Постанова від 12.11.2018 по справі 716/1856/18

Справа №: 716/1856/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.11.2018 року м. Заставна

Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С., з участю секретаря судових засідань ОСОБА_1, прокурора Шевчука П.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Чернівецькій області Департаменту захисту економіки національної поліції України відносно

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, працюючої завідуючою філіалом Заставнівської центральної бібліотечної системи с.М.Кучурів, депутата Малокучурівської сільської ради,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №227 від 18.10.2018 року, ОСОБА_2, будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, порушила вимоги ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, при наступних обставинах.

Так, ОСОБА_2 несвоєчасно та без поважних на те причин, не подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік за формою, що визначається Національним агентством у строк до 01 травня 2018 року, крім цього також встановлено, що ОСОБА_2 також умисно, несвоєчасно, без поважних причин 06.06.2018 року подала щорічну декларацію за 2016 рік.

Таким чином, своїми діями остання порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Під час розгляду адміністративної справи судом ОСОБА_2 свою вину у вчиненні корупційного правопорушення визнала та підтвердила обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення.

Додатково пояснила, що вона була ознайомлена про необхідність подання електронної декларації, однак подала її несвоєчасно, а саме 10.05.2018 року подала декларацію за 2017 рік, а 06.06.2018 року подала декларацію за 2016 рік. Об'єктивних причин, які б перешкоджали їй це здійснити не було.

Прокурор під час розгляду справи просив визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП. Вважає, що в матеріалах справи міститься достатньо доказів на підтвердження її вини.

Заслухавши пояснення ОСОБА_2 та прокурора, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про наявність в діях останньої складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, виходячи з наступного.

Як було встановлено судом, відповідно до рішення Малокучурівської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області від 06 листопада 2015 року №01-01/15-01 «Про підсумки виборів сільського голови та депутатів Малокучурівської сільської ради» ОСОБА_2 обрана депутатом зазначеної ради (а.с.15).

Підпунктом «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Отже, ОСОБА_2 відноситься до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону.

Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з підпунктом 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) Інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Пунктом 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що Національне агентство, з метою виконання покладених на нього повноважень, має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон № 1975-VIII набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.

Таким чином, ОСОБА_2 зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну, за 2016 рік) до 00:00 год. 01 травня 2017 pоку, а декларацію за 2017 рік до 00:00 год. 01.04.2018 року.

Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_2 неодноразово було ознайомлено з вимогами чинного законодавства щодо заповнення електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, термін її подання, а також розяснено наслідки та відповідальність за несвоєчасне або неподання декларації. Дані обставини випливають з пояснень голови Малокучурівської сільської ради ОСОБА_3 (а.с. 11-12) та його ОСОБА_4 (а.с. 9-10).

Проте, всупереч чинного законодавства та в порушення строку встановленого для подання електронної декларації на сайт НАЗК, ОСОБА_2 10.05.2018 року подала декларацію за 2017 рік, а 06.06.2018 року подала декларацію за 2016 рік. Вказане підтверджується роздруківками з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.21-34).

При цьому, судом не встановлено поважних причин, які б перешкоджали ОСОБА_2 своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 та 2017 роки.

Крім того, і про поважність не подання вчасно декларації на сайт НАЗК не вказувала під час розгляду справи і сама особа, яка притягується до адміністративної відповідальності. Наведене вбачається також із довідки Малокучурівської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області №366 від 03.10.2018 року (а.с. 19)

Частина 1 ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно дочастин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, враховуючи всі обставини справи, а також наявні у справі докази, в тому числі визнання вини ОСОБА_2, суд вважає, що вина останньої у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1КУпАП доведена в повному обсязі.

При накладенні на ОСОБА_2 адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника та ступінь її вини.

Враховуючи всі обставини справи, на останню слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн., оскільки саме такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для її виправлення.

Крім того, згідно вимог ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_2 необхідно стягнути в дохід держави судовий збір в розмірі 352,40 грн.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 33, 40-1, 172-6, 283-285, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП і за його вчинення накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі - 352,40 (трьохсот п'ятдесяти двох) гривень 40 копійок (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998 . номер рахунку 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до апеляційного суду Чернівецької області через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Я.С.Стрілець .