Справа № 592/7824/18
Провадження № 3/592/1431/18
13 листопада 2018 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м.Суми Котенко Ольга Анатоліївна, за участю прокурора Сумської місцевої прокуратури - ОСОБА_1, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2, розглянувши матеріали які надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, працює викладачем кафедри фінансів СНАУ, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, рнокпп НОМЕР_1
за ч.2 ст.1726 КУпАП,-
Згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань КП «Зелене будівництво» Сумської міської ради має ідентифікаційний код юридичної особи 03352490, місцезнаходження юридичної особи: 40030, м.Суми, вул. Ярослава Мудрого, 77. Засновником юридичної особи є Сумська міська рада. Рішенням Сумської міської ради від 25.02.2009 року №2372-МР «Про зміну найменування державного комунального підприємства зеленого будівництва на комунальне підприємство «Зелене будівництво» Сумської міської ради» змінено найменування державного комунального підприємства та затверджено нову редакцію Статуту комунального підприємства «Зелене будівництво» Сумської міської ради.
Згідно п.1.2. розділу 1 Статуту, засновником підприємства є Сумська міська рада, а п.1.3. зазначено, що підприємство набуває права і обов'язки юридичної особи з моменту його державної реєстрації. У п.1.4. розділу 1 Статуту зазначено, що підприємство має самостійний баланс, рахунки у національній та іноземній валюті, печатку та штамп зі своїм найменуванням.
Отже, відповідно до ст.62 ГК України підприємство - це самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.
У ст.80 ЦК України зазначено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Крім цього у ст.81 цього ж Кодексу вказано, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
20.08.1992 року було створено Державне комунальне підприємство Зеленого будівництва. 31.03.2009 року проведено державну реєстрацію змін до установчих документів на підставі рішення Сумської міської ради від 25.02.2009 року №2372-МР «Про зміну найменування державного комунального підприємства зеленого будівництва на комунальне підприємство «Зелене будівництво» Сумської міської ради. Організаційно-правова форма підприємства залишалася без змін - комунальне підприємство, засновником підприємства є Сумська міська рада.
На підставі вищевикладеного, КП «Зеленбуд» СМР є юридичною особою публічного права, підпорядковане, підзвітне та підконтрольне Сумській міській раді.
Наказом від 12.02.2016 року №20-к «Про особовий склад» ОСОБА_2 прийнято на роботу заступником директора з 15.02.2016 за сумісництвом, на неповний робочий день 6 годин з оплатою праці згідно штатного розкладу.
Відповідно до п.3.1 - п.3.3 розділу 3 посадової інструкції заступника директора КП «Зеленбуд» СМР останній організовує роботу і ефективну взаємодію всіх структурних підрозділів підприємства, також доручає ведення окремих напрямків діяльності підприємства іншим посадовим особам -керівникам структурних підрозділів підприємства. Посадовою інструкцією на заступника директора покладено здійснення контролю бухгалтерської, економічної, кадрової служби підприємства, контролю своєчасності подання звітностей, дотримання режиму економії матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, а також контролю за порядком обліку надходження і витрачання коштів. Також заступник директора очолює організацію роботи підприємства по стимулюванню працівників.
Таким чином, заступник директора КП «Зеленбуд» СМР ОСОБА_2 здійснює організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов'язки і відноситься до посадових осіб юридичних осіб публічного права.
Отже, відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.
За вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку, що зазначено у ч.1 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно абзацу п'ятнадцятому ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Отже, заступник директора КП «Зеленбуд» СМР ОСОБА_2 відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом декларування.
ОСОБА_2 відповідно до договору купівлі-продажу автомобіля на умовах 100% передоплати від 22.08.2017 року №414303-Y05551 придбала у власність транспортний засіб КІА NIRO вартістю 696 118,50грн. Пунктом 2.2. розділу 2 Договору зазначено, що покупець належним чином здійснив 100% передплату повної ціни автомобіля.
Державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.
