Справа №461/8336/18
07 листопада 2018 року м. Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Фролова Л.Д., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Львівського комунального підприємства «Муніципальна варта», про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 0658 від 23 жовтня 2018 року, 23 жовтня 2018 року о 17 год. 16 хв. за адресою: пр. Чорновола, 7 у м. Львові, ОСОБА_1, здійснювала торгівлю з рук продовольчими товарами без дозвільних документів.
Дані дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст.160 КУпАП, а саме трогівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях.
За змістом ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи суддя повинен перевірити правильність складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Статтею 256 КУпАП встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, у протоколі зазначаються місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
За змістом закону підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст. 251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14).
Між тим, зміст протоколу про адміністративне правопорушення від 23 жовтня 2018 року щодо ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
У протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості про місце реєстрації (проживання) ОСОБА_1, дані про її місцеперебування, контактний номер телефону, що унеможливлює виклик особи, яка притягується до адміністративної відповідальності в судове засідання.
За таких обставин суд позбавлений можливості встановити всі обставини, що необхідні для належного розгляду адміністративної справи, прийняти законне обґрунтоване судове рішення. Тому, без усунення зазначених вище недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, матеріали адміністративної справи підлягають поверненню органу, який склав протокол про адміністративне правопорушення, оскільки останній не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, що є перешкодою для розгляду справи по суті.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 256, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Матеріали про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 160 КУпАП повернути до Львівського комунального підприємства «Муніципальна варта» для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.Д. Фролова