12 листопада 2018 року м. Житомир справа №0640/4371/18
категорія 8.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Попової О. Г.,
секретар судового засідання Бойко Т.О.,
за участю:
представника позивача Ковальчук О.А.,
представника відповідача Кузьміної В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" звернулось до суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації: №722915/41481350 від 24.05.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної від 24.11.2017 №24015 в Єдиному реєстрі податкових накладних; №712238/41481350 від 21.05.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної від 24.11.2017 №24039 в Єдиному реєстрі податкових накладних; №722919/41481350 від 24.05.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної від 24.11.2017 №24016 в Єдиному реєстрі податкових накладних; №7229178/41481350 від 24.05.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної від 24.11.2017 №24012 в Єдиному реєстрі податкових накладних; №712172/41481350 від 21.05.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної від 24.11.2017 №27010 в Єдиному реєстрі податкових накладних; №712168/41481350 від 21.05.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної від 24.11.2017 №28028 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані Товариством з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" податкові накладні: №24015 від 24.11.2017, №24039 від 24.11.2017, №24016 від 24.11.2017, №24012 від 24.11.2017, №27010 від 27.11.2017, №28028 від 28.11.2017, складені Товариством з обмеженою відповідальністю"Фортуна Сіті Торг".
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідач не мав правових підстав для прийняття вказаних рішень про відмову у реєстрації податкових накладних, оскільки платником податків надано контролюючому органу усі належні первинні документи на підтвердження реальності здійснення господарських операцій. Таким чином, позивач просить суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 14.09.2018 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження із проведенням підготовчого судового засідання та викликом (повідомленням) учасників справи. Підготовче судове засідання у справі призначено на 09.10.2018 о 10:00.
08 жовтня 2018 року представником відповідача Головного управління ДФС у Житомирській області подано до відділу документального забезпечення суду відзив на позовну заяву вих. №366/06-30-10-03 від 05.10.2018 відповідно до змісту якого контролюючий орган просить відмовити у задоволенні вимог у повному обсязі за безпідставністю (а.с.32-36 том 1).
В підготовче судове засідання, призначене на 09.10.2018 о 10:00 прибули представник позивача та представники відповідача. Оголошено перерву до 18 жовтня 2018 року о 14:30 для подання додаткових доказів.
18 жовтня 2018 року в підготовче судове засідання прибули представник позивача та представник відповідача. Протокольною ухвалою від 18.10.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті про що зафіксовано секретарем судового засідання у протоколі судового засідання від 18 жовтня 2018 року. Оголошено перерву в судовому засіданні до 01 листопада 2018 року о 12:00.
В судове засідання, призначене на 01.11.2018 о 12:00 прибули представник позивача та представник відповідачів.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідачів щодо задоволення позовних вимог заперечував з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву вих. №366/06-30-10-03 від 05.10.2018.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" (код ЄДРПОУ 41481350, далі - ТОВ "Фортуна Сіті Торг") як платник податків перебуває на обліку у Житомирській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області. Профільним видом діяльності підприємства є роздрібна та оптова торгівля пальним.
Як встановлено із матеріалів справи, 20.11.2018 між ТОВ "Фортуна Сіті Торг" (Постачальник) в особі директора ОСОБА_4 та ДП "Будпослуги №2" ПП"Будпослуги №1" (Покупець) в особі директора ОСОБА_5 укладено договір поставки №С-37 (а.с.166, том 1).
Згідно з п.1.1 цього договору постачальник приймає на себе зобов'язання передати покупцю у власність товари, а покупець зобов'язується сплатити і прийняти вказаний товар.
Відповідно до п.1.5 відпуск товару з АЗС за довірчими документами (скретч-картки) на отримання товару відповідно "Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами" затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №144 від 20.12.1997.
На виконання умов зазначеного договору, постачальником було виставлено покупцю рахунок №52/624 від 24.11.2017 на оплату дизельного палива у кількості 300 л на загальну суму 7 200,00 грн. (а.с. 167, том 1).
