Справа № 703/3903/18 р.
3/703/1228/18
14 листопада 2018 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли із Ценетру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Смілянської міської ради, відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 україця, громадянина України, не одружений, НОМЕР_1,
-про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 197 КУпАП,
До Смілянського міськрайонного суду Черкаської області 29.10.2018 р. надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ч.1 ст. 197 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 000056 від 20.09.2018 року, складеного адміністратором центру надання адміністративних послуг ОСОБА_4: 16.10.2018 року, гр. ОСОБА_2, проживав без реєстрації місця проживання з 08.06.2018 року, за адресою: м. Сміла, вул. Нікрасова, 17, чим порушив вимоги ЗУ №1382-ІV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», за шо передбачена відповідальність ч.1 ст.197 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_2, не з'явився, будучи належним чином повідомленим про місце час та дату судовго засідання, про поважність причин неявки суду не повідомив.
Відповідно до ст. ст. 245, 251, 280, 283 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен повно, всебічно, й об'єктивно дослідити всі обставини справи і встановити, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно вимог ч. 1 ст. 245, ст. 280 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з системного аналізу положень ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вина ОСОБА_3, у порушенні вимоги ЗУ №1382-ІV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» доведена, що є складом адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.197 КУпАП, окрім визнання ним його вини, додатково підтверджується відомостями, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення (а.с.1), копії паспорту громадянина України (а.с.2), витязі з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання (а.с.3).
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративне правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Положенням п.7 ст.247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Як вбачається з матеріалів справи, правопорушення вчинене 08.06.2018 р., тобто на момент розгляду справи судом закінчився тримісячний строк накладення адміністративного стягнення, а тому провадження підлягає закриттю.
На підставі викладеного, ст.ст. 38 , ч.1. 197, 247 ч.7, 268 КпАП України, керуючись ст.ст. 283-285 КпАП України
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 197 КУпАП, а провадження в справі закрити у звязку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області.
Суддя : Л.А. Пасацька