сам факт відсутності особи на момент проведення обстеження матеріально-побутових умов 20.06.2018 не може свідчити про фактичну відсутність позивача за місцем проживання/перебування.

Дана обставина спростовується також тим, що згідно листа Державної прикордонної служби України від 27.07.2018 №0.184-30783/0/15-18 відомостей щодо перетинання державного кордону громадянином України ОСОБА_1 у період з 01.01.2018 по 25.07.2018 немає.

Таким чином, беручи до уваги зазначені обставини справи та норми чинного законодавства, суд приходить до висновку про протиправність дій відповідача щодо припинення виплати ОСОБА_4 щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг протиправними, з огляду на що позовні вимоги в цій частині підлягають до задоволення.

Щодо вимоги позивача про зобов'язання відповідача відновити та виплачувати щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг з 18.06.2018, то вона до задоволення не підлягає з огляду на наступне.

Так, відповідно до пунктів 2, 3, 5 Порядку №505 грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, їх дітям, які народилися після дати початку проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

Грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім'ї .

Для отримання грошової допомоги (зокрема в разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку) уповноважений представник сім'ї звертається за фактичним місцем проживання (перебування) сім'ї до установи уповноваженого банку для відкриття в установленому порядку поточного рахунка, пред'являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а для іноземців та осіб без громадянства - документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, та подає на адресу уповноваженого органу відповідну заяву про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку).

Як встановлено судом, 15.06.2018 представник сім'ї ОСОБА_1, а саме дружина ОСОБА_2 звернулась до УПСЗН виконавчого комітету Нововолинської міської ради із заявою для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний період у відповідності до Порядку № 505.

Рішенням УСЗН про призначення допомоги переміщеним особам на проживання від 25.06.2018 ОСОБА_3 призначена допомога переміщеним особам на проживання з 15.06.2018 по 14.12.2018 (а. с. 26).

Відтак, оскільки щомісячна адресна допомога особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг призначена дружині позивача ОСОБА_2 як уповноваженому представнику сім'ї, тому підстави для призначення вказаної допомоги ОСОБА_1 відсутні, що відповідає вимогам пункту другого Порядку № 505.

Крім того, станом на день звернення позивача до суду з даним позовом, ним не оскаржено рішення комісії з соціальних питань щодо призначення адресної допомоги ОСОБА_2

Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Аналізуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач не довів правомірність своїх дій щодо припинення виплати соціальної допомоги ОСОБА_1, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають до задоволення. В той же час, в задоволенні позовної вимоги щодо відновлення та виплати щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг з 18.06.2018 слід відмовити.

Разом з тим, суд зазначає, що вимога позивача щодо зобов'язання відповідача подати у місячний строк з дати набрання рішенням суду звіту про його виконання жодним чином не обґрунтована і оскільки застосування судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах є правом суду, то суд підстав для його застосування не вбачає.

Керуючись статтями 243 - 246, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №505 від 01.10.2014 та Порядком призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №365 від 08.06.2016 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати дії Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради (45400, Волинська область, місто Нововолинськ, бульвар Шевченка, будинок 7, код ЄДРПОУ 03191986) щодо припинення виплати щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 (45400, АДРЕСА_2, індивідуальний податковий номер НОМЕР_1) протиправними.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя В. В. Дмитрук