Справа № 127/26513/18
Провадження № 3/127/6747/18
09.11.2018 м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Вишар І.Ю., при секретарі Федоровій С.М., за участю прокурора Каменяр С.В., розглядаючи у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Вінниця справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, працюючого провідним спеціалістом - державним фітосанітарним інспектором відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, громадянина України, проживаючого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація) за минулий рік, в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєному правопорушенні не визнав, суду пояснив, що несвоєчасність подачі декларації зумовлена порушенням роботи системи НАЗК.
Прокурор Каменяр С.В. в судовому засіданні підтримала протокол про адміністративне правопорушення, суду пояснила, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, оскільки є всі дані, що технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру в той період не зафіксовано, тому просила суд визнати останнього винним у вчиненні адміністративного правопорушення.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши учасників судового розгляду, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 кваліфіковано вірно за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, а вина доведена матеріалами справи.
Зокрема, судом встановлено, що ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація) за минулий рік.
Відповідно до наказу ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області № 4-К від 21.04.2016 «Про призначення за переведенням з Державної фітосанітарної інспекції у Вінницькій області» призначено за переведенням з 22.04.2016 з Державної фітосанітарної інспекції Вінницької області згідно поданих заяв ОСОБА_1 на посаду провідного спеціаліста відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки з окладом згідно штатного розпису.
Згідно ст. 3 Закону ОСОБА_1, як провідний спеціаліст- державний фітосанітарний інспектор відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області є суб'єктом декларування та зобов'язаний подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно із ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» VI пункту 2 пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до пункту 5-1 розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.
Відповідно до п. 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно- правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
З метою забезпечення єдиного підходу до виконання норм чинного антикорупційного законодавства Національне агентство з питань запобігання корупції, своїми рішеннями № 2 від 10 червня 2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088 та №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 95, надало роз'яснення щодо Закону України «Про запобігання корупції».
За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції установлено, що ОСОБА_1 Ю.П.^Д4.20Ж_в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин не своєчасно подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація) за минулий 2017 рік.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 подавались електронні декларації, а саме: 06.04.2017 декларація (щорічна) за 2016 рік та 11.04.2018 декларація (щорічна) за 2017 рік. У зв'язку з заповненням ОСОБА_1 поданих електронних декларацій, йому відомий порядок заповнення та подачі електронних декларацій. Після заповнення щорічних електронних декларації ОСОБА_1 підтверджував факт ознайомлення з вимогами антикорупційного законодавства та правильність зазначених ним відомостей у поданій декларації.
Згідно попередження про ознайомлення з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», яке надіслане листом ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області вх. № 1982 від 19.09.2018, ОСОБА_1 ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
До матеріалів долучено витяг з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1. Згідно відомостей, які містяться в даному документі ОСОБА_1 лише 11.04.2018 увійшов до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування і почав заповняти декларацію (щорічну) за 2017 рік.
Тобто вище вказані обставини вказують на умисність порушення обмежень, які розповсюджуються на ОСОБА_1 як провідного спеціаліста відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
Отже, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді провідного спеціаліста відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області проігнорував вимоги розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції» в чому вбачається прямий умисел на вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією.
Таким чином, провідний спеціаліст відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області ОСОБА_1, будучи відповідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» 11.04.2018, тобто несвоєчасно без поважних причин подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік за формою, що визначається Національним агенством, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Вина ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 241 від 10.10.2018, листом ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області; листом ознайомлення з вимогами Закону України «Про запобігання корупції»; повідомленням Національного агенства про фак неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; наказом №4-К від 21.04.2016 «Про призначення за переведенням з Державної фітосанітарної інспекції у Вінницькій області»; витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1; Витягом з офіційного веб-сайту Національного агентства https://public.nazk.gov.ua/declaration/ 0b3e680f-0079-4al9-9084-d1с243531332; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, іншими документами.
Будь яких об'єктивних даних, щодо неможливості відправлення декларації у встановлений законом строк, ОСОБА_1 в ході розгляду справи не надав.
Судом не прийнято до уваги пояснення ОСОБА_1, що він невчасно подав декларацію, оскільки були перебої в роботі системи.
Разом з тим, технічних несправностей та перебоїв в роботі Реєстру, які б завадили поданню документів до Реєстру в зазначений період не зафіксовано, що підтверджується повідомленням ДП «Українські спеціальні системи» від 08.10.2018 року.
При обранні виду та міри адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника та ступінь його вини.
Відповідно до ст.34,35 КУпАП обставин, які обтяжують чи помякшують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлені.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень у майбутньому, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно, до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Враховуючи наведене суд вважає, що з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. 172 - 6, 280, 283, 284 КУпАП, ст. 12 ЗУ «Про запобігання корупції», суд,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот пятдесят) грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп. на користь держави.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Вінницької області.
Суддя