Ухвала від 16.11.2018 по справі 360/3650/18

10.2.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

16 листопада 2018 року СєвєродонецькСправа № 360/3650/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Головного управління Національної поліції в Луганській області (93404 Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Партизанська, буд.16), Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (93404 Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд.9) про визнання неправомірними дії та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

12 листопада 2018 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, якою позивач просив:

- визнати неправомірними дії (бездіяльність) ГУНП в Луганській області, щодо невнесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення та в грошовий атестат ОСОБА_1, спрямованих в ГУ ПФУ в Луганській області, поданих для первинного призначення пенсії, відомостей про матеріальну допомогу на оздоровлення, фактично отриманих ним сум щомісячної грошової винагороди за участь в АТО, одноразову грошову допомогу при звільненні, індексацію та одноразові премії;

- зобов'язати ГУНП в Луганській області включити до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та в грошовий атестат відомості про начисленні та виплачені виплати ОСОБА_1, види грошового забезпечення, а саме: матеріальну допомогу на оздоровлення, грошову винагороду за участь в АТО, одноразову грошову допомогу при звільненні, індексацію, щомісячні одноразові премії та передати нові документи про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 у ГУ ПФУ в Луганській області, як такі на підставі яких повинна розраховуватись пенсія;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Луганській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з урахуванням відомостей про матеріальну допомогу на оздоровлення, фактично отриманих ним сум щомісячної грошової винагороди за участь в АТО, одноразову грошову допомогу при звільненні, індексацію та щомісячних одноразових премій, з урахуванням раніш здійсненних виплат, починаючи з 04.04.2018, та здійснити виплату різниці між нарахованими та виплаченими сумами пенсії, перерахувавши грошові кошти на його картковий рахунок.

Позовну заяву обґрунтовано тим, що З 04.04.2018 Позивачу відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХП «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» призначена пенсія по інвалідності, та він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області. Згідно з довідкою ГУНП в Луганській області від 02.05.2018 № А-12700 Позивач дійсно в період з 20.05.2014 по 07.11.2015, з 07.11.2015 по 03.04.2018 безпосередньо брав участь в Антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення Антитерористичної операції на території Луганської області, у зв'язку з чим Позивачу була нарахована та виплачена відповідна грошова допомога за участь в АТО.

13.09.2018 при ознайомленні з листом ГУНП в Луганській області від 11.09.2018 № 6448/111/22/03-2018 Позивачу стало відомо, що згідно довідки Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУНП в Луганській області від 05.09.2018 №809/111/22-2018 про грошове забезпечення Позивача за період служби у Відповідача №1 та листа Відповідача №2 від 01.10.2018 № ВЕБ-12001-Ф-С-18-020441 було встановлено, що не всі види грошового забезпечення, які отримував Позивач під час служби, були враховані для обчислення його пенсії. Посадови особи Відповідача №2 повідомили, що розмір пенсії Позивача обчислено за нормами ст. 43 Закону № 2262 на підставі наданих від Відповідача №1 документів, а саме грошового атестату від 14.06.2018 № 48 та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням) від 14.06.2018 № 622/111/22-2018 за період служби з 01.04.2016 по 31.03.2018 року. Середньомісячна сума грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням згідно наданого грошового атестату та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення становить лише 11187,32 грн., що на думку позивача не відповідає дійсності.

Позивач зазначає, що при обчисленні середньомісячних сум додаткових видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням згідно витягу з довідки (копія додається) посадовими особами Відповідача №1 не були враховані наступні складові грошового забезпечення, з яких було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування: «одноразові» премії в сумі 92763,00 грн. виплати за участь в АТО в сумі 19125,06 грн, матеріальна допомога на оздоровлення в сумі 6000,00 грн. індексація, яка є додатковою заробітною платою, в сумі 1823,98 грн. Розрахунок середньомісячної суми грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням з урахуванням вищевказаних сум додаткових видів грошового забезпечення повинен складати 16175,32 грн.

Також Позивачу була розрахована та фактично сплачена одноразова грошова допомога при звільненні в сумі 103534,20 грн., з якої також було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

04.10.2018 Позивач звернувся до Відповідача №1 з обгрунтованою вимогою повторно обчислити, оформити та направити до ГУ ПФУ в Луганській області довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням) з урахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення, з яких було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме «одноразових премій» в сумі 92763,00 грн., виплат за участь в АТО в сумі 19125,06 грн, матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 6000,00 грн. та індексації в сумі 1823,98 грн.

Також, 04.10.2018 Позивач звернувся до Відповідача №2 з вимогою здійснити перерахунок пенсії з дати призначення з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, які були отримані під час проходження служби, та з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

30.10.2018 Позивач отримав відповідь від Відповідача №2 та рішення про відмову в проведенні перерахунку пенсії, оскільки надана довідка про доходи не відповідає вимогам пенсійного законодавства та Порядку подання та оформлення документів для перерахунку пенсій відповідно до Порядку (копія додається). Також було повідомлено, що на час рішення про відмову довідка про зміну щомісячних додаткових видів грошового забезпечення від уповноваженого структурного підрозділу Національної поліції України до Відповідача №2 не надходила.

02.11.2018 Позивач отримав від відповідь Відповідача №1 з відмовою повторного обчислення, оформлення та направлення до Відповідача №2 довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням) з урахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення, з яких було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. На думку Відповідача №1 одноразова премія, одноразова винагорода за участь в АТО, матеріальна допомога та індексація не є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення.

Позивач не погоджується з відмовою Відповідачів та вважає її неправомірною на тій підставі, що матеріальна допомога на оздоровлення, фактично отримані ним суми щомісячної грошової винагороди за участь в АТО, одноразова грошова допомога при звільненні, індексація та премії, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування входять до складу грошового забезпечення з яких має нараховуватись пенсія.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв'язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.

Частинами першою, другою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Відповідно до пункту 3 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною п'ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд вважає за необхідне розглядати дану справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

У відповідності до ч. 3 ст. 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне витребувати з власної ініціативи у Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області належним чином засвідчену копію пенсійної справи ОСОБА_1.

Керуючись статтями 5, 9, 12, 77, 160, 161, 167, 168, 171, 174, 175, 256, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Головного управління Національної поліції в Луганській області (93404 Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Партизанська, буд.16), Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (93404 Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд.9) про визнання неправомірними дії та зобов'язання вчинити певні дії.

Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області надати суду належним чином засвідчену копію пенсійної справи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1).

Витребувані судом документи надати у строк до 30 листопада 2018 року.

Запропонувати відповідачам протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду та позивачу відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Запропонувати позивачу протягом трьох днів з дня отримання відзиву надати до суду та відповідачу відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом трьох днів з дня отримання відповіді на відзив.

Справа розглядатиметься суддею Ірметовою О.В. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі "Електронний суд" для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

СуддяО.В. Ірметова