Справа № 127/27204/18
Провадження № 3/127/6942/18
05.11.2018 м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Михайленко А.В., при секретарі Бахур В.В., за участю прокурора Каменяр С.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, тимчасово не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, б. 13, кв. 22, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 253 від 18.10.2018 року - ОСОБА_1 будучи суб'єктом декларування, визначеним підпунктом «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вини у вчиненні правопорушення не визнав та пояснив, що подав усі необхідні декларації до Реєстру. Просить закрити провадження по справі за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки умислу на несвоєчасне подання е-декларації не мав.
Прокурор Каменяр С.В. в судовому засіданні просила притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки останній не вчинив всіх необхідних дій для своєчасного відправлення є-декларацію до Реєстру.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до наказу управління Державного агенства рибного господарства у Вінницькій області №29-к від 26.12.2017 «Про призначення ОСОБА_1Ю.» призначено ОСОБА_1 на посаду провідного державного інспектора відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» управління Державного агенства рибного господарства у Вінницькій області з 27.12.2017, як такого, що став переможцем конкурсу на зазначену посаду.
Наказом Державного агенства рибного господарства у Вінницькій області № 48-к від 14.05.2018 «Про звільнення ОСОБА_1Ю.» ОСОБА_1 звільнено з посади провідного державного Інспектора відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» управління Державного агенства рибного господарства у Вінницькій області з 14.05.2018.
Відповідно до підпунктів «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 являється суб'єктом декларування.
Згідно із ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Як вбачається з інформації наявної в Єдиному державному реєстрі декларацій, ОСОБА_1 подав декларацію до реєстру лише 25.05.2018 року.
Згідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає виключно за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, згідно ст. 245 КУпАП є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
З листа Вищого спеціалізованого суду України №223-943/0/4-17 від 22 травня 2017 року «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язанні з корупцією» вбачається, що за наявності поважних причин на неподання декларації відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП виключається (під поважними причинами зокрема є і технічні збої офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції). Крім того суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі умислу, вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_1 подавав електронні декларації, а саме: 20.11.2017 декларація (кандидатат на посаду), 20.11.2017 декларація (кандидата на посаду), 01.04.2018 декларація (щорічна) за 2017 рік, 21.05.2018 декларація (перед звільненням), 21.05.2018 декларація (після звільнення).Декларації, які подавалися, були подані у відповідності до вимог Закону України «Про запобігання корупції».
21.05.2018 ОСОБА_1 увійшов за допомогою свого електронного ключа на офіційний сайт Національного агенства з питань запобігання корупції заповнив декларацію (перед звільненням) та подав її, а тому в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП через відсутність умислу на несвоєчасне подання е-декларації.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутності події і складу адміністративного правопорушення провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Оцінивши всі докази по справі, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.9, 245, 247, 284, 285, ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити, у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя