Рішення від 08.11.2018 по справі 826/2718/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

08 листопада 2018 року № 826/2718/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Донця В.А. розглянув у спрощеному позовному провадженні без виклику (повідомлення) сторін адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Місто Фонтанів" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Місто Фонтанів" звернулось до суду з позовом про: визнання протиправним та скасування рішення комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації від 05.01.2018 №541670/41271443; зобов'язання ДФС України зареєструвати податкову накладну від 26.11.2017 №14 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Ухвалою суду від 23.02.2018 відкрито провадження в справі, постановлено здійснювати розгляд справи в спрощеному позовному провадженні без виклику (повідомлення) учасників справи, встановлено сторонам строк для подання заяв по суті.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ТОВ "Місто Фонтанів" мало повну цивільну правосуб'єктність та господарську компетенцію здійснювати діяльність, у тому числі укладати правочини. На підтвердження господарських операцій, за результатами яких сформована податкова накладна від 26.11.2017 №14, позивачем подавались до комісії ДФС України первинні документи, які, за твердженням представника позивача, складені належним чином та підтверджують здійснення відповідних господарських операцій. Крім того, в позові наголошується, що всупереч вимогам підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, зупиняючи реєстрацію податкової накладної, відповідач не вказав виду критерію оцінки ступеня ризику, переліку документів, оскаржуване рішення не містить обґрунтування застосування відповідної підстави для відмови в реєстрації податкової накладної.

Відповідачем подано відзив на позов з пропущенням, встановленого судом п'ятнадцятиденного строку. Згідно з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення ухвала вручена представнику ДФС України - 21.03.2018, відзив подано - 04.03.2018, без зазначення причин пропущення строку. На підставі частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судом здійснено розгляд за наявними доказами.

Розглянувши позовну заяву, дослідивши письмові докази, судом установлено.

Державна фіскальна служба України квитанцією від 14.12.2017 зупинила реєстрацію податкової накладної від 26.11.2017 №14, виданої ТОВ "Місто Фонтанів" на підставі пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України.

У позовній заяві зазначено, що ТОВ "Місто Фонтанів" за допомогою системи електронного документообігу "М.Е.Doc" подано на розгляд комісії ДФС України письмові пояснення у вигляді повідомлення за формою (J(F) 1312601), інформацію у вигляді таблиці даних платника податків за встановленою формою (J(F) 1312301), яка є додатком до "Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567, копії первинних документів у форматі PDF щодо походження та поставки визначених в податковій накладній товарів (зокрема, копії договорів з постачальником та покупцем з додатками, видаткові накладні, рахунки-фактури, акти приймання-передачі, виписки по поточному рахунку тощо) які, відповідно до "Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567, підтверджують реальність здійснених витрат на придбання даних товарів у постачальника та продажу цих товарів покупцю, для цілей визначення об'єкта оподаткування податку на додану вартість.

Рішенням комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 05.01.2018 №541670/41271443 відмовлено в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних у зв'язку з наданням платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та / або не є достатніми для прийняття рішення комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування.

Вирішуючи спір, суд виходить з такого.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права, обов'язки платників податків та зборів, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовано Податковим кодексом України (в редакції, чинній на час подання податкової накладної на реєстрацію, зупинення її реєстрації, далі - ПК України).

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України визначено: при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою (абзац перший); підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня (абзац п'ятий); якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин (абзац десятий).

Судом встановлено, що ТОВ "Місто Фонтанів" складено податкова накладна від 26.11.2017 №14 та направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних.

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

За приписами пункту 74.2. статті 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Згідно з підпунктом 201.16.1 пункту 201.6 статті 201 ПК України в разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування (підпункт "а"); визначення критерію (їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (підпункт "б"); пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (підпункт "в"). Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Підпунктом 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 ПК України визначено, що письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 12 "Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №341, чинної на час виникнення спірних відносин) після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу. Пунктом 13 Порядку встановлено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Згідно з підпунктом 1 пункту 6 "Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затверджено наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017 №567, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №753/30621 (чинний на час існування спірних відносин) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку (який) подано на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеному у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60 % - від 0,02 до 0,03; більше 50 % - від 0,015 до 0,02; більше 40 % - від 0,01 до 0,015, більше 30 % - від 0,005 до 0,01, більше 20 % - до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).

Згідно з пунктом 1 "Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затверджено наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017 року №567, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №754/30622 вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у розрізі "Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Судом зазначалось, що квитанцією ДФС України від 14.12.2017 зупинено реєстрацію податкової накладної від 26.11.2017 №14, виданої ТОВ "Місто Фонтанів" на підставі пункту 201.16 статті 201 ПК України, позаяк податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 "Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затверджено наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 8424,8543. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію.

Позивачем подавались первинні документи: контракт від 15.06.2017 №06/2017, укладений між ТОВ "Місто Фонтанів" та підприємством "Водалюкс ГмбХ" про придбання товарів народного вжитку згідно з інвойсами; платіжне доручення в іноземній валюті від 06.09.2017 про перерахування ТОВ "Місто Фонтанів" 29514,17 євро підприємству "Водалюкс ГмбХ" на підставі контракту від 15.06.2017 №06/2017 та інвойсу від 26.07.2017 R17-02-000013DD; платіжне доручення в іноземній валюті від 10.11.2017 про перерахування ТОВ "Місто Фонтанів" 18851,28 євро підприємству "Водалюкс ГмбХ" на підставі контракту від 15.06.2017 №06/2017 та інвойсу від 15.06.2017 R17-02-000016 DD; митні декларації про отримання ТОВ "Місто Фонтанів" від відправника підприємства "Водалюкс ГмбХ" запасних частин для сервісного обслуговування гідрофонтанів (насадки, клапани, крани, насоси); рахунок ТОВ "Ювента-Груп Україна" на оплату від 17.08.2017 №146 ТОВ "Місто Фонтанів" вимірювально-дозуючої станції на загальну суму 26.552,96 грн.; видаткова накладна ТОВ "Ювента-Груп Україна" від 31.10.2017 №157 про отримання ТОВ "Місто Фонтанів" вимірювально-дозуючої станції на загальну суму 26.552,96 грн.; рахунок ТОВ "Ювента-Груп України" на оплату від 22.08.2017 №152 ТОВ "Місто Фонтанів" вимірювально-дозуючої станції на загальну суму 21.452,45 грн.; видаткова накладна ТОВ "Ювента-Груп Україна" від 01.09.2017 №155 про отримання ТОВ "Місто Фонтанів" вимірювально-дозуючої станції на загальну суму 21.452,45 грн.; банківська виписка ПАТ "Креді Агріколь Банк", згідно з якою ТОВ "Місто Фонтанів" сплатило ТОВ "Ювента-Груп Україна" 26552,96 грн. (рахунок від 17.08.2017 №146) та 21452,45 грн. (рахунок від 22.08.2017 №152); договір поставки від 26.06.2017 №26-06-2017/1, укладений між ТОВ "Місто Фонтанів" (постачальник) та ТОВ "Імперія води України" (покупець) про постачання обладнання, комплектуючих, витратних матеріалів для будівництва, монтажу та обслуговування товарів; видаткова накладна ТОВ "Місто Фонтанів" від 26.11.2107 №56 про отримання ТОВ "Імперія води України" насадок, вимірювально-дозуючих станцій на загальну суму 502903,25 грн.; акт звіряння взаємних розрахунків за 2017 рік між ТОВ "Місто Фонтанів" та ТОВ "Імперія води України".

Інші докази, подані представником позивача, судом відхиляються як неналежні, оскільки вони складені німецькою мовою.

Зі змісту податкової накладної від 26.11.2017 №14 вбачається, що декларувався податок на додану вартість за поставку насадки (372071,00 грн.), вимірювально-дозуючих станцій (25858,27 грн. та 21156,77 грн.).

Рішенням Комісії ДФС України від 11.12.2017 №391359/40302522 відмовлено в реєстрації податкової накладної від 26.11.2017 №14 в Єдиному реєстрі податкових накладних на підставі: "надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування".

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування визначено, зокрема, надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування.

На думку суду, всупереч вимогам, встановленим підпунктом "в" підпунктом 201.16.1 пункту 201.6 статті 201 ПК України, зупиняючи реєстрацію податкової накладної, контролюючим органом не визначено вичерпного переліку документів для подання платником податків та чітко не зазначено критерію ризику. Позивачем, з урахуванням підстав зупинення реєстрації податкової накладної, надано первинні документи на підтвердження відповідності обсягів постачання обсягам придбання по товарах (насадки, вимірювально-дозуючі станції).

З оскаржуваного рішення не зрозуміло, які первинні документи, що подавались позивачем, містять недоліки та в чому вони полягають.

З огляду на такі обставини, суд доходить висновку, що оскаржуване рішення не відповідає критеріям, визначеним частиною другою статті 2 КАС України, зокрема, щодо використання повноважень відповідачем під час вирішення питання реєстрації податкової накладної з метою, з якою це повноваження надано та щодо обґрунтованості рішення, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття оскаржуваного рішення. Запровадження процедури зупинення реєстрації податкової накладної, відмова в її реєстрації має на меті запобігти безпідставному декларуванню, відшкодуванню податку на додану вартість. Водночас оскаржуване рішення ухвалено формально без будь-якого обґрунтування, що, за висновком суду, виключає правомірність досягнення відповідної мети. Так, у квитанції про зупинення зазначено про встановлення невідповідності обсягів постачання обсягам придбання товарів. З метою спростування сумнівів платником податків подано пояснення та первинні документи. Проте оскаржуване рішення не містить жодної інформації щодо відхилення таких документів.

Враховуючи викладене, суд вважає обґрунтованими доводи позивача про протиправність рішення комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації від 05.01.2018 №541670/41271443 про відмову в реєстрації податкової накладної від 26.11.2017 №14 в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно позовні вимоги про визнання протиправним та скасування цього рішення підлягають задоволенню.

Пунктом 20 "Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" (чинного на час ухвалення судом рішення) встановлено, що в разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

З огляду на висновок суду про протиправність та скасування оскаржуваного рішення підлягають задоволенню вимоги про зобов'язання ДФС України зареєструвати податкову накладну від 26.11.2017 №14 у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як свідчать матеріали адміністративної справи, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1762,00 грн. (платіжне доручення від 09.02.2018 № 556). Отже, на користь позивача слід присудити 1762,00 грн. судових витрат зі сплати судового збору за рахунок бюджетних асигнувань ДФС України.

Позивач просив також стягнути судові витрати, понесені в зв'язку з наданням правничої допомоги. На підтвердження таких витрат представником адвокатом Сапегіним Валерієм Володимировичем додано копію ордеру від 01.02.2018 №055530, копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю від 27.07.2010 №4092, довіреність від 21.11.2017, копію договору про надання правової допомоги від 01.02.2018 №ЮО №2018/04, акт прийняття-передачі за договором про надання правової допомоги від 01.02.2018 №ЮО №2018/04.

Відповідно до умов договору від 01.02.2018 №ЮО №2018/04, який укладено між адвокатом Сапегіним В.В. та ТОВ "Місто Фонтанів" щодо представництва інтересів (пункт 1), оплата гонорару здійснюється за фактичну надану правничу допомогу із розрахунку визначеного законом 40 відсотків прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розмір якого встановлено на момент її надання, за одну годину, витрачену адвокатом на захист прав та представництво інтересів клієнта в судах у судових засіданнях під час розгляду справ, ознайомлення з матеріалами справами, вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням або надання інших видів правової допомоги. Розмір гонорару не залежить від досягнення чи недосягнення адвокатом позитивного результату (пункт 3), за результатами надання правничої допомоги складається акт, що підписується кожною із сторін, в акті зазначається опис наданої правової допомоги, її обсяг і вартість. Правнича допомога вважається наданою відповідно до всіх умов договору і підлягає обов'язковій оплаті в повному обсязі, в строки передбачені договором, якщо клієнт не надасть підписаний акт або вмотивовану відмову від його підписання з викладеними зауваженнями протягом 5 днів з моменту його отримання (пункт 4).

Згідно з актом прийняття-передачі за договором про надання правової допомоги від 01.02.2018 №ЮО №2018/04 сума за підготування та подання позову до суду (5 годин) склала 3524,00 грн.

Пунктом 2 частини третьої статті 134 КАС України встановлено, що для цілей розподілу судових витрат розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

До позову не додано доказів, які б підтверджували здійснення ТОВ "Місто Фонтанів" здійснення задекларованих адвокатом витрат, зокрема, платіжного документа про сплату ТОВ "Місто Фонтанів" на користь адвоката Сапегіна В.В. витрат на прапвничу допомогу, тому витрати на правничу допомогу в розмірі 3524,00 грн. присудженню на користь позивача не підлягають.

Керуючись статтею 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації від 05 січня 2018 року №541670/41271443.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну від 26 листопада 2017 року №14, виписану Товариства з обмеженою відповідальністю "Місто Фонтанів", в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Місто Фонтанів" судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1762,00 (одна тисяча сімсот шістдесят дві грн. 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Місто Фонтанів" (ідентифікаційний код 41271443, місцезнаходження: 04201, місто Київ, вулиця Полярна, будинок 12-А).

Відповідач - Державна фіскальна служба України (ідентифікаційний код 39292197, місцезнаходження: 04053, місто Київ, Львівська Площа, будинок 8).

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Підпунктом 15.5 пункту 15 Розділ VII "Перехідні положення" передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя В.А. Донець