Дата документу 08.11.2018
Справа № 334/8340/18
Провадження № 3/334/1919/18
08 листопада 2018 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Козлова Н.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області у відношенні:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, що проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2,
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянки України, не працюючої, що проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2 -
за ч.1 ст. 173-2 КУпАП, -
До Ленінського районного суду м. Запоріжжя від Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області надійшов вищезазначений матеріал.
Судом встановлено, що у вказаному матеріалі наявні два протоколи про адміністративні правопорушення, складені стосовно різних осіб - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за ч. 1 ст.173-2 КУпАП.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Як випливає із змісту п.п. 4, 15, 16 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 листопада 2015 року № 1376 (далі за текстом - Інструкція) у разі вчинення адміністративного правопорушення особами, які досягли віку, з якого настає адміністративна відповідальність, уповноважені на те посадові особи органів поліції складають протокол про адміністративне правопорушення.
У разі якщо правопорушення вчинено кількома особами, протокол про адміністративне правопорушення складається стосовно кожної особи окремо.
До протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Таким чином системне тлумачення наведених положень Інструкції дозволяє дійти висновку про те, що протокол про адміністративне правопорушення, складений стосовно певної особи, є самостійним документом, до якого мають бути долучені інші матеріали, які свідчать про вчинення цією особою адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Об'єднання протоколів про адміністративні правопорушення, які складені щодо різних осіб, в єдиний адміністративний матеріал, обґрунтування цих протоколів спільними доказами Інструкцією не передбачено.
Кодексом України про адміністративні правопорушення також не передбачений спільний розгляд судом декількох протоколів про адміністративні правопорушення, складених щодо різних осіб в межах одного провадження.
Неналежно оформлені протоколи та долучені до них матеріали унеможливлюють повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи про адміністративне правопорушення, винесення законного та обґрунтованого рішення.
За таких обставин матеріали справи про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід повернути до Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення.
Керуючись ст.284 КУпАП,
Матеріали про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.173-2 КУпАП, та ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.173-2 КУпАП, - повернути до Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Козлова Н. Ю.