Ухвала від 16.11.2018 по справі 360/3685/18

5.1.2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16 листопада 2018 року СєвєродонецькСправа № 360/3685/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Лисичанської міської ради Луганської області до Державної екологічної інспекції у Луганській області про визнання протиправним та скасування пунктів припису,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Лисичанської міської ради Луганської області до Державної екологічної інспекції у Луганській області про визнання протиправним та скасування пунктів припису, в якому позивач просив суд визнати протиправними та скасувати пункти припису Державної екологічної інспекції у Луганській області щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства від 27.07.2018 року, а саме: п.7 «Здійснити заходи щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронних зон на водних об'єктах міста» та п.10 «Здійснити заходи щодо взяття під охорону геологічної пам'ятки природи «Конгресів яр» та дотримуватися режиму території природно-заповідного фонду».

Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з таких підстав.

У відповідності до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Згідно з п.11 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

З матеріалів позовної заяви встановлено, що позивачем в позовній заяві не зазначені відомі номери засобів зв'язку з відповідачем, а також не зазначена офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти позивача та відповідача, а також не надано власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Крім того, суд звертає увагу позивача, що адміністративний позов підписано начальником юридичної та кадрової роботи Шенькарук С.

На підтвердження повноважень на підписання позовної заяви надано довіреність від 19.03.2018 №1265/01-16, видану Лисичанською міською радою в особі Лисичанського міського голови Шиліна С.І.

При цьому до довіреності не додано відповідного рішення Лисичанської міської ради про уповноваження міського голову видавати довіреності на представництво прав та інтересів Лисичанської міської ради у судових органах.

Так, відповідно до статті 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах, зокрема, колегіальності.

Зі змісту адміністративного позову вбачається, що позивачем у справі є Лисичанська міська рада, яка відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органом місцевого самоврядування та згідно статті 4 цього Закону - колегіальний орган.

Суд також звертає увагу на те, що згідно п.15 ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» право на звернення голови міської ради визначено лише у випадку визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів.

Оскільки Лисичанська міська рада є колегіальним органом місцевого самоврядування, а у міського голови законом визначено лише певні випадки права самостійного звернення до суду, таким чином повноваження щодо представництва прав та інтересів мають бути надані Лисичанською міською радою шляхом прийняття відповідного рішення на сесії міської ради щодо уповноваження міського голову видавати довіреності на представництво прав та інтересів Лисичанської міської ради у судових органах, в тому числі на підписання позовних заяв, у зв'язку з чим суд пропонує позивачу надати докази в підтвердження надання Лисичанською міською радою зазначених вище повноважень міському голові.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов Лисичанської міської ради Луганської області до Державної екологічної інспекції у Луганській області про визнання протиправним та скасування пункту припису підлягає залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків протягом 5 (п'яти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали суду.

Керуючись статтями 133, 160, 161, 167, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Лисичанської міської ради Луганської області до Державної екологічної інспекції у Луганській області про визнання протиправним та скасування пунктів припису - залишити без руху.

Встановити Лисичанській міській раді Луганської області строк для усунення недоліків протягом 5 (п'яти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду:

- позовної заяви, яка має узгоджуватись з вимогами п.п. 2, 11 ч. 5 ст. 160 КАС України разом з доказами направлення зазначеного позову відповідачу;

- рішення Лисичанської міської ради про уповноваження міського голову видавати довіреності на представництво прав та інтересів Лисичанської міської ради у судових органах.

У разі не виконання даної ухвали суду, позовна заява буде повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяН.М. Басова