З метою отримання зазначеної продукції ТОВ "Фортуна Сіті Торг" було придбано нафтопродукти у ТОВ "Альянс Еволюшн" згідно договору поставки №52-0111 від 20.11.2017 (а.с. 173, том 1), що також підтверджується наявною у матеріалах справи видатковою накладною №0052/0000614 від 24.11.2017 (а.с.171, том 1) та специфікацією №0052/0000614-С (а.с.171 зворот, том 1).
Відповідно до наявних у матеріалах справи доказів, паливо було відвантажено на адресу ДП "Будпослуги №2" ПП "Будпослуги№1", що підтверджується видатковою накладною №Б-0000183 від 24.11.2017 (а.с. 168, том 1), специфікацією №Б-00000183 (а.с.169 том 1)
Оплату вартості поставленої продукції було здійснено покупцем 24.11.2018 згідно платіжного документу №46 від 24.11.2018. (а.с. 176 зворот, том 1)
Встановлено та не заперечується сторонами, що з правилом першої події "Фортуна Сіті Торг" було виписано та направлено на реєстрацію податкову накладну №24012 від 24.12.2017, однак, реєстрацію вказаної податкової накладної було зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, оскільки обсяги постачання не відповідають обсягам придбання (а.с.164-165, том 1).
З метою підтвердження правомірності реєстрації податкових накладних, позивачем засобами електронного зв'язку в електронному вигляді надіслано на адресу відповідача повідомлення №17 від 16.05.2018 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій. Зокрема, позивачем було надано: копії договорів на придбання та продаж ПММ, накладні на отримання ПММ, платіжні доручення по розрахункам (а.с. 162, том 1).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 24.05.2018 №722917/41481350 відмовлено у реєстрації податкової накладної №24012 від 24.11.2017 на суму 7 200,00 грн. Підстава: ненадання платником податку повного пакету документів, зокрема, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (а.с. 161 том 1 та зворот).
В той же день, позивачем направлено скаргу на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.159 том 1), яка 08.06.2018 рішенням комісії з питань розгляду скарг №10291/41481350/2 залишена без задоволення (а.с.158 том 1).
Крім того, 24.11.2018 між ТОВ "Фортуна Сіті Торг" (Постачальник) в особі директора ОСОБА_4 та ФГ "Галина С" (Покупець) в особі керівника ОСОБА_6 укладено договір поставки №С-146 (а.с.184, том 1).
Згідно з п.1.1 цього договору постачальник приймає на себе зобов'язання передати покупцю у власність товари, а покупець зобов'язується сплатити і прийняти вказаний товар.
Відповідно до п.1.5 відпуск товару з АЗС за довірчими документами (скретч-картки) на отримання товару відповідно "Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами" затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №144 від 20.12.1997.
На виконання умов зазначеного договору, постачальником було виставлено покупцю рахунок №0052/0000629 від 24.11.2017 на оплату бензину А-92 у кількості 140 л на загальну суму 3 570,00 грн. (а.с. 187, том 1).
З метою отримання зазначеної продукції ТОВ "Фортуна Сіті Торг" було придбано нафтопродукти у ТОВ "Альянс Еволюшн" згідно договору поставки №52-0111 від 20.11.2017 (а.с. 192, том 1), що також підтверджується наявною у матеріалах справи видатковою накладною №0052/0000616 від 24.11.2017 (а.с.185, том 1) та специфікацією №0052/0000616-С (а.с.185 зворот, том 1).
Відповідно до наявних у матеріалах справи доказів, паливо було відвантажено на адресу ФГ "Галина С", що підтверджується видатковою накладною №Б-00000187 від 24.11.2017 (а.с. 188 зворот, том 1), специфікацією №Б-00000187 (а.с.188, том 1)
Оплату вартості поставленої продукції було здійснено покупцем згідно платіжного документа №545 від 24.11.2017 (а.с. 191, том 1).
Встановлено та не заперечується сторонами, що з правилом першої події "Фортуна Сіті Торг" було виписано та направлено на реєстрацію податкову накладну №24016 від 24.12.2017, однак, реєстрацію вказаної податкової накладної було зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, оскільки обсяги постачання не відповідають обсягам придбання (а.с.1182-183, том 1).
