Справа № 703/3902/18
3/703/1227/18
13 листопада 2018 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Борєйко О.М., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області, про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки АДРЕСА_1,
до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.197 КУпАП,
16 жовтня 2018 року адміністратором центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області ОСОБА_2 складено протокол серії СММ №000058 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.197 КУпАП, відносно ОСОБА_1, відповідно до якого, остання з 11 квітня 2018 року проживала без реєстрації за адресою: АДРЕСА_2, чим порушила вимоги ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» №1382-IV від 11 грудня 2003 року.
Протокол про адміністративне правопорушення надійшов до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області 29 жовтня 2018 року, справу про адміністративне правопорушення призначено до розгляду на 13 листопада 2018 року.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, при цьому судова повістка про виклик в судове засідання, відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення повернулася до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області в зв'язку з закінченням терміну зберігання.
При вивченні протоколу про адміністративне правопорушення, суддею встановлено, що він складений без дотримання вимог чинного законодавства України.
Так, відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по -батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як вбачається з письмових пояснень особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1, записаних нею власноручно у протоколі про адміністративне правопорушення, вона зазначила, що, отримавши паспорт, не зареєструвала своє місце проживання в зв'язку з перебуванням в лікарні.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Разом з тим, матеріали справи про адміністративне правопорушення жодного доказу звернення адміністратора центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області ОСОБА_2 до медичного закладу з метою перевірки вищевказаних пояснень особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1, матеріали справи не містять.
Відсутність вищевказаної інформації позбавляє суд обєктивної можливості дійти обґрунтованого висновку щодо наявності в діях ОСОБА_1 вини у вчиненні адміністративного правопорушення та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.197 КУпАП.
Згідно ч.2 ст.251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
При цьому, суддею враховано, що вищевказану інформацію суд позбавлений можливості отримати від особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, оскільки остання в судове засідання не з'явилася.
На підставі викладеного, з метою недопущення порушення прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1, та дотримання вимог чинного законодавства України, справу про адміністративне правопорушення відносно неї слід повернути до центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області.
Керуючись ст.ст. 251, 256, 283 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.197 КУпАП, повернути до центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.М. Борєйко