05 листопада 2018 року Справа 160/8088/18
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Юхно І.В., перевіривши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Тепломережпостач» до відповідача 1 Державної фіскальної служби України, відповідача 2 Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними, скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії, -
30 жовтня 2018 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Тепломережпостач» до відповідача 1 Державної фіскальної служби України, відповідача 2 Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, у якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації за №897507/39573473 від 29 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №80 від 16 липня 2018 року, №897492/39573473 від 29 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №75 від 18 липня 2018 року, №897509/39573473 від 29 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №81 від 18 липня 2018 року, №897508/39573473 від 29 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №76 від 20 липня 2018 року, №897506/39573473 від 29 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №82 від 20 липня 2018 року,№898790/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №77 від 23 липня 2018 року, №898827/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №83 від 23 липня 2018 року, №897500/39573473 від 29 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №90 від 23 липня 2018 року, №898826/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №84 від 24 липня 2018 року, №898812/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №78 від 25 липня 2018 року, №898822/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №85 від 26 липня 2018 року, №898796/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №79 від 30 липня 2018 року, №898819/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №86 від 30 липня 2018 року, №898778/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №87 від 31 липня 2018 року;
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні №80 від 16 липня 2018 року, №75 від 18 липня 2018 року, №81 від 18 липня 2018 року, №76 від 20 липня 2018 року, №82 від 20 липня 2018 року, №77 від 23 липня 2018 року, №83 від 23 липня 2018 року, №90 від 23 липня 2018 року, №84 від 24 липня 2018 року, №78 від 25 липня 2018 року, №85 від 26 липня 2018 року, №79 від 30 липня 2018 року, №86 від 30 липня 2018 року, №87 від 31 липня 2018 року складені Товариством з обмеженою відповідальністю «Тепломережпостач» в Єдиному державному реєстрі податкових накладних, в порядку, встановленому чинним законодавством.
Відповідно до пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До адміністративного позову позивачем було надано платіжне доручення від 19.10.2018 року №8226274 про сплату судового збору у розмірі 3524,00 грн.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суд встановив, що в заявлених позовних вимогах позивач просить суд визнати протиправними та скасувати 14 рішень про відмову в реєстрації податкових накладних. Таким чином, в адміністративному позові позивачем заявлено чотирнадцять вимог немайнового характеру, а вимоги про зобов'язання відповідача зареєструвати податкові накладні є похідними.
За положеннями частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з положеннями абзацу другого частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Абзацом четвертим статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07 грудня 2017 року № 2246-VIII передбачено, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року становить - 1762,00 гривень.
Таким чином, позивач мав сплатити судовий збір за подання цього адміністративного позову у загальному розмірі 24 668,00 грн. (14 х1762,00 грн.).
Отже, позивачу необхідно доплатити судовий збір за подання цього адміністративного позову у сумі 21 144,00 грн. (24 668,00 грн. - 3524,00 грн.).
За наведених обставин позивачу необхідно сплатити судовий збір за наступними реквізитами: отримувач: УК у Чечел.р.м.Дніпра/Чечел.р/22030101, код ЄДРПОУ (отримувача) 37989253, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача: 34316206084014, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: судовий збір у розмірі 21 144 гривень 00 копійок, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ(суду) 34824364.
Частинами першою та другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі викладеного суд залишає подану заяву без руху та пропонує позивачу усунути наступні недоліки шляхом надання до суду:
- документу, що підтверджує сплату судового збору в розмірі та в порядку, передбачених чинним законодавством України.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Тепломережпостач» до відповідача 1 Державної фіскальної служби України, відповідача 2 Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними, скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії- залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня отримання ухвали суду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно направити на адресу позивача.
Роз'яснити позивачу, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та в самостійному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Юхно