З метою підтвердження правомірності реєстрації податкових накладних, позивачем засобами електронного зв'язку в електронному вигляді надіслано на адресу відповідача повідомлення №18 від 16.05.2018 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій. Зокрема, позивачем було надано: копії договорів на придбання та продаж ПММ, накладні на отримання ПММ, платіжні доручення по розрахункам (а.с. 181, том 1).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 24.05.2018 №722919/41481350 відмовлено у реєстрації податкової накладної №24016 від 24.11.2017 на суму 3 570,00 грн. Підстава: ненадання платником податку повного пакету документів, зокрема, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (а.с. 180 та зворот том 1).
В той же день, позивачем направлено скаргу на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.178 том 1), яка 07.06.2018 рішенням комісії з питань розгляду скарг №10071/41481350/2 залишена без задоволення (а.с.177 том 1).
Також, 24.11.2018 між ТОВ "Фортуна Сіті Торг" (Постачальник) в особі директора ОСОБА_4 та ТОВ "Нормагро" (Покупець) в особі керівника ОСОБА_7 укладено договір поставки №С-168 (а.с.202 та зворот, том 1).
Згідно з п.1.1 цього договору постачальник приймає на себе зобов'язання передати покупцю у власність товари, а покупець зобов'язується сплатити і прийняти вказаний товар.
Відповідно до п.1.5 відпуск товару з АЗС за довірчими документами (скретч-картки) на отримання товару відповідно "Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами" затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №144 від 20.12.1997.
На виконання умов зазначеного договору, постачальником було виставлено покупцю рахунок №0043/0022 від 24.11.2017 на оплату бензину А-92 у кількості 300 л на загальну суму 6 375,00 грн. (а.с. 213, том 1).
З метою отримання зазначеної продукції ТОВ "Фортуна Сіті Торг" було придбано нафтопродукти у ТОВ "Альянс Еволюшн" згідно договору поставки №293/43 від 17.11.2017 (а.с. 206, том 1), що також підтверджується наявною у матеріалах справи видатковою накладною №0043/0001063 від 28.11.2017 (а.с.208, том 1) та специфікацією №0043/0001063-С (а.с.209, том 1).
Відповідно до наявних у матеріалах справи доказів, паливо було відвантажено на адресу ТОВ "Нормагро", що підтверджується видатковою накладною №Б-00000273 від 28.11.2017 (а.с. 212 зворот, том 1), специфікацією №Б-00000273 (а.с.211, том 1)
Оплату вартості поставленої продукції було здійснено покупцем згідно платіжного документа №2700 від 24.11.2017 (а.с. 204, том 1).
Встановлено та не заперечується сторонами, що з правилом першої події "Фортуна Сіті Торг" було виписано та направлено на реєстрацію податкову накладну №24039 від 24.12.2017, однак, реєстрацію вказаної податкової накладної було зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, оскільки обсяги постачання не відповідають обсягам придбання (а.с.200-201, том 1).
З метою підтвердження правомірності реєстрації податкових накладних, позивачем засобами електронного зв'язку в електронному вигляді надіслано на адресу відповідача повідомлення №14 від 11.05.2018 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій. Зокрема, позивачем було надано: копії договорів на придбання та продаж ПММ, накладні на отримання ПММ, платіжні доручення по розрахункам (а.с. 199, том 1).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 21.05.2018 №712238/41481350 відмовлено у реєстрації податкової накладної №24039 від 24.11.2017 на суму 7 650,00 грн. Підстава: ненадання платником податку повного пакету документів, зокрема, розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (а.с. 198 та зворот, том 1).
В той же день, позивачем направлено скаргу на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.197, том 1), яка 07.06.2018 рішенням комісії з питань розгляду скарг №10070/41481350/2 залишена без задоволення (а.с.196, том 1).
Судом встановлено також, що 24.11.2018 між ТОВ "Фортуна Сіті Торг" (Постачальник) в особі директора ОСОБА_4 та ТОВ "Спеціалізована пересувна механізована колона - 7" (Покупець) в особі директора ОСОБА_8 укладено договір поставки №С-148 (а.с.226 та зворот, том 1).
Згідно з п.1.1 цього договору постачальник приймає на себе зобов'язання передати покупцю у власність товари, а покупець зобов'язується сплатити і прийняти вказаний товар.
Відповідно до п.1.5 відпуск товару з АЗС за довірчими документами (скретч-картки) на отримання товару відповідно "Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами" затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №144 від 20.12.1997.
На виконання умов зазначеного договору, постачальником було виставлено покупцю рахунок №52/0000626 від 24.11.2017 на оплату бензину А-95 у кількості 100 л на суму 2 166,67 грн, газ скраплений у кількості 200 л на суму 1 983,33 грн, на загальну суму 4 980,00 грн. (а.с. 227, том 1).
З метою отримання зазначеної продукції ТОВ "Фортуна Сіті Торг" було придбано нафтопродукти у ТОВ "Альянс Еволюшн" згідно договору поставки №52-0111 від 20.11.2017 (а.с. 228-229, том 1), видатковою накладною №0052/0000615 від 24.11.2017 (а.с.221, том 1), специфікацією №0052/0000615-С (а.с.222, том 1).
Відповідно до наявних у матеріалах справи доказів, паливо було відвантажено на адресу ТОВ "Нормагро", що підтверджується видатковою накладною №Б-00000185 від 24.11.2017 (а.с. 230, том 1), специфікацією №Б-00000185 (а.с.231, том 1)
Оплату вартості поставленої продукції було здійснено покупцем згідно платіжного документа №1018 від 24.11.2017 (а.с. 233 зворот, том 1).
Встановлено та не заперечується сторонами, що з правилом першої події "Фортуна Сіті Торг" було виписано та направлено на реєстрацію податкову накладну №24015 від 24.11.2017, однак, реєстрацію вказаної податкової накладної було зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, оскільки обсяги постачання не відповідають обсягам придбання (а.с.219-220, том 1).
З метою підтвердження правомірності реєстрації податкових накладних, позивачем засобами електронного зв'язку в електронному вигляді надіслано на адресу відповідача повідомлення №16 від 16.05.2018 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій. Зокрема, позивачем було надано: копії договорів на придбання та продаж ПММ, накладні на отримання ПММ, платіжні доручення по розрахункам (а.с. 218, том 1).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 24.05.2018 №7229415/41481350 відмовлено у реєстрації податкової накладної №24015 від 24.11.2017 на суму 4 980,00 грн. Підстава: ненадання платником податку повного пакету документів, зокрема, документи щодо підтвердження відповідності продукції (а.с. 217 та зворот, том 1).
В той же день, позивачем направлено скаргу на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.215, том 1), яка 07.06.2018 рішенням комісії з питань розгляду скарг №10073/41481350/2 залишена без задоволення (а.с.214, том 1).
Крім того, 23.11.2018 між ТОВ "Фортуна Сіті Торг" (Постачальник) в особі директора ОСОБА_4 та ПП "Брикетуючі технології" (Покупець) в особі директора ОСОБА_9 укладено договір поставки №С-163 (а.с.241 та зворот, том 1).
Згідно з п.1.1 цього договору постачальник приймає на себе зобов'язання передати покупцю у власність товари, а покупець зобов'язується сплатити і прийняти вказаний товар.
Відповідно до п.1.5 відпуск товару з АЗС за довірчими документами (скретч-картки) на отримання товару відповідно "Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами" затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №144 від 20.12.1997.
На виконання умов зазначеного договору, постачальником було виставлено покупцю рахунок №0043/0017 від 24.11.2017 на оплату дизельного пального у кількості 500 л на загальну суму 12 000,00 грн. (а.с. 242, том 1).
З метою отримання зазначеної продукції ТОВ "Фортуна Сіті Торг" було придбано нафтопродукти у ТОВ "Альянс Еволюшн" згідно договору поставки №293/43 від 17.11.2017 (а.с. 4, том 2), оплата отриманого товару підтверджується платіжним дорученням №1017 від 28.11.2017 на суму 388 248,00 грн. (а.с.243).
Відповідно до наявних у матеріалах справи доказів, паливо було відвантажено на адресу ПП "Брикетуючі технології", що підтверджується видатковою накладною №Б-00000220 від 27.11.2017 (а.с. 247, том 1), специфікацією №Б-00000185 (а.с.248, том 1)
Оплату вартості поставленої продукції було здійснено покупцем згідно платіжного документа №1018 від 24.11.2017 (а.с. 233 зворот, том 1).
Встановлено та не заперечується сторонами, що з правилом першої події "Фортуна Сіті Торг" було виписано та направлено на реєстрацію податкову накладну №27010 від 27.11.2017, однак, реєстрацію вказаної податкової накладної було зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, оскільки обсяги постачання не відповідають обсягам придбання (а.с.239-240, том 1).
З метою підтвердження правомірності реєстрації податкових накладних, позивачем засобами електронного зв'язку в електронному вигляді надіслано на адресу відповідача повідомлення №15 від 11.05.2018 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій. Зокрема, позивачем було надано: копії договорів на придбання та продаж ПММ, накладні на отримання ПММ, платіжні доручення по розрахункам (а.с. 238, том 1).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 21.05.2018 №712172/41481350 відмовлено у реєстрації податкової накладної №27010 від 27.11.2017 на суму 12 000,00 грн. Підстава: ненадання платником податку повного пакету документів, зокрема, розрахункових документів, банківських виписок з особового рахунку (а.с. 237 та зворот, том 1).
В той же день, позивачем направлено скаргу на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.235, том 1), яка 07.06.2018 рішенням комісії з питань розгляду скарг №10072/41481350/2 залишена без задоволення (а.с.234, том 1).
Також, 28.11.2018 між ТОВ "Фортуна Сіті Торг" (Постачальник) в особі директора ОСОБА_4 та ТОВ "Ніт Груп" (Покупець) в особі директора ОСОБА_10 укладено договір поставки №С-223 (а.с.13 та зворот, том 2).
Згідно з п.1.1 цього договору постачальник приймає на себе зобов'язання передати покупцю у власність товари, а покупець зобов'язується сплатити і прийняти вказаний товар.
Відповідно до п.1.5 відпуск товару з АЗС за довірчими документами (скретч-картки) на отримання товару відповідно "Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами" затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №144 від 20.12.1997.
На виконання умов зазначеного договору, постачальником було виставлено покупцю рахунок №0043/0029 від 28.11.2017 на оплату дизельного пального у кількості 200 л на суму 4 083,33 грн, бензин А-95 у кількості 100 л на суму 2 208,34 грн, газ скраплений на суму 1 489,33 грн, на загальну суму 9 337,20 грн (а.с. 14, том 2).
З метою отримання зазначеної продукції ТОВ "Фортуна Сіті Торг" було придбано нафтопродукти у ТОВ "Альянс Еволюшн" згідно договору поставки №293/43 від 17.11.2017 (а.с. 28, том 2), оплата отриманого товару підтверджується платіжним дорученням №1017 від 28.11.2017 на суму 388 248,00 грн., видатковою накладною №0043/0001065 від 29.11.2017 (а.с.16, том 2), специфікацією № 0043/0001065-С (а.с.17, том 2).
Відповідно до наявних у матеріалах справи доказів, паливо було відвантажено на адресу ПП "Ніт Груп", що підтверджується видатковою накладною №Б-00000288 від 29.11.2017 (а.с. 19, том 2), специфікацією №Б-00000288 (а.с.20, том 2).
Оплату вартості поставленої продукції було здійснено покупцем згідно платіжного документа №2862 від 28.11.2017 (а.с. 25, том 2).
Встановлено та не заперечується сторонами, що з правилом першої події "Фортуна Сіті Торг" було виписано та направлено на реєстрацію податкову накладну №28028 від 28.11.2017, однак, реєстрацію вказаної податкової накладної було зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, оскільки обсяги постачання не відповідають обсягам придбання (а.с.11-12, том 2).
З метою підтвердження правомірності реєстрації податкових накладних, позивачем засобами електронного зв'язку в електронному вигляді надіслано на адресу відповідача повідомлення №13 від 11.05.2018 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій. Зокрема, позивачем було надано: копії договорів на придбання та продаж ПММ, накладні на отримання ПММ, платіжні доручення по розрахункам (а.с. 9, том 2).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 21.05.2018 №712168/41481350 відмовлено у реєстрації податкової накладної №28028 від 28.11.2017 на суму 9 337,20 грн. Підстава: ненадання платником податку повного пакету документів, зокрема, розрахункових документів, банківських виписок з особового рахунку (а.с. 10 та зворот, том 2).
В той же день, позивачем направлено скаргу на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.7, том 2), яка 31.05.2018 рішенням комісії з питань розгляду скарг №8624/41481350/2 залишена без задоволення (а.с.6, том 2).
Не погоджуючись із вказаним рішеннями та вважаючи їх протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам та перевіряючи оскаржуване рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації на відповідність вимогам ч.2 ст.2 КАС України, суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України проголошено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Податковий кодекс України).
Згідно з п.п."а", "б" п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з:
- постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;
- постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п.188.1 ст.188 Податкового кодексу України).
Згідно з абзацом першим п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) (п.201.7 ст.201 Податкового кодексу України).
Згідно з п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня (абз.5 п.201.7 ст.201 Податкового кодексу України).
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин (абз.10 п.201.7 ст.201 Податкового кодексу України).
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку (абз.12 п.201.7 ст.201 Податкового кодексу України).
Пунктом 201.16 ст.201 Податкового кодексу України передбачено, що реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр) визначено Порядком зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 (далі - Порядок зупинення №117).
Пунктом шостим Порядку зупинення №117 встановлено, що у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
Згідно з п.7 Порядку зупинення №117 у разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
Відповідно до п.12 Порядку зупинення №117 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Пунктом 14 Порядку зупинення №117 передбачено, що перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Згідно з п.15 Порядку зупинення №117 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).
Відповідно до п.16 Порядку зупинення №117 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Положеннями пункту 19 Порядку зупинення №117 визначено, що комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).
Пунктом 20 Порядку зупинення №117 встановлено, що зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Згідно з п.21 Порядку зупинення №117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Відповідно до п.24 Порядку зупинення №117 комісія центрального рівня протягом семи робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів відповідно до пункту 15 цього Порядку, але не раніше отриманого рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі комісії регіонального рівня, може прийняти інше рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі. Прийняте комісією центрального рівня рішення реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу, а рішення Комісії регіонального рівня скасовується.
Пунктом 27 Порядку зупинення №117 передбачено, що рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Положеннями пункту 28 Порядку зупинення №117 встановлено, що податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; протягом п'яти робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданих податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить менше 30 млн. гривень; протягом семи робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданих податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 30 млн. гривень включно.
Організаційні та процедурні засади діяльності комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - комісії контролюючих органів), а також права та обов'язки її членів визначені Порядком роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 (далі - Порядок роботи комісій №117)
Пунктом 21 Порядку роботи комісій №117 передбачено, що комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).
Згідно з п.22 Порядку роботи комісій №117 розгляд питання на засіданні комісії контролюючого органу включає такі етапи: доповідь секретаря комісії; доповідь члена комісії, співдоповідь (у разі потреби); внесення пропозицій членами комісії, їх обговорення; оголошення головою комісії рішення про припинення обговорення питання; голосування; оголошення головою комісії результатів голосування; оформлення протоколу, який підписується учасниками засідання.
Відповідно до п.23 Порядку роботи комісій №117 протокол засідання комісії контролюючого органу повинен містити перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядалися на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті такою комісією рішення.
Як встановлено із матеріалів справи, в рішеннях комісії від 24.05.2018 №722915/41481350, №712238/4181350 від 21.05.2018, № 722919/4181350 від 24.05.2018, № 722917/4181350 від
24.05.2018, № 712172/41481350 від 21.05.2018, № 712168/41481350 від 21.05.2018 про відмову в реєстрації податкових накладних, підставою для відмови в реєстрації податкових накладних є ненадання платником податків копій документів, документи щодо підтвердження продукції (декларації про відповідність паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та або законодавством.
