Постанова від 29.10.2018 по справі 341/1632/18

Єдиний унікальний номер 341/1632/18

Номер провадження 3/341/463/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2018 року Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Максимчин Ю.Д., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП щодо

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1, фактично проживаючого та зареєстроване місце проживання якого: вул. Шекети, 32, м. Галич, Галицького р-н., Івано-Франківської обл., не працюючого,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 05 вересня 2018 року о 20 год. 00 хв. в м. Галичі, Івано-Франківської області по вул. Львівській керував транспортним засобом марки GEELY MR 3151 A, н.з. АТ 4211 ВО з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме, запах алкоголю з порожнини рота. Від проходження медичного огляду на стан сп'яніння на місці зупинки відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху і допустив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, заперечив. Зазначив, що від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки відмовився, однак пізніше звернувся до КЗ «Галицька ЦРЛ» для проведення медичного огляду з метою виявлення стану сп'яніння. Лікар ОСОБА_2, провівши медичний огляд, надала довідку згідно якої в графі діагноз зазначено «тверезий». Просив провадження у справі закрити у з'вязку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Дослідивши матеріали справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, враховуючи наступне.

Диспозицією ч. 1 ст. 130 КУпАП, як адміністративне правопорушення визначено - відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до п. 2.5. ПДР України, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 047697 від 05 вересня 2018 року ОСОБА_1 від проходження медичного огляду на стан сп'яніння на місці зупинки відмовився в присутності двох свідків.

Згідно п. 7 розділу I Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі Інструкція) - у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я).

Згідно письмових пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 - ОСОБА_1 від проходження медичного огляду на стан сп'яніння на місці зупинки відмовився. На пропозицію працівників поліції провести такий огляд в найближчому закладі охорони здоров'я також відмовився.

В подальшому ОСОБА_4 з власної ініціативи, без супроводу поліцейського прибув до КЗ «Галицька ЦРЛ» для проведення медичного огляду на стан сп'яніння.

Суд критично оцінює доводи ОСОБА_1 про, те що він не пребував в стані алкогольного сп'яніння, підтверджуючи даний факт довідкою лікаря ОСОБА_2, враховуючи наступне.

Відповідно до п. 3 розділу III Інструкції - огляд у закладах охорони здоров'я щодо виявлення стану сп'яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством.

З метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

Медичний огляд, здійснений лікарем ОСОБА_2, проведений по спливу двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення. Зокрема, згідно протоколу про адміністративне правопорушеня ОСОБА_1 зупинений працівниками поліції 05.09.2018 р. о 20.00 год., а медичний огляд проводився 05.09.2018 р. о 22.16 год.

Відповідно до п. 15 розділу III Інструкції - за результатами огляду на стан сп'яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду. Згідно п. 16 розділу III Інструкції висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння) (додаток 4), видається на підставі акта медичного огляду.

Згідно п. 17 розділу III Інструкції зміст висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння повідомляється оглянутій особі в присутності поліцейського, який її доставив, про що робиться запис у вищезазначеному висновку.

Відповідно до п. 20 розділу III Інструкції висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння складається в усіх випадках безпосередньо після огляду особи у трьох примірниках: перший примірник видається під підпис поліцейському, який доставив дану особу на огляд, другий видається оглянутій особі, а третій залишається в закладі охорони здоров'я.

Відповідно до п. 22 розділу III Інструкції висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп'яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.

Враховуючи вищенаведене, ОСОБА_1 слід визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення визначене санкцією частини статті за якою кваліфіковано діяння.

Керуючись ч. 1 ст. 130, ст. ст. 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України та обрати йому адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 200 грн.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 352 грн. 40 коп. судового збору, які зарахувати на р/р 31215256700001, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 обл., код банку отримувача 820019, код за ЄДРПОУ 37993783.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через місцевий суд.

Суддя:ОСОБА_5