Номер провадження 2-а/754/214/18
Справа №754/11745/17
Іменем України
29 жовтня 2018 року Деснянський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді - Таран Н.Г.
секретаря судового засідання - Ковтуненка В.В.
позивача - ОСОБА_1
представника позивача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, третя особа: Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, про визнання дій неправомірними та зобов?язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, третя особа: Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, про визнання дій неправомірними та зобов?язання вчинити певні дії та просить скасувати рішення комісії про відмову у призначенні пенсії та призначити нарахування пенсії з дня першого звернення до пенсійного фонду Деснянського району, з 07.02.2017 року. В обґрунтування вказаного позову позивач вказує на те, що позивачу була надана Довідка про безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Як внутрішньо переміщена особа, ОСОБА_1 був зареєстрований за адресою: м. Київ, пр-т. Лісовий 15-А. 16.03.2017 року позивач звернувся до відповідача із запитом про призначення та нарахування пенсії, згідно поданих 07.02.2017 року документів. Через деякий час представники Пенсійного фонду надали лист від 22.03.2017 року №4826\09\і-465 про відмову у призначенні пенсії, мотивувавши тим, що протоколом №21 від 02.03.2017 року засідання комісії з питань призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при Деснянській районній в м. Києві державній адміністрації вирішено відмовити позивачу у виплаті пенсії у зв'язку із, відсутністю за адресою. Позивач адресу проживання був змушений змінити. Будучи мобілізованим до ЗСУ залишив квартиру по місцю реєстрації в Деснянському районі, пр-т. Лісовий 15-а, кв. 68, а після демобілізації не зміг повернутися на адресу реєстрації, так, як квартира була здана в оренду іншій людині, не знайшов доступного житла у Деснянському районі, мешкав у друзів. Знайшовши квартиру для оренди в Солом'янському районі, не перереєструвався на нову адресу, тому що це було теж тимчасове житло і невідомо коли довелося б знову шукати нове приміщення, але за межі Києва та підконтрольної Україні території не виїжджав. В ході телефонної розмови з представником Деснянського собесу, повідомив про нове тимчасове місце проживання, але вони відмовилися його перевіряти. Позивачу довелось подавати документи в пенсійний фонд Солом'янського району, де були прийняті документи 03.05.2017 року та нарахована пенсія з цієї дати. Відповідно до п.9-1 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, ЗАТВЕРДЖЕНОГО постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365, у разі відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування представник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення робить відповідний запис в акті обстеження матеріально-побутових умов сім'ї та надає внутрішньо переміщеній особі письмове повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з дати складення акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї з'явитися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для проходження фізичної ідентифікації. Позивач будь-якого повідомлення про необхідність з'явитися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для проходження фізичної ідентифікації я не отримував.Крім того, як того вимагає п.3 ПОРЯДОК здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затверджений тією ж постановою, можуть проводити додаткові перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи із складенням акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Однак цього зроблено не було, чим порушено норми діючого порядку. За п.7 ПОРЯДКУ здійснення контролю, у разі коли внутрішньо переміщена особа протягом трьох робочих днів не з'явилася до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, такий підрозділ надсилає їй рекомендованим листом повторне повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з'явитися для проходження фізичної ідентифікації. Будь-якого повторного повідомлення на адресу позивача не надходило.
Ухвалою Деснянського районного суду м. Києва від 31.07.2018 року, яка занесена до протоколу судового засідання замінено сторону відповідача з Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві.
Крім того, ухвалою від 21.09.2018 року, яка занесена до протоколу судового засідання залучено до участі у справі в якості третьої особи Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації.
В судовому засіданні позивач та представник позивача підтримали позовні вимоги та просили їх задовольнити. Позивач суду пояснив, що проживав в АДРЕСА_2, однак був мобілізований до ЗСУ, оскільки брав участь в АТО. Коли восени 2016 року повернувся квартира по АДРЕСА_2 в якій він проживав була здана в оренду, у зв'язку з чим він був змушений шукати інше житло. Згодом знайшовши квартиру в Солом'янському районі на нове місце не перереєструвався. В телефонній розмові повідомив працівника Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про те, що він проживає за новою адресою в Солом'янському районі. Згодом позивачем було подано заяву до Солом'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про призначення пенсії та як наслідок по поданих документах з 03.05.2017 року нарахована пенсія.
Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві та третьої особи - Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, причин неявки суду не повідомили.
Вислухавши пояснення позивача та представника позивача, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
15.03.2017 року позивач звернувся до Лівобережного об'єднаного управління ПФУ в м. Києві із заявою про надання інформації про призначення пенсії або про відмову в її призначенні, оскільки 07.02.2017 року ним було подано до Управління всі необхідні документи, однак станом на момент подачі запиту не отримує пенсію.
Відповідно до відповіді Лівобережного об'єднаного управління ПФУ в м. Києві від 22.03.2017 року на запит позивача від 15.03.2017 року вбачається, що на підставі рішення комісії про призначення пенсії ОСОБА_1 згідно витягу з протоколу №21 від 02.03.2017 року позивачу відмовлено у призначенні виплати пенсії відповідно до чинного законодавства.
Судом встановлено, що згідно з витягу з протоколу №21 від 02.03.2017 року засідання комісії з питань призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при Деснянській районній в м. Києві державній адміністрації вирішили: на підставі рішення комісії відмовити внутрішній переміщеній особі в подовження (призначенні) виплати пенсії відповідно до законодавства.
Тобто позивачу було відмовлено у призначенні пенсії.
В матеріалах справи міститься довідка від 16.03.2017 року №0000144371, яка видана ОСОБА_1, про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, з фактичним місцем проживання: м. Київ, Солом'янський р-н., АДРЕСА_1.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із статтею 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Статтею 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-ІV передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
Стаття 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачає порядокзвернення за призначенням (перерахунком) пенсії. Заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально. Заява про призначення пенсії за віком може бути подана застрахованою особою не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Особам, яким призначено пенсію, органи Пенсійного фонду видають пенсійні посвідчення. Видача пенсійного посвідчення для пенсіонерів здійснюється безоплатно. Порядок видачі, зразок та форма пенсійного посвідчення затверджуються правлінням Пенсійного фонду.
Відповідно ч. 1 ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
З 22.11.2014 року набрав чинності Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 року № 1706-VII, яким відповідно до Конституції та законів України, міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, закріплені гарантії для внутрішньо переміщених осіб.
Зокрема, відповідно до статті 7 цього закону, для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на пенсійне забезпечення, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України. Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.
Внутрішньо переміщена особа зобов'язана: повідомляти про зміну місця проживання структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання. У разі добровільного повернення до покинутого постійного місця проживання внутрішньо переміщена особа зобов'язана повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем отримання довідки не пізніш як за три дні до дня від'їзду ( п. 3 ч. 2 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
Статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачені відстави для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб. Підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа: 1) подала заяву про відмову від довідки; 2) скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину; 3) повернулася до покинутого місця постійного проживання; 4) виїхала на постійне місце проживання за кордон; 5) подала завідомо недостовірні відомості. Рішення про скасування дії довідки приймається керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання особи та надається внутрішньо переміщеній особі протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення. У разі неповідомлення внутрішньо переміщеною особою про її повернення до покинутого місця постійного проживання згідно з абзацом другим пункту 3 частини другої статті 9 цього Закону рішення про скасування дії довідки відповідно до пункту 3 частини першої цієї статті приймається на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання. Інформацією, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання, є: дані, отримані з відповідних державних реєстрів; дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад з громадськими об'єднаннями, волонтерськими, благодійними організаціями, іншими юридичними та фізичними особами, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам відповідно до статті 16 цього Закону. У разі наявності у внутрішньо переміщеної особи обґрунтованих причин для продовження строку її відсутності за місцем проживання понад 60 днів така особа звертається з відповідною письмовою заявою за місцем проживання до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад. У такому разі строк відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання може бути збільшено до 90 днів. Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад на підставі прийнятого рішення невідкладно вносить до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб відомості про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
У пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» встановлено, що призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509. Виплата (продовження виплати) пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення (далі - соціальні виплати), що призначені зазначеним особам, здійснюється виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України".
Тобто, за приписами наведеної норми умовами призначення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам є: знаходження внутрішньо переміщених осіб на обліку місця перебування, що підтверджується довідкою; наявність рахунку в установі ПАТ «Державний ощадний банк».
Згідно п.6 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 509 від 01.10.2014 року (в редакції Постанови КМ № 352 від 08.06.2016) (далі Порядок №509) довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 Закону та абзацом шостим цього пункту.
Пунктом 2 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 365 від 08 червня 2016 року встановлено, що контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м.Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) шляхом відвідування не рідше ніж один раз на шість місяців фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї за формою, встановленою Мінсоцполітики.
Згідно п. 5 вищезазначеного порядку структурний підрозділ з питань соціального захисту населення протягом десяти робочих днів з дня прийняття рішення його керівником про проведення перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи або з дня отримання інформації від органів, зазначених у підпунктах 1-4 пункту 4 цього Порядку, проводить таку перевірку із складенням акта обстеження матеріально-побутових умов сімї з урахуванням положень пунктів 8 і 9 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365. За результатами такої перевірки структурний підрозділ з питань соціального захисту населення готує подання про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальних виплат до комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утвореної районними, районними у м. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - комісія).
Відповідно до п.п. 8, 9, 9-1 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365 за результатами проведення перевірки структурним підрозділом з питань соціального захисту населення складається акт обстеження матеріально-побутових умов сімї за формою, встановленою Мінсоцполітики, який підписується всіма повнолітніми внутрішньо переміщеними особами та у визначених законодавством випадках - їх законними представниками, а також представниками структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Під час обстеження матеріально-побутових умов сімї представник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення інформує внутрішньо переміщених осіб про їх обовязок у десятиденний строк письмово повідомляти про зміну фактичного місця проживання/перебування структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за новим фактичним місцем проживання/перебування, а також про наслідки невиконання такого обовязку. У разі відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування представник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення робить відповідний запис в акті обстеження матеріально-побутових умов сімї та надає внутрішньо переміщеній особі письмове повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з дати складення акта обстеження матеріально-побутових умов сімї зявитися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для проходження фізичної ідентифікації.
Згідно п.п. 10, 11, 12 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365 структурний підрозділ з питань соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня складення акта обстеження матеріально-побутових умов сімї (крім осіб, зазначених в абзаці другому пункту 7 цього Порядку) та отримання електронної справи отримувача соціальної виплати вносить на розгляд комісій з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними, районними у м. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - комісії), подання про призначення (відновлення) або про відмову в призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати. Питання щодо призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам можуть також розглