14.11.2018
Справа № 635/5389/18
Провадження № 2/635/2771/2018
14 листопада 2018 року смт. Покотилівка Харківського району Харківської області
Суддя Харківського районного суду Харківської області Токарєва Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
учасники справи:
позивач: Акціонерне товариство Комерційний банк «Приватбанк»,
представник позивача: ОСОБА_2,
відповідач: ОСОБА_1,
Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 суму заборгованості за кредитним договором № б/н від 25.10.2011 у розмірі 67372,06грн.
На виконання вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України суддею було зроблено запит щодо доступу до персональних даних про ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з метою отримання інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.
21 вересня 2018 року від відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області надійшла відповідь на запит, згідно якої було встановлено, що відповідач помер, у зв'язку з чим його було знято з реєстрації за вказаною у позовній заяві адресою 03 квітня 2015 року.
З метою вирішення питання про відкриття провадження Харківським районним судом Харківської області було зроблено запит про отримання відомостей про державну реєстрацію акту цивільного стану в порядку абз. 11 п. 9 розділу І Правил державної реєстрації актів цивільного стану в України, затверджених Наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 № 52/5 у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24.12.2010 № 3307/5, а саме з приводу отримання копії актового запису про смерть ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до копії актового запису про смерть, який надійшов до суду 13.11.2018, ОСОБА_1 помер 16 лютого 2015 року.
Частиною 4 статті 25 ЦК України встановлено, що цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент смерті.
До відкриття провадження у справі встановлено, що відповідач ОСОБА_1 помер. У зв'язку з тим, що відповідач помер, припинилась і його цивільна процесуальна правоздатність (здатність мати цивільні процесуальні права та обов'язки).
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи.
За таких обставин, у відкритті провадження слід відмовити на підставі п. 6 ч. 1 ст. 186 ЦПК України.
Керуючись ст. 186 ЦПК України, суддя, -
У відкритті провадження по цивільній справі за позовною заявою Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'ятнадцяти днів шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Харківській районний суд Харківської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею.
Суддя Н.М. Токарєва