Рішення від 15.11.2018 по справі 320/6910/18

Дата документу 15.11.2018

Справа № 320/6910/18

Провадження № 2/320/3751/18

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2018 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі: головуючого судді - Горбачової Ю.В.,

з секретарем с/з - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим пріміщенням,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області з позовом до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим будинком № 12 по вулиці Першотравневій в селі Костянтинівка Мелітопольського району Запорізької області. Свої вимоги мотивує тим, що йому на праві власності належить житловий будинок № 12 по вулиці Першотравневій в селі Костянтинівка Мелітопольського району Запорізької області. В зазначеному житловому будинку була зареєстрована його донька, відповідач по справі, з самого народження. Однак, починаючи з 2013 року вона не проживає в зазначеному житловому будинку. В цьому будинку відсутні її особисті речі. В силу того, що відповідач зареєстрована в будинку, проте на протязі довгого часу в ньому не мешкає, він не може в повній мірі володіти, користуватись та розпоряджатись цим будинком, що в свою чергу призводить до додаткових витрат на оплату комунальних послуг. Відповідач добровільно визначила собі інше місце проживання і спірним жилим приміщенням не користується понад п'яти років без поважних причин. У зв'язку з чим, він змушений звернутися до суду за захистом своїх порушених прав.

В судове засідання позивач не з'явився, надавши суду заяву про розгляд справи за його відсутністю, на задоволенні позовних вимог наполягає у повному обсязі, проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач в судове засідання не з'явилася, повідомлялася про час та місце розгляду справи належним чином за зареєстрованим місцем проживання.

За таких обставин суд на підставі ч. 4 ст. 280 ЦПК України розглядає справу на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання сторін фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Позивачу ОСОБА_2 на праві власності належить житловий будинок № 12 по вулиці Першотравневій в селі Костянтинівка Мелітопольського району Запорізької області, що підтверджується копією свідоцтва про право на спадщину за законом від 15 листопада 1996 року, посвідченого державним нотаріусом Мелітопольської районної державної нотаріальної контори Запорізької області ОСОБА_4, зареєстрованого в реєстрі за № 2755 (а.с.6).

Відповідач ОСОБА_3 зареєстрована у спірному житловому приміщенні на правах члена родини, оскільки є донькою позивача. Однак, починаючи з 2013 року вона не мешкає за зареєстрованим місцем проживання, в житловому будинку № 12 по вулиці Першотравневій в селі Костянтинівка Мелітопольського району Запорізької області.

Згідно довідки виданої Костянтинівським сільським головою ОСОБА_5, від 02 серпня 2018 року, ОСОБА_2 проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, один, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрована за даною адресою, але не проживає з 2013 року по теперішній час (а.с.8).

Внаслідок того, що відповідач зареєстрована у вказаному будинку, але після реєстрації місця проживання не мешкає у ньому майже п'ять років, є перешкодою для позивача у реалізації свого права власності на належний йому житловий будинок.

Згідно з частиною 1 статті 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Частиною 1 ст. 383 ЦК України передбачено, що власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім'ї, інших осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 405 ЦК України член сім'ї власника житла втрачає право на користування житлом у разі відсутності його без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником будинку або законом.

Суд вважає, що позивачем надано достатньо доказів на підтвердження того факту, що відповідач з 2013 року без поважної причини не проживає за місцем своєї реєстрації.

Аналізуючи зібрані по справі докази суд приходить до висновку, що відповідач не проживає за місцем своєї реєстрації по вул. Першотравневій, буд. 12, в с. Костянтинівка Мелітопольського району Запорізької області, понад п'яти років, фактично змінивши своє місце мешкання та не перереєструвавши його у відповідності до діючого законодавства.

На підставі ст.ст. 321, 383, 405 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 12, 247, 259, 265, 273, 280, 352, 354 ЦПК України, ст.. 72 ЖК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом - задовольнити.

Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 такою, що втратила право користування житловим будинком № 12 по вулиці Першотравневій в селі Костянтинівка Мелітопольського району Запорізької області.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в порядку, встановленому цивільним процесуальним Кодексом України.

Апеляційну скаргу на рішення може бути подано до Запорізького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення або складення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цивільним процесуальним кодексом України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

СУДДЯ: Ю.В. Горбачова

Попередній документ
77906844
Наступний документ
77906847
Інформація про рішення:
№ рішення: 77906845
№ справи: 320/6910/18
Дата рішення: 15.11.2018
Дата публікації: 19.11.2018
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із житлових правовідносин; Спори, що виникають із житлових правовідносин про визнання особи такою, що втратила право користуванням жилим приміщенням
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (15.11.2018)
Дата надходження: 22.08.2018
Предмет позову: про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням