Постанова від 13.11.2018 по справі 313/1559/18

Справа №313/1559/18

Пров. №3/313/494/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2018 року смт. Веселе Суддя Веселівського районного суду Запорізької області Потапова О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Веселівського районного управління Головного управління Держпродспозживслужби в Запорізькій області, відносно посадової особи:

Прізвище, ім'я, по-батькові ОСОБА_1

Число, місяць і рік народження ІНФОРМАЦІЯ_1

Місце народженнясмт. Веселе Веселівського району Запорізької області

Громадянство України

Документ, що засвідчує особу, паспорт серія СА №666032 виданий Веселівським РВ УМВС України в Запорізькій області

Ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків згідно з ЄДРФО НОМЕР_1

Місце реєстраціїАДРЕСА_1

Місце проживання вул. ОСОБА_2, б. 7, кв. 1 , смт. Веселе, Веселівський район, Запорізька область

Місце роботи і посада ТДВ «Веселівський елеватор», генеральний директор

Чи піддавався протягом року адміністративному стягненню, дата, яким органом, вид стягнення: не піддавався

за ч. 3 ст. 166-22 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УСТАНОВИВ:

22.10.2018 р. о 15.20 год. начальником Веселівського районного управління Головного управління Держпродспозживслужби в Запорізькій області ОСОБА_3 в пекарні ТДВ «Веселівський елеватор», яка розташована за адресою: вул. Чарівна (Чапаєва), буд. 1, смт. Веселе, Веселівський район, Запорізька область, 72202, при проведенні планового заходу державного нагляду (контролю) виявлено порушення п.п. 5.6.9 частини другої ст. 40, частини третьої статті 40, п.п. 1, 2 частини п'ятої статті 40, п.п. 2, 3 частини шостої статті 40, п.п. 1, 2, 3 частини сьомої статті 40, п.п. 1, 2 частини першої статті 48, п. 4 частини першої статті 49, п. 1 частини першої статті 41, п. 1 частини першої статті 44, п. 1 частини першої статті 45 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» №771, а саме: Не здійснюється ефективні заходи щодо боротьби із шкідниками (не надано інформації щодо проведення моніторингу сільгоспугідь та сховищ для визначення економічної та екологічної необхідності проведення заходів захисту рослин, акти обстежень після проведення захисних заходів). Не використовуються результати досліджень (випробувань) зразків, не проводяться дослідження зразків первинної продукції рослинного походження на визначення вмісту забруднюючих елементів та регульованих шкідливих організмів). Засоби захисту рослин використовуються з порушенням вимог законодавства (працівники суб'єкта господарювання не мають посвідчень про проходження спеціальної підготовки та допусків на право роботи з пестицидами; не оформлюються наряди на роботу з пестицидами; відсутні договори на утилізацію тари з-під пестицидів). Не ведуться записи щодо використання засобів захисту рослин (не ведуться записи щодо проведення дезінсекційних та дератизаційних робіт із використанням засобів захисту рослин у сховищах, відсутні журнали надходження та витрат пестицидів). Не ведуться записи щодо наявності шкідливих організмів чи хвороб, що можуть вплинути на безпечність харчових продуктів рослинного походження (відсутні документи щодо проведення моніторингу сховищ та харчових продуктів рослинного походження для визначення необхідності проведення профілактичних та/або винищувальних заходів). Не ведуться записи щодо результатів відповідних досліджень (випробувань) зразків рослин або інших зразків (не ведуться записи щодо результатів досліджень харчових продуктів рослинного походження на визначення залишкової кількості забруднюючих речовин та шкідливих організмів). Не надано інформації про результативну боротьбу із шкідниками і гризунами (не надано документи про проведення моніторингу сховищ та харчової продукції рослинного походження щодо ефективності дезінсекційних та дератизаційних робіт після їх проведення). Профілактичний медичний огляд осіб, які допущені до виробництва та/або здійснення обігу харчових продуктів своєчасно не пройдений, дані щодо проходження ними гігієнічного навчання відсутні. Записи про заходи, які вживаються для управління небезпечними факторами не надані. Відсутні записи щодо ветеринарних препаратів для тварин, дати їх застосування, часу очікування, після якого дозволяється використання тварини та/або харчових продуктів тваринного походження. Записи щодо наявності хвороб тварин, які можуть вплинути на безпечність харчових продуктів відсутні. Приміщення пекарні брудні, потребують проведення прибирання з використанням засобів для миття та дезінфекції. Контейнери для перевезення хліба та хлібобулочних виробів брудні, потребують миття та дезінфекції. Приміщення, обладнання, інвентар брудні, потребують миття та дезінфекції. У судове засідання гр. ОСОБА_1 не прибув, належним чином судом повідомлений про день, час і місце розгляду справи, про причини своєї неявки суд не повідомив, будь-яких заперечень по суті справи чи клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності.

Наявність адміністративного правопорушення та винуватість ОСОБА_1 в його вчиненні підтверджуються: протоколом №01/20 про адміністративне правопорушення від 22 жовтня 2018 року; письмовими поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, зазначеними в даному протоколі, згідно яких останній з порушеннями ознайомлений та зобов'язується виконати вимоги законодавства; актом складеним за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами № 1398/20 від 22.10.2018 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1, зазначеними в даному акті, згідно яких останній зауважень, заперечень щодо проведеного заходу державного контролю та складеного акта перевірки не має; Положенням про Веселівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке встановлена ч. 3 ст. 166-22 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення враховуються характер вчинених правопорушень, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Аналізуючи викладене та з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, зміцнення законності, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 за вчинення зазначеного адміністративного правопорушення такий вид адміністративного стягнення як штраф у межах, установлених ч. 3 ст. 166-22 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 33-35, 40-1, 221, 245, 252, 283-284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011 р. (із наступними змінами),

ПОСТАНОВИВ:

Визнати гр. ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, перед­баченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у ви­ді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.

Штраф підлягає сплаті порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення йому копії даної постанови, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 352 (триста п'ятдесят дві ) грн. 40 коп.

Постанову може бути звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Запорізької області через суд, який виніс постанову.

Суддя Веселівського районного суду Запорізької області ОСОБА_4

313/1559/18

3/313/494/2018

13.11.18