Ухвала від 16.11.2018 по справі 420/5932/18

Справа № 420/5932/18

УХВАЛА

16 листопада 2018 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Потоцька Н.В., розглянувши матеріали адміністративної справи

за позовом: підприємства «Союз» у вигляді приватного підприємства (адреса: 67262, Одеська область, Лиманський район, с. Крижанівка, вул. Семена Палія, 125-а, телефон:(048) 752 37 12)

до: Головного управління Держгеокадастру в Одеській області (адреса: вул. Канатна, буд. 83, м. Одеса, 65107, телефон: (048) 722-00-55, (048) 722-00-71, Електронна пошта: odesa_info@land.gov.ua, код 39765871)

про: визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов підприємства «Союз» у вигляді приватного підприємства до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, в якому позивач просить:

-визнати протиправними дії Головного управління Держгеокадастру в Одеській області із здійснення в період квітень - серпень 2018 року заходів державного контролю, шляхом проведення перевірок дотримання Підприємством «Союз» у вигляді приватного підприємства (ідентифікаційний код - 20967129, місцезнаходження: 67562, Одеська об ласть, Лиманський район, село Крижанівка, вулиця Семена Палія, 125-А) вимог земельного законодавства щодо виконання умов зняття, збереження і використання родючого шару ґру нту з земельної ділянки комунальної власності, площею 1, 1192 га, що розташована на території Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, за кадастровим номером 5122783200:01:002:1971.

Як зазначено в позовній заяві, підставою для звернення позивача до суду стало проведення заходів державного контролю, шляхом проведення перевірки дотримання Підприємством «Союз» у вигляді приватного підприємства вимог земельного законодавства щодо виконання умов зняття, збереження і використання родючого шару ґру нту з земельної ділянки комунальної власності, площею 1, 1192 га.

Згідно правил ст. 19 КАС України (предметна юрисдикція) та ст. 25-27 КАС України (територіальна юрисдикція), справа підлягає розгляду Одеським окружним адміністративним судом.

Зазначена позовна заява подана з додержанням вимог статей 159-161 КАС України. Відсутні підстави, визначені статтями 169-170, ч. 5 ст. 171 КАС України, для залишення позовної заяви без руху, для залишення позовної заяви без розгляду, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 257 КАС України, п.10 Розділу VII Перехідних Положень КАС України суд,-

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження по справі № 420/5932/18 за позовом підприємства «Союз» у вигляді приватного підприємства до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними.

Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.

Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).

Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Приписами ч. 2, 5 ст. 44 КАС України встановлено, що учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Приписами ч. 1 ст. 149 КАС України встановлено, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках: невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити учасникам справи п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання заяв з процесуальних питань (ст. ст. 166-167 КАС України).

Звернути увагу учасників справи, що надання доказів відбувається в порядку ст. 79 КАС України, а витребування доказів - згідно ст. 80 КАС України.

Призначити підготовче судове засідання по справі, яке відбудеться за адресою суду: м. Одеса, Фонтанська дорога, 14 в залі судового засідання № 13 «11» грудня 2018 року о 11 год. 30 хв.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://adm.od.court.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Головуючий суддя Потоцька Н.В.