Ухвала від 08.11.2018 по справі 815/2331/18

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

08 листопада 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/2331/18

Категорія: 3.4 Головуючий в 1 інстанції: Гусев О. Г.

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді - Коваля М.П.,

суддів - Димерлія О.О.,

- Кравченка К.В.,

за участю: секретар судового засідання - Ніцевич О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Одеського окружного адміністративного суду, яке прийнято 13 серпня 2018 року у складі суду судді: Гусева О.Г. в місті Одесі по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу №88 від 10.05.2018 року, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання наказу ГУ ДМС України в Одеській області №88 від 10.05.2018 року про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту протиправним і скасувати його; зобов'язання ГУ ДМС України в Одеській області у відповідності з процедурою, передбаченою ст. 8 Закон України, прийняти рішення про оформлення документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 13 серпня 2018 року у задоволенні заявленого позову відмовлено.

Ухвалами П'ятого апеляційного адміністративного суду від 10 жовтня 2018 року прийнято апеляційну скаргу та призначено справу до апеляційного розгляду.

В судовому засіданні поставлено на обговорення питання про зупинення провадження по справі ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу №88 від 10.05.2018 року, зобов'язання вчинити певні дії до вирішення по суті Верховним Судом справи №815/3393/17 ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання позивача біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, зобов'язання ГУ ДМС України в Одеській області оформити документи для вирішення питання про визнання ОСОБА_2 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. В судовому засіданні 08.11.2018 року зупинення провадження по справі було підтримано позивачем, представником позивача та представником відповідача.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Необхідною передумовою зупинення провадження у справі на підставі п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України є неможливість її розгляду до вирішення по суті іншої справи.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 17 грудня 2018 року адміністративний позов ОСОБА_2 до ГУ ДМС України в Одеській області про визнання неправомірним та скасування наказу ГУ ДМС України в Одеській області №22 від 02.02.2017 року про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, зобов'язання ГУ ДМС України в Одеській області оформити документи для вирішення питання про визнання ОСОБА_2 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту - задоволено. Визнано неправомірним та скасовано наказ Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області №22 від 02.02.2017 року про відмову ОСОБА_2 в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. Зобов'язано Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області прийняти рішення про оформлення документів для вирішення питання про визнання ОСОБА_2 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області задоволено частково, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року у справі 815/3393/17 в частині зобов'язання Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області прийняти рішення про оформлення документів для вирішення питання про визнання ОСОБА_2 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту - скасовано. Ухвалено у цій частині нову постанову, якою адміністративний позов задоволено частково. Зобов'язано Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області повторно розглянути заяву позивача щодо оформлення документів для вирішення питання про визнання ОСОБА_2 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. В іншій частині постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року залишено без змін.

Ухвалою Верховного Суду від 23 липня 2018 року відкрито провадження у адміністративній справі №815/3393/17 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання неправомірним та скасування наказу ГУ ДМС України в Одеській області №22 від 02.02.2017 року про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання позивача біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, зобов'язання ГУ ДМС України в Одеській області оформити документи для вирішення питання про визнання ОСОБА_2 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Предметом позову вказаної справи також є відмова в оформленні документів для вирішення питання про визнання позивача біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, зобов'язання ГУ ДМС України в Одеській області оформити документи для вирішення питання про визнання ОСОБА_2 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Отже, на розгляді у Верховного Суду перебуває справа №815/3393/17 ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання позивача біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, зобов'язання ГУ ДМС України в Одеській області оформити документи для вирішення питання про визнання ОСОБА_2 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту у подібних правовідносинах і наслідки розгляду по суті спору у даній справі можуть істотно і суттєво вплинути на результати розгляду справи №815/2331/18 ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання наказу ГУ ДМС України в Одеській області №88 від 10.05.2018 року про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту протиправним і скасувати його; зобов'язання ГУ ДМС України в Одеській області у відповідності з процедурою, передбаченою ст. 8 Закон України, прийняти рішення про оформлення документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає за необхідне зупинити провадження у адміністративній справі, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України, до вирішення по суті Верховним Судом справи №815/3393/17 ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання неправомірним та скасування наказу ГУ ДМС України в Одеській області №22 від 02.02.2017 року про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання позивача біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, зобов'язання ГУ ДМС України в Одеській області оформити документи для вирішення питання про визнання ОСОБА_2 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. Обставини неможливості розгляду справи судом встановлюються у кожному конкретному випадку залежно від змісту справи.

Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 236, 321, 325, 328, 329 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Зупинити провадження у адміністративній справі №815/2331/18 за апеляційною скаргою ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу №88 від 10.05.2018 року, зобов'язання вчинити певні дії до вирішення по суті Верховним Судом справи №815/3393/17 17 ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання неправомірним та скасування наказу ГУ ДМС України в Одеській області №22 від 02.02.2017 року про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання позивача біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, зобов'язання ГУ ДМС України в Одеській області оформити документи для вирішення питання про визнання ОСОБА_2 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя: М.П. Коваль

Суддя: О.О. Димерлій

Суддя: К.В. Кравченко