Постанова від 16.11.2018 по справі 705/2385/18

Справа №705/2385/18

3/705/1881/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2018 року місто Умань

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Корман О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, до адміністративної відповідальності за ст.187 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Уманського міськрайонного суду Черкаської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, складений за ст.187 КУпАП, в якому зазначено, що 04 червня 2018 року ОСОБА_1 не прийшов на реєстрацію до Уманського ВП, чим порушив обмеження покладені адміністративним наглядом.

Справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.187 КУпАП розглядаються судами.

Вивченням протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів, суддя встановив, що протокол не відповідає вимогам статті 256 КУпАП, згідно якої у протоколі зазначається суть адміністративного правопорушення.

У протоколі взагалі не зазначено за якою частиною статті 187 КУпАП він складений, що позбавляє можливості розглянути справи по суті.

Крім того, частина 1 статті 187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.

У протоколі не зазначено коли і ким був встановлений адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1, які обмеження відносно нього і на який строк були визначені.

У відповідності до вимог статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.

До протоколу не долучено доказів того, що ОСОБА_1 було роз'яснено, в які саме дні йому потрібно з'являтись на реєстрацію і куди (додана копія Реєстраційного листа не містить зазначення про таке повідомлення і підпис особи, якій було повідомлено про дату та місце реєстрації).

За наявності вказаних вище недоліків протокол тричі повертався для доопрацювання згідно постанов суддів від 18.06.2018 року, 27.08.2018 року та 11.10.2018 року, проте жодної дії, направленої на усунення недоліків, виконано не було, протокол у тому ж стані знову спрямований до суду. Вказане свідчить про ігнорування співробітником поліції вимог законодавства, а також відсутності контролю з боку керівництва відділу поліції, яке без перевірки матеріалів справи спрямовує їх до суду.

Враховуючи те, що недоліки протоколу не усунуті, за наявності таких недоліків суддя позбавлений можливості визначитись з наявністю чи відсутністю складу правопорушення, протокол про адміністративне правопорушення з доданими до нього матеріалами підлягає повторному поверненню для доопрацювання.

На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст. 187, 251, 256 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення, складений за ст.187 КУпАП відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та додані до нього матеріали повернути начальнику Уманського ВП ГУНП в Черкаській області для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: О.В. Корман