Ухвала від 14.11.2018 по справі 352/2261/18

Справа № 352/2261/18

Провадження № 1-кс/352/607/18

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

14 листопада 2018 р. м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Тисменицького районного суду

Івано-Франківської області ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

розглянув клопотання прокурора Тисменицької місцевої прокуратури ОСОБА_3 по кримінальному провадженні № 12018090250000448 від 19.09.2018 року, за знаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.364 КК України, про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у приміщенні Івано-Франківської філії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 .

Клопотання надійшло до суду 07 листопада 2018 року.

Суд перевірив надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження № 12018090250000448, у рамках якого було подано клопотання, дослідив докази по даних матеріалах, -

ВСТАНОВИВ:

Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та суду пояснив, що 23.05.2017 року державним реєстратором Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_4 здійснено державну реєстрацію прав ОСОБА_5 на нерухоме майно, а саме на нежитлове приміщення, що в АДРЕСА_2 . Підставою для реєстрації вказаного об'єкта нерухомого майна слугувала подана ОСОБА_5 декларація ІФ 083143230537 про готовність об'єкта до експлуатації, яку ним було подано державному реєстратору. У відповідності до інформації ІНФОРМАЦІЯ_2 під номером поданої ОСОБА_6 декларації зареєстровано декларацію про початок виконання будівельних робіт від 19.11.2014 року, а не про готовність об'єкта в експлуатацію.

Разом з цим, пунктом 10 Постанови Кабінету Міністрів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» зазначено, що під час формування та реєстрації заяви державний реєстратор, уповноважена особа з оригіналів документів чи відповідно оформлених копій необхідних для державної реєстрації прав документів у випадку, передбаченому абзацом другим пункту 7 цього Порядку, обов'язково виготовляє електронні копії шляхом сканування таких документів, які додаються до заяви. Не підлягають виготовленню та долученню до заяви електронні копії документів, що пред'являються заявником з метою встановлення його особи, а також електронна копія документа, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав, чи документа, що підтверджує право на звільнення від сплати адміністративного збору за державну реєстрацію прав.

Таким чином, державним реєстратором ОСОБА_4 у відповідності до вимог вказаного нормативно-правового акту виготовлено електронні копії документів поданих ОСОБА_5 шляхом сканування. Отже, ОСОБА_5 вказав недостовірні дані в декларацію ІФ 083143230537 про готовність об'єкта до експлуатації, яку надав державному реєстратору ОСОБА_4 , що в подальшому слугувало підставою незаконної реєстрації вказаного об'єкта.З метою проведення почеркознавчих експертиз у кримінальному провадженні необхідно вилучити оригінали документів. А тому виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до оригіналів документів поданих ОСОБА_5 з метою державної реєстрації нерухомого майна - нежитлового приміщення, що в АДРЕСА_2 , а саме: 1) документу, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта (декларацію ІФ 083143230537 про готовність об'єкта до експлуатації та будь-які інші декларації, що стосуються вказаного об'єкта); 2) технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна; 3) документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси; 4) письмова заява або договір співвласників про розподіл часток у спільній власності на новозбудований об'єкт нерухомого майна (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, що набувається у спільну часткову власність); 5) договір про спільну діяльність або договір простого товариства (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, будівництво якого здійснювалось у результаті спільної діяльності) а також їх електронної копії. Просив клопотання задоволити.

Оскільки на даний момент виникла необхідність у отриманні вищевказаних документів,які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні з приміщення Івано-Франківській філії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », слідчий суддя вважає можливим надати тимчасовий доступ до вищевказаних документів .

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 160, 163, 164 КПК України, суд-

УХВАЛИВ:

Надати тимчасовий доступ з подальшим вилученням оригіналів документів поданих ОСОБА_5 з метою державної реєстрації нерухомого майна - нежитлового приміщення, що в АДРЕСА_2 , а саме: 1) документу, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта (декларацію ІФ 083143230537 про готовність об'єкта до експлуатації та будь-які інші декларації, що стосуються вказаного об'єкта); 2) технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна; 3) документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси; 4) письмова заява або договір співвласників про розподіл часток у спільній власності на новозбудований об'єкт нерухомого майна (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, що набувається у спільну часткову власність); 5) договір про спільну діяльність або договір простого товариства (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, будівництво якого здійснювалось у результаті спільної діяльності) а також їх електронної копії (з можливістю копіювання інформації), які зберігаються в Івано-Франківській філії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 .

Виконання ухвали покласти на слідчого СВ Тисменицького ВП ГУНП в області ОСОБА_7 та старшого оперуповноваженого Галицького МРВ УСБУ в області ОСОБА_8 .

У разі невиконання ухвали може бути постановлена ухвала про дозвіл на проведеня обшуку з метою відшукання і вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали 30 днів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
77831372
Наступний документ
77831374
Інформація про рішення:
№ рішення: 77831373
№ справи: 352/2261/18
Дата рішення: 14.11.2018
Дата публікації: 01.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження