ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/19583/18
провадження № 3/753/6194/18
"13" листопада 2018 р. м. Київ
Суддя Дарницького районного суду м. Києва О.В.Домарєв, розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, займаючого посаду директора ТОВ «ВК Сервіс Україна» (м. Київ, вул. Промислова,5), який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
Перевіркою від 21.09.2018 р. ТОВ «ВК Сервіс України» з питань дотримання вимог податкового законодавства при проведенні фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «Транс Буд Сервіс» за жовтень, листопал, грудень 2015 р. було встановлено факт допущення порушень директором ТОВ «ВК Сервіс Україна» ОСОБА_2 встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме: в порушення п.п. 198.1, 198.3, 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України занижено податок на додану вартість на загальну суму ПДВ 104 631 грн., в т.ч. по періодам: за жовтень 2015 - на суму 40741 грн., за листопад 2015 р. - на суму 45371 грн., за грудень 2015 р. - на суму 18519 грн.
Зазначені правопорушення зафіксовані в акті документальної позапланової виїзної перевірки від 21.09.2018 №607/26-15-14-01-04/38374839. На ОСОБА_2 був складений протокол за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Згідно з вимогами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
А відповідно до положень ст.252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «ВК Сервіс Україна» 17.10.2018 р. було подано скаргу до ДФС України на результати документальної позапланової виїзної перевірки, оформлені актом від 21.09.2018 №607/26-15-14-01-04/38374839 та податкове повідомлення- рішення від 03.10.2018 р. № 1299261514 із вимогою про скасування податкового-повідомлення рішення від 03.10.2018 р. Рішенням директору Департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС України від 02.11.2018 р. було продовжено строк розгляду скарги до 17.12.2018 р.
Згідно з положеннями п. 56.18 ст. 56 ПК України - з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення. Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню. Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Як вбачається з матеріалів справи на час розгляду протоколу стосовно ОСОБА_2 триває процедура адміністративного оскарження, а тому податкове повідомлення-рішення, на підставі якого був складений протокол, є неузгодженим і до остаточного вирішення цього спору факт допущення порушень не є встановленим, а тому відповідні твердження податкового органу відображають лише позицію однієї із сторін спору і не можуть бути висновком про наявність в діях ОСОБА_2 ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, що свідчить про відсутність події адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Аналіз наведених обставин та вимог закону дозволяє суду зробити висновок про те, що на час розгляду даної справи подія і склад адміністративного правопорушення фактично не встановлені та провадження у справі підлягає закриттю на підставі ст. 247 КУпАП, тобто за відсутністю події адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Керуючись п. 56.18 ст. 56 ПК України, ст.ст. 163-1 ч.1, 247 КУпАП,-
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП - закрити на підставі ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд міста Києва протягом десяти днів.
Суддя О.В. Домарєв