Як результат, Територіальний сервісний центр №5946 на підставі заяви ОСОБА_2 від 12.09.2017 року №125593266 зареєстрував за нею транспортний засіб КІА NIRO, надав номерний знак НОМЕР_2 і свідоцтво про реєстрацію СХМ №768472.
Законом України «Про запобігання корупції» в ч.2 ст.52 вказується на те, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Законом України від 21.12.2016 року №1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік», прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня 2017 року становить 1600,00грн. Тобто після отримання доходу, придбання майна на суму більше 80 000 грн. суб'єкт декларування зобов'язаний відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
Так, згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року за №1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом - НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Крім цього, зазначена у пункті 1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2 форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, затвердженої Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №961/29091, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті НАЗК через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Разом з тим паперова копія повідомлення не надсилається (не подається).
При перевірці 22.06.2018 року в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування» встановлено, що повідомлення про суттєві зміни у майновому стані заступника директора КП «Зеленбуд» СМР ОСОБА_2 не подане.
ОСОБА_2 22.08.2017 року придбала майно, вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року, але остання не повідомила про суттєві зміни у майновому стані у десятиденний термін, що визначено Законом України «Про запобігання корупції». За вчинене правопорушення передбачена відповідальність за ч.2 ст.1726 КУпАП.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
В суді ОСОБА_2 вину не визнала і пояснила, що автомобіль вона придбала 22.08.2017 року за готівкові кошти. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані вона не подавала, оскільки не вважала себе посадовою особою юридичної особи публічного права.
Вина ОСОБА_2 повністю підтверджується зібраними матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення №222/2018 від 26.06.2018 року (а.с.1-7), роздруківкою з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.11), копією договору №414303-Y05551 купівлі-продажу автомобіля від 22.08.2017 року (а.с.13-14), копією акту прийняття-передачі транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери між суб'єктами господарювання (його філією) та уповноваженим дилером (а.с.15), копією реєстраційної картки ТЗ (а.с.17-18), копією роздруківки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.19-23), копією наказу №20-К м.Суми від 12.02.2016 року про особовий склад Комунального підприємства «Зелене будівництво» Сумської міської ради (а.с.26), копією наказу №280-К м.Суми від 25.09.2017 року про звільнення ОСОБА_2 (а.с.27), інформацією Управління «Центр надання адміністративних послуг у м.Суми» Сумської міської ради.
Своїми діями ОСОБА_2 вчинила правопорушення передбачене ч.2 ст.1726 КУпАП.
Згідно з ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Про час і місце розгляду справи ОСОБА_2 неодноразово повідомлялася судом за місцем проживання, але повістки про виклик поверталися до суду з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання», тобто ОСОБА_2 не була належним чином повідомлена про час і місце розгляду справи. Згідно повідомлення КП «Зелене будівництво» Сумської міської ради від 10.09.2018 року з 02.07.2018 року по день надання відповіді ОСОБА_2 на робочому місці відсутня. КП «Зеленбуд» повідомило суд про основне місце роботи ОСОБА_2, повістка про виклик до суду була направлена до Сумського національного аграрного університету, де зі змістом повістки була ознайомлена ОСОБА_2, але до суду 18.09.2018 року не з'явилася. Постанова про привід ОСОБА_2 виконана не була. В суд ОСОБА_2 прибула згідно з викликом, який надсилався їй за місцем роботи в СНАУ 19.10.2018 року. В зв'язку з витребуванням додаткової інформації розгляд справи був відкладений на 13.11.2018 року.
Як вбачається із протоколу №222/2018 від 26.06.2018 року правопорушення було вчинене ОСОБА_2 02.09.2017 року, дата виявлення правопорушення - 22.06.2018 року, тобто тримісячний строк накладення адміністративного стягнення за зазначене правопорушення закінчився.
Відповідно до п.7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
На підставі викладеного, вважаю за необхідне закрити провадження у справі.
Керуючись ст.8, ст.38, п.7 ст.247 КУпАП, -
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.1726 КУпАП.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.2 ст.1726 КУпАП у зв'язку із закінченням строку для притягнення до адміністративної відповідальності - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.А. Котенко