Ухвала від 12.11.2018 по справі 240/5207/18

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

12 листопада 2018 року м. Житомир справа № 240/5207/18

категорія 10.2.4

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (АДРЕСА_1,10002) до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області (вул. Перемоги, 55, м.Житомир,10003) про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаною позовною заявою та просить:

- визнати відмову Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, викладену в листах від 09 серпня 2018 року №10496/03.2 та від 28 вересня 2018 року №12533/03.2, щодо переходу з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах протиправною;

- зобов'язати Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах, починаючи з 17 липня 2018 року, зарахувавши до пільгового стажу роботи періоди роботи на підприємствах, що знаходяться на території Російської Федерації, на підставі трудової книжки серії НОМЕР_1 від 21 серпня 1984 року;

- зобов'язати Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області при визначенні розміру його пенсії за віком на пільгових умовах, врахувати середню заробітну плату за 2016 та 2017 роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а саме: з липня 2016 року по липень 2017 року, та курс рубля, що існував на час звернення до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з заявою про перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах (станом на 17 липня 2018 року курс рубля становив - 0, 42096 гривень).

В обґрунтування пред'явлених позовних вимог позивач, зокрема, указував, що відмови відповідача в переведенні його з одного виду пенсії на інший, а також не зарахування всього періоду його роботи до страхового стажу порушують його права та інтереси, гарантовані Конституцією України, та суперечать вимогам Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.07.2003.

Згідно зі статтями 12, 19, 20, 26 Кодексу адміністративного судочинства України, визначений спір належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства, у формі спрощеного позовного провадження, Житомирським окружним адміністративним судом.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", позивач звільнений від сплати судового збору за ставкою в розмірі 1409,60 грн за подання до суду даного позову немайнового характеру. Підстави звільнення позивача від сплати судового збору наведені у позові та підтверджені документально.

Суд вважає, позовна заява подана у порядку передбаченому статтею 168 Кодексу адміністративного судочинства України та відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України немає.

Керуючись статтями 12, 19, 20, 26, 80, 160, 161, 171, 243, 248, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1,10002) до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області (вул. Перемоги, 55, м.Житомир,10003) про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії.

Розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Призначити відкрите судове засідання у справі на 05 грудня 2018 року о 10:00 в приміщенні Житомирського окружного адміністративного суду за адресою: місто Житомир, вулиця Мала Бердичівська, 23, зал № 1.

Встановити сторонам строки для подання заяв по суті справи:

- відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позов та впродовж трьох днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення;

- позивачу протягом семи днів з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив.

Копія відповідної заяви по суті справи та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву, відповіді на відзив, заперечення до суду.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається в мережі Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0670/.

Копію ухвали та інформацію про права та обов'язки невідкладно направити сторонам. Відповідачу також направити копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення лише у випадку її постановлення з порушенням правил підсудності, за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Є.Ю. Романченко