Ухвала від 15.11.2018 по справі 826/6468/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

15 листопада 2018 року м. Київ № 826/6468/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І., суддів Федорчука А.Б., Кузьменка В.А., проаналізувавши матеріали справи

за позовом ОСОБА_1

до відповідача-1 Кабінету Міністрів України

відповідача-2 Міністерства праці та соціальної політики України

про визнання протиправними та скасування постанов КМУ,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м.Києва звернулась ОСОБА_1 з позовом до Кабінету Міністрів України, Міністерства праці та соціальної політики України про визнання протиправними та скасування постанов КМУ.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.05.2016р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду у попередньому судовому засіданні.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.07.2016р. закінчено підготовче провадження та призначено адміністративну справу № 826/6468/16 до судового розгляду в судовому засіданні на 11.10.2016р. о 17:00 год. колегіальним складом суду під головуванням судді Добрянської Я.І. Запропоновано сторонам по справі надати в судове засідання всі докази та пояснення з приводу даного спору, які ще не були ними подані. Зобов'язано Кабінет Міністрів України опублікувати оголошення щодо оскарження постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 "Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг" (із змінами), Постанова Кабінету Мінстрів України від 01.10.2014 року № 509 "Про облік внутрішньо переміщених осіб" (із змінами), Постанова Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 637 "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" (із змінами), в якому ці акти були офіційно оприлюднені.

27.12.2016р. до суду надійшла заява про вступ у справу третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору від ОСОБА_2

В обґрунтування поданої заяви зазначає, що має самостійні вимоги щодо предмету спору у справі № 826/6468/16, а саме визнати незаконною постанову КМУ "Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг" від 01.10.2014р. № 505в окремій її частині, а саме абзац 11 п. 5 та абзац 4 п. 6 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Також зазначає, що вступаючи у справу пред'являє позов до КМУ. До вищезазначеної заяви додано адміністративний позов та клопотання про звільнення від сплати судового збору.

15.12.2017р. набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 №2147-VIII, яким внесено зміни до КАС України, виклавши його в новій редакції.

Відповідно до підпункту 10 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України в новій редакції передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Враховуючи викладене, суд розглядає заяву за правилами нової редакції Кодексу адміністративного судочинства України.

Проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку про відсутність підстав для залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору ОСОБА_2, з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1, 4, 5 ст. 49 КАС України, треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, пред'явивши позов до однієї або декількох сторін. Задоволення позову таких осіб має повністю або частково виключати задоволення вимог позивача до відповідача. У разі вступу третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, розгляд адміністративної справи за клопотанням учасника справи починається спочатку.

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

З матеріалів справи вбачається, що заява ОСОБА_2 подана до суду 27.12.2016р., однак ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.07.2016р. закінчено підготовче провадження та призначено адміністративну справу № 826/6468/16 до судового розгляду.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення заяви.

Керуючись ст. 44, 49, 205, 243 КАС України, суд-

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні заяви ОСОБА_2 про вступ у справу третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору - відмовити.

2. Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені ст. 256 КАС України та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Я.І. Добрянська

Судді В.А. Кузьменко

А.Б. Федорчук