Суд наголошує, що позивачем було надано контролюючому органу сукупність належних, достатніх, допустимих та достовірних доказів на підтвердження реальності господарських операцій, зокрема: договори поставки № С-37 від 20.11.2017 (а.с.166, том 1), № С-146 від 24.11.2017 (а.с.184, том 1), № С-168 від 24.11.2017 (а.с.202, том 1), № С-148 від 24.11.2017 (а.с.226, том 1), № С-163 від 23.11.2017 (а.с.241, том 1), № С-223 від 28.11.2017 (а.с.13, том 2), договори поставки від ТОВ "Альянс Еволюшн" № 52-0111 від 20.11.2017, № 293/43 від 17.11.2017, рахунками № 52/624 від 24.11.2017, № 0052/0000629 від 24.11.2017, № 0043/0022 від 24.11.2017, № 52/0000626 від 24.11.2017, № 0043/0017 від 23.11.2017, № 0043/0029 від 28.11.2017, видатковими накладними № Б-00000183 від 24.11.2017 (а.с.168, том 1), № Б-0000187 від 24.11.2017 (а.с.188 зворот, том 1), № Б-00000273 від 28.11.2017 (а.с.211 зворот, том 1), № Б-00000185 від 24.11.2017 (а.с.230, том 1), № Б-00000220 від 27.11.2017 (а.с.247, том 1), № Б-00000288 від 29.11.2018 (а.с.19, том 2), сертифікаціями № Б-00000183 від 24.11.2017 (а.с.169, том 1), № Б-000000187 від 24.11.2017 (а.с.188, том 1), № Б-00000273 від 28.11.2017 (а.с.211, том 1), № Б-00000185 від 24.11.2017 (а.с.231, том 1), № Б-00000220 від 27.11.2017 (а.с.248, том 1)№ Б-00000288 від 29.11.2017 (а.с.20, том 2), копіями довіреностей № 51 від 24.11.2017 (а.с.170, том 1), № 29 від 17.11.2017 (а.с.186, том 1), № 2 від 24.11.2017 (а.с.189, том 1), № 150 від 24.11.2017 (а.с.212, том 1), № 36 від 24.11.2017 (а.с.232, том 1), №606, від 27.11.2017 (а.с.249, том 1), №266 від 28.11.2017 (а.с.21, том 2) та копіями з реєстрів документів по стану рахунків підприємства (а.с.175-176, 190-191, 194, 203-205, 224-225, 233 том 1, а.с.1-3, 5, 22-27 том 2).
Щодо доводів контролюючого органу в частині ненадання суб'єктом господарювання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків суд звертає увагу відповідача, що відповідно до змісту службової записки управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем Головного управління ДФС у Житомирській області №1174/06-30-10-03 від 03.10.2018, позивачем на розгляд Комісії ГУ ДФС у Житомирській області надано платіжні доручення та рахунки, які не відображаються. (а.с.53)
Відповідно до наданих сторонами у судовому засіданні пояснень, вказаними документами, які не відобразилися, були банківські виписки та відповідні розрахункові документи.
Таким чином, позивачем у встановлено законом порядку було надіслано до контролюючого органу необхідні документи, однак, із незалежних від суб'єкта господарювання причин, не відобразилися на технічному обладнанні контролюючого органу, що унеможливило їх дослідження комісією перед прийняттям спірного рішення.
Суд наголошує, що технічні проблеми чи особливості роботи програмного чи апаратного забезпечення, які ускладнюють або унеможливлюють дослідження надісланих платником податків документів, не можуть ставитися у вину такому платнику податків та призводити до настання негативних наслідків у вигляді юридичної відповідальності.
Враховуючи вищевикладене, рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації за № 722915/41481350 від 24.05.2018, за № 712238/4181350 від 21.05.2018, за № 722919/4181350 від 24.05., за № 722917/4181350 від 24.05.2018, за № 712172/41481350 від 21.05.2018, за № 712168/41481350 від 21.05.2018 були прийняті відповідачем в порушення ч.2 ст.19 КАС України та не відповідає вимогам ч.2 ст.2 КАС України а тому є протиправним та підлягає скасуванню.
Як зазначив Європейський суд з прав людини у рішенні від 6 вересня 1978 року у справі "Класс та інші проти Німеччини", "із принципу верховенства права випливає, зокрема, що втручання органів виконавчої влади у права людини має підлягати ефективному нагляду, який, як правило, повинна забезпечувати судова влада. Щонайменше це має бути судовий нагляд, який найкращим чином забезпечує гарантії незалежності, безсторонності та належної правової процедури".
Засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом. Так, при розгляді справи було б неприйнятно враховувати право на ефективний засіб захисту, а саме, запобігання порушенню або припиненню порушення з боку суб'єкта владних повноважень, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права без його практичного застосування. Таким чином, обов'язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту.
Верховний Суд України у своїй постанові від 16.09.2015 по справі №21-1465а15 зазначив, що у випадку задоволення позову, рішення суду має бути таким, яке б гарантувало дотримання і захист прав, свобод, інтересів позивача від порушень з боку відповідача, забезпечувало його виконання та унеможливлювало необхідність наступних звернень до суду. Спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії, чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникла б необхідність повторного звернення до суду.
Зважаючи на протиправність оскаржуваного рішення, застосовуючи механізм захисту порушеного права та його відновлення, керуючись повноваженнями, наданими ч.2 ст.245 КАС України, суд вважає за необхідне зобов'язати Державну фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" №24015 від 24.11.2017, №24039 від 24.11.2017, №24016 від 24.11.2017, №24012 від 24.11.2017, №27010 від 27.11.2017, №28028 від 28.11.2017днем їх фактичного подання.
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідачами в порушення ч.2 ст.77 КАС України не доведено, а позивачем та наявною у матеріалах справи сукупністю належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів спростовано правомірність рішень комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, а тому позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду з адміністративним позовом позивачем сплачений судовий збір у розмірі 12 334,00 грн відповідно до платіжного доручення № 4002 від 17.08.2018. У зв'язку із задоволенням позовних вимог суд дійшов висновку, що судові витрати, понесені позивачем, підлягають відшкодуванню відповідачем за рахунок бюджетних асигнувань у загальному розмірі 12 334,00 грн.
Керуючись статтями 2, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
вирішив:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" (проспект Незалежності, 104, м.Житомир, 10029. РНОКПП/ЄДРПОУ: 41481350) до Державної фіскальної служби України (Львівська площа, 8, м.Київ 53, 04053. РНОКПП/ЄДРПОУ: 39292197) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації: №722915/41481350 від 24.05.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної від 24.11.2017 №24015 в Єдиному реєстрі податкових накладних; №712238/41481350 від 21.05.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної від 24.11.2017 №24039 в Єдиному реєстрі податкових накладних; №722919/41481350 від 24.05.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної від 24.11.2017 №24016 в Єдиному реєстрі податкових накладних; №7229178/41481350 від 24.05.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної від 24.11.2017 №24012 в Єдиному реєстрі податкових накладних; №712172/41481350 від 21.05.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної від 24.11.2017 №27010 в Єдиному реєстрі податкових накладних; №712168/41481350 від 21.05.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної від 24.11.2017 №28028 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані Товариством з обмеженою відповідальністю "ФОРТУНА СІТІ ТОРГ" податкові накладні: №24015 від 24.11.2017, №24039 від 24.11.2017, №24016 від 24.11.2017, №24012 від 24.11.2017, №27010 від 27.11.2017, №28028 від 28.11.2017, складені Товариством з обмеженою відповідальністю "ФОРТУНА СІТІ ТОРГ".
Стягнути з Державної фіскальної служби України за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" 12 334,00 грн (дванадцять тисяч триста тридцять чотири гривні) судових витрат по сплаті судового збору.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду складено у повному обсязі: 12 листопада 2018 року.
Головуючий суддя О.Г. Попова