Справа № 373/1541/18
06 листопада 2018 року Суддя Переяслав - Хмельницького міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Батальйону патрульної поліції в місті Бориспіль Управління патрульної поліції у Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3»яги, Переяслав-Хмельницького району Київської області,
за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
З протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 403878 від 10 серпня 2018 року вбачається, що 10.08.2018 о 15 год. 40 хв. ОСОБА_2 по вул.Шевченка в с.Стовп'яги Переяслав-Хмельницького району Київської області керував моторолером марки «Навігатор», б/н, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння обличчя), від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився в присутності свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4 Своїми діями ОСОБА_2 порушив п.2.5 ПДР України.
ОСОБА_2 вину не визнав та зазначив, що його моторолер стояв біля магазину в с. Стовп»яги, а він купував продукти. Працівники поліції під»їхали до магазину, коли він з нього виходив, запитали, чий мопед і почали складати протокол.
Дані обставини підтвердили і свідкиБлажевич І.В. та ОСОБА_5, які показали, що ОСОБА_2 не керував мопедом, працівники поліції під"їхали, коли він був в магазині і коли вийшов - склали протокол. Осіб, які підписалися в протоколі, було зупинено вже після його складення.
Згідно з вимогами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності тощо.
Стаття 130 КУпАП передбачає відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, що узгоджується із пунктом 2.5. ПДР України.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Поняття адміністративного правопорушення розкривається шляхом визначення його основних характеристик (склад правопорушення): об'єкт правопорушення, об'єктивна сторона, суб'єкт правопорушення, суб'єктивна сторона.
Суб'єктом даного правопорушення є особа, яка керує транспортним засобом.
Об'єктивна сторона даного правопорушення полягає у діяннях, направлених на ухилення особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння.
ОСОБА_2 не керував транспортним засобом, його мопед стояв припаркований біля магазину в с. Стовп"яги. Дані обставини встановлені з його пояснень, підтверджених показаннями двох свідків.
Інспектор, який складав протокол про адміністартивне правопорушення, та свідки, які зазначені в ньому, на неодноразові виклики до суду не з"явилися, будучи повідомленими належним чином.
За таких обставин, оцінивши всі встановлені обставини справи в їх сукупності, вважаю, що належних та допустимих доказів наявності в діях ОСОБА_2 об»єктивної сторони правопорушення не виявлено, що в свою чергу є підставою стверджувати про відсутність в його діях і всього складу адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
З врахуванням вищезазначеного, керуючись ст.ст. 9, п. 1 ст. 247 КУпАП,-
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, як ухилення особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння, закрити за відсутністю складу правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду.
Суддя Я. І. Керекеза