про залишення подання без руху
12 листопада 2018 року ЛуцькСправа № 140/2234/18
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Ксензюк А.Я., вивчивши подання Першого відділу державної виконавчої служби міста Луцьк Головного територіального управління юстиції у Волинській області про заміну сторони виконавчого провадження №53439999,
07 листопада 2018 року Перший відділ державної виконавчої служби міста Луцьк Головного територіального управління юстиції у Волинській області звернувся в суд із поданням про заміну сторони виконавчого провадження №53439999.
Відповідно до частини 1 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Як вбачається зі змісту подання, заявник просить суд замінити сторону виконавчого провадження стягувача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Рантье» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Нью Файненс Сервіс».
Згідно із статтею 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
За правилами частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону.
Оскільки статтею 379 КАС України не встановлено інше, а також враховуючи те, що Волинський окружний адміністративний суд не розглядав справу, як суд першої інстанції, тому зазначене правило поширюється і на випадки звернення органу Державної виконавчої служби із відповідним поданням.
Як передбачено частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 01 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1 762 грн.
Таким чином, оскільки заявником - суб'єктом владних повноважень подано заяву немайнового характеру про заміну сторони виконавчого провадження, тому дане подання повинне бути оплачене судовим збором у розмірі 1 762 грн.
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 161 КАС України, до подання не долучено документ про сплату судового збору. При цьому, заявник згідно із статтею 5 Закону України «Про судовий збір» не звільнений від сплати судового збору.
Таким чином, заявнику слід усунути зазначений недолік, а саме: сплатити судовий збір у розмірі 1 762 грн та надати до суду оригінал відповідного розрахункового документу (квитанції, платіжного доручення тощо).
Крім того, відповідно до частини четвертої статті 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Зі змісту подання вбачається, що на примусовому виконанні у Першому відділі державної виконавчої служби міста Луцьк Головного територіального управління юстиції у Волинській області знаходиться виконавче провадження №53439999 про стягнення з ОСОБА_2 на користь Товариство з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Рантье» заборгованості за кредитним договором №Р25.201.72439 від 22 серпня 2014 року в сумі 35 855 грн 19 коп.
Однак, заявником, всупереч вимогам частини четвертої статті 161 КАС України, не додано до матеріалів подання доказів, які слугували підставою звернення до суду, а саме, доказів про відкриття виконавчого провадження №53439999, доказів, що підтверджують ліквідацію, реорганізацію чи об'єднання сторони виконавчого провадження, яку заявник просить замінити, у зв'язку із чим у суду відсутні дані щодо кола осіб у вказаних правовідносинах.
Також, пунктом 11 частини п'ятої статті 160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Враховуючи те, що Волинський окружний адміністративний суд, не розглядав справу, як суд першої інстанції, а заявник просить замінити сторону виконавчого провадження за виконавчим написом нотаріуса, тому заявником повинно бути підтверджено, що він не звертався до іншого суду з аналогічною заявою про заміну сторони виконавчого провадження.
Крім того, згідно із пунктом 1 частини першої статті 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Частиною другою статті 379 КАС України передбачено, що суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відтак, суд розглядає подання державного виконавця у судовому засіданні. При цьому, суд повинен повідомити державного виконавця та учасників виконавчого провадження, заінтересованих осіб про дату, час і місце розгляду справи, а виконання такого обов'язку можливе за умови, коли суду відомі місцезнаходження чи місце проживання усіх учасників виконавчого провадження, заінтересованих осіб, про що повинно бути зазначено у поданні.
Таким чином, в порушенням встановлених вимог, у поданні не зазначено:
прізвище, ім'я та по батькові державного виконавця, що звернувся із поданням, його місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
реєстраційний номер облікової картки платника податків (за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; боржника ОСОБА_2;
номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти первісного стягувача Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Рантье» та його правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю «Нью Файненс Сервіс».
Відповідно до частин першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, заявнику у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки подання.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про судовий збір», суддя
Подання Першого відділу державної виконавчої служби міста Луцьк Головного територіального управління юстиції у Волинській області про заміну сторони виконавчого провадження №53439999, залишити без руху.
Встановити заявнику строк для усунення недоліків подання - десять днів з дня вручення ухвали про залишення подання без руху.
Роз'яснити, що у випадку не усунення недоліків подання у встановлений судом строк подання і додані до нього документи будуть повернуті заявнику без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка звернулась з поданням.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя А.Я. Ксензюк