14 листопада 2018 року справа №810/3647/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Дніпро" до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро-Дніпро" з позовом до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Київській області №668815/30662397 від 26 квітня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної №4 від 08 листопада 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, котра подана Товариством з обмеженою відповідальністю «АГРО-ДНІПРО» (ідентифікаційний код юридичної особи 30662397);
- зобов'язати Головне управління ДФС у Київській області зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №4 від 08 листопада 2017 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «АГРО-ДНІПРО» (ідентифікаційний код юридичної особи 30662397) днем її подання;
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України №571974/30662397 від 25 січня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної №6 від 16 листопада 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, котра подана Товариством з обмеженою відповідальністю «АГРО-ДНІПРО» (ідентифікаційний код юридичної особи 30662397);
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №6 від 16 листопада 2017 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «АГРО-ДНІПРО» (ідентифікаційний код юридичної особи 30662397), днем її подання.
Позивач стверджує, що складені ним податкові накладні не відповідають визначеним у законі критеріям оцінки ризиків, у зв'язку з чим підстави для зупинення їх реєстрації були відсутні. Одночасно з цим позивач звертає увагу суду, що отримавши повідомлення про зупинення реєстрації податкових накладних, контролюючому органу було направлено пояснення та документи, що підтверджують реальність фінансово-господарських операцій, за наслідками яких було складено відповідну податкову накладну.
Як зазначає позивач, доданих до повідомлення пояснень та документів контролюючий орган під час прийняття оскаржуваних рішень не врахував, у зв'язку з чим дійшов безпідставних висновків про відмову у реєстрації податкової накладної.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.07.2018 відкрито провадження в даній адміністративній справі та призначено підготовче засідання на 16.08.2018.
Відповідач позов не визнав, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просив суд відмовити у задоволенні позову з тих підстав, що рішення про відмову в реєстрації податкових накладних є правомірними, оскільки позивачем після зупинення реєстрації податкових накладних не було надано документів, необхідних для прийняття Комісією рішення про реєстрацію податкової накладної в Реєстрі, встановлених п. 14 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК.
Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 25.10.2018 вирішено подальший розгляд справи здійснюється у порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Відповідно до приписів п. 201.10. ст.201 ПК України, 08 листопада 2017 року ТОВ «АГРО-ДНІПРО» було складено податкову накладну №4 та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно отриманої ДФС України квитанції від 30.11.2017 року «про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних» при реєстрації податкової накладної податковим органом виявлено помилки: «відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом б Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 року №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постання обсягам придбання по товарах згідно з УЗКТ ЗЕД:1005. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК відповідно до п. «в» п.п.201.16.1 п.201.16. ст.. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 року №567 та /або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.».
Відповідно до пункту 2 Переліку №567 письмові пояснення та копії документів, зазначені у Переліку, платник податку подає до ДФС в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.
Зазначена ДФС України помилка була виправлена ТОВ «АГРО-ДНІПРО» шляхом подання пояснення та подачею документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, копії первинних документів, які підтверджують реальність здійснення господарських операцій відповідно до податкової накладної №4 від 08 листопада 2017 року.
Згідно отриманої квитанції від 24.04.2018 року, всі документи та відповідне пояснення було доставлено до ДФС України та відповідно прийняті.
26 квітня 2018 року, комісією Головного Управління ДФС у Київській області (відповідно до пп.201.16.3, п.201.16 ст.201 ПК України та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 р. №190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації») прийнято рішення №668815/30662397 про відмову в реєстрації податкової накладної №4 від 08 листопада 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Податковим органом зазначено про можливість оскарження прийнятого рішення в адміністративному або судовому порядку.
Зокрема, було зазначено, що за результатами опрацювання СМКОР під час реєстрації податкової накладної №4 від 08 листопада 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах УКТЗЕД.
Як вбачається із податкової накладної №4 від 08 листопада 2017 року виписаної на користь ПП «ХУТІР» (ІПН 360370923282) на суму 498 140,00 грн., в т.ч. ПДВ на суму 83 023,33 грн. містить код УКТ ЗЕД 1005, який використовується для позначення товару «кукурудза».
Так зокрема, 24 січня 2017 року, між ТОВ «АГРО-ДНІПРО» (постачальник) ПП «ХУТІР» (покупець) було укладено договір поставки №24/01.
За умовами даного договору із врахуванням додатків до нього, ТОВ «АГРО- ДНІПРО» взяло на себе зобов'язання поставити ПП «ХУТІР» сільськогосподарську продукцію, зокрема кукурудзу врожаю 2017 року.
На умовах вказаного договору, ТОВ «АГРО-ДНІПРО» було постачання кукурудзи ПП «ХУТІР» попередньо погодженого товару у відповідності до накладних та товарно-транспортних накладних.
Напередодні отримання товару, покупцем в період 03.11.2017 року здійснено його попередню оплату, що підтверджується платіжним дорученням №3700 від 03.11.2017 року.
Відповідно до приписів п. 201.10. ст.201 ПК України, 16 листопада 2017 року ТОВ «АГРО-ДНІПРО» було складено податкову накладну №6 та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно отриманої ДФС України квитанції від 15.12.2017 року «про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних» при реєстрації податкової накладної податковим органом виявлено помилки: «відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 року №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постання обсягам придбання по товарах згідно з УЗКТ ЗЕД:1005. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК відповідно до п. «в» п.п.201.16.1 п.201.16. ст.. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 року №567 та /або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.».
Зазначена ДФС України помилка була виправлена ТОВ «АГРО-ДНІПРО» шляхом подання пояснення та подачею документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, копії первинних документів, які підтверджують реальність здійснення господарських операцій відповідно до податкової накладної №6 від 16 листопада 2017 року.
Згідно отриманої квитанції від 22.01.2018 року, всі документи та відповідне пояснення було доставлено до ДФС України та відповідно прийняті.
25 січня 2018 року, комісією ДФС України (відповідно до пп.201.16.3, п.201.16 ст.201 ПК України та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 р. №190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації») прийнято рішення №571974/30662397 про відмову в реєстрації податкової накладної№6 від 16 листопада 2017року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Податковим органом зазначено про можливість оскарження прийнятого рішення в адміністративному або судовому порядку.
Судом встановлено, що за результатами опрацювання СМКОР під час реєстрації податкової накладної №6 від 16 листопада 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах УКТЗЕД.
Як вбачається із податкової накладної №6 від 16 листопада 2017 року виписаної на користь ТОВ «ЮГ-РЕЗЕРВ» (ІПН 315026615532) на суму 743 400,00 грн., в т.ч. ПДВ на суму 123 900,00 грн. містить код УКТ ЗЕД 1005, який використовується для позначення товару, зокрема «кукурудза».
Так зокрема, 14 листопада 2017 року, між ТОВ «АГРО-ДНІПРО» (постачальник) та ТОВ «ЮГ-РЕЗЕРВ» (покупець) було укладено договір поставки №446.
За умовами даного договору, ТОВ «АГРО-ДНІПРО» взяло на себе зобов'язання поставити ТОВ «ЮГ-РЕЗЕРВ» сільськогосподарську продукцію, зокрема кукурудзу врожаю 2017 року.
На умовах вказаного договору, ТОВ «АГРО-ДНІПРО» було виставлено ТОВ «ЮГ- РЕЗЕРВ» рахунок на оплату №49 від 16.11.2017 року на суму 1 895 670,00 грн. для попередньої оплати погодженого раніше товару - кукурудзи врожаю 2017 року. Факт здійснення часткової оплати за кукурудзу врожаю 2017 року підтверджується платіжним дорученням №1787 від 16.11.2017 року на суму 743 400,00 грн.
Позивач вважає, що прийняті рішення про відмову у реєстрації вказаних податкових накладних було необгрунтованим, тому звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, які склались між сторонами спору, суд зазначає наступне.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Пунктом 201.10. статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Відповідно до п. 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246 (далі - Порядок № 1246), після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФЄ в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки з питань відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту) та з інших питань.
Пунктом 13 Порядку № 1246 визначено, що за результатами зазначених перевірок формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Згідно п. 74.2. статті 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до п.п. 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (підпункт 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 ПК України).
Зазначена комісія приймає рішення про:
реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів.
Постановою КМУ від 29.03.2017 № 190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" встановлено вичерпний перелік підстав для прийняття комісією ДФЄ рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;
ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу;
надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
З матеріалів справи вбачається, що підставою, яка була зазначена Комісією ДФС України в якості підстави прийняття оскаржуваних рішень, є - "Ненадання платником податку копій документів (первинні документи, щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні послуги), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити)".
Відповідно до пункту 16 Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 566, комісією ДФС України розглядаються письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 розділу V
Податкового кодексу України, а також висновок контролюючого органу з пропозицією щодо реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації.
Пунктом 18 цього Порядку передбачено, що комісія ДФС може перевірити подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, в тому числі електронні, одержані від інших платників податків, засобів масової інформації тощо).
Згідно із пунктом 5.1 Регламенту комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженого Наказом ДФС від 26 червня 2017 року №450, матеріали, що виносяться на розгляд, включають, серед іншого: письмові пояснення та/або копії документів платника податку стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації; таблицю даних платника податку, яка надана платником податку до ДФС.
Отже, на відміну від зупинення реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування), яке відбувається в автоматизованому режимі засобами програмного забезпечення ДФС України, прийняття рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування) потребує проведення комісією ДФС України відповідного засідання, на якому членами комісії розглядаються та аналізуються надані платником податків документи та пояснення з метою прийняття обгрунтованого рішення зі спірного питання.
У той же час, в оскаржуваному рішенні про відмову у реєстрації податкової накладної не зазначено (не підкреслено), яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, тобто, комісією ДФС України не наведені мотиви неврахування чи відхилення наданих позивачем пояснень та документів.
Відповідно до частини третьої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, серед іншого, обгрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
При цьому, оскаржуване рішення не містить чіткого визначення підстав та мотивів для прийняття комісією ДФС України рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, що свідчить про їх необґрунтованість.
У цьому контексті суд зазначає, що всі надані позивачем як до суду, так і до відповідача первинні документи не мають дефекту форми, змісту або походження, які у силу частини другої статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", пункту 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, спричинили б втрату первинними документами юридичної сили, а тому підтверджують факт здійснення господарських операцій.
Отже, відповідність обсягу реалізованих позивачем послуг підтверджується належними та допустимими письмовими доказами, які за допомогою сервісу "Електронний кабінет платника" були надіслані позивачем Державній фіскальній службі України для врахування під час вирішення питання про реєстрацію зазначених податкових накладних.
Разом з тим, ДФС України, незважаючи на вказані повідомлення позивача та додані до них документи, що підтверджують факти, викладені у повідомленнях, прийнято оскаржувані рішення про відмову в реєстрації спірних податкових накладних без уточнення підстав неврахування наданих позивачем документів.
Відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини" практика Європейського Суду з прав людини є джерелом права та підлягає застосуванню національними судами при розгляді справ.
У своїй судовій практиці Європейський суд з прав людини підкреслює особливу важливість принципу "належного урядування". Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (рішення у справах "Беєлер проти Італії" [ВП] (Beyeler v. Italy [GC]), заява № 33202/96, п. 120, ECHR 2000-1, "Онер'їлдіз проти Туреччини" [ВП] (Oneryildiz v. Turkey [GC]), заява № 48939/99, п. 128, ECHR 2004-ХІІ, "Megadat.com S.r.l. проти Молдови" (Megadat.com S.r.l. v. Moldova), заява № 21151/04, п. 72, від 8 квітня 2008 року, і "Москаль проти Польщі" (Moskal v. Poland), заява № 10373/05, п. 51, від 15 вересня 2009 року). Зокрема, на державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (див., наприклад, рішення у справах "Лелас проти Хорватії" (Lelas v. Croatia), заява № 55555/08, п. 74, від 20 травня 2010 року, і "Тошкуце та інші проти Румунії" (Toscuta and Others v. Romania), заява № 36900/03, п. 37, від 25 листопада 2008 року) і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (див. зазначені вище рішення у справах "Онер'їлдіз проти Туреччини" (Oneryildiz v. Turkey), п. 128, та "Беєлер проти Італії" (Beyeler v. Italy), п. 119).
З урахуванням наведеного, суд зазначає, що дії ДФС України по прийняттю спірних рішень, в яких не наведені мотиви їх ухвалення та не зазначені підстави неврахування наданих позивачем документів та пояснень, свідчать про порушення відповідачем як принципу належного урядування, так і принципів, закріплених в Резолюції Ради Європи 77 (31) від 28.09.1977, що свідчать про непрозорість та непередбачуваність дій відповідача, що перешкоджають можливості платника податків планувати в подальшому свою господарську діяльність.
Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Такий підхід узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини. Так, у пункті 110 рішення від 23 липня 2002 року у справі "Компанія "Вестберґа таксі Актіеболаґ" та Вуліч проти Швеції" Суд визначив, що "...адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління".
Однак, під час розгляду справи відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду належних і достатніх доказів, які спростовували б твердження позивача, не навів мотивів прийняття спірних рішень та неврахування наданих позивачем до ДФС України документів, а відтак, не довів правомірності своїх рішень.
З урахуванням наявності у позивача передбачених чинним законодавством України документів, які свідчать про реальність проведення господарської операції між позивачем і його контрагентом, приймаючи до уваги те, що такі документи були надані позивачем податковому органу, останній не мав правових підстав для прийняття оскаржуваних рішень про відмову у реєстрації податкових накладних. А тому, позовні вимоги суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 3524,00 грн. (платіжне доручення від 10.07.2018 № 158).
Отже, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору підлягають присудженню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Київській області №668815/30662397 від 26 квітня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної №4 від 08 листопада 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, котра подана Товариством з обмеженою відповідальністю «АГРО-ДНІПРО» (ідентифікаційний код юридичної особи 30662397).
Зобов'язати Головне управління ДФС у Київській області зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №4 від 08 листопада 2017 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «АГРО-ДНІПРО» (ідентифікаційний код юридичної особи 30662397) днем її подання.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України №571974/30662397 від 25 січня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної №6 від 16 листопада 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, котра подана Товариством з обмеженою відповідальністю «АГРО-ДНІПРО» (ідентифікаційний код юридичної особи 30662397).
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №6 від 16 листопада 2017 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «АГРО-ДНІПРО» (ідентифікаційний код юридичної особи 30662397), днем її подання.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-ДНІПРО» (ідентифікаційний код юридичної особи 30662397) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39393260) судові витрати у розмірі 3524 (три тисяч п'ятсот двадцять чотири) грн 00 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Терлецька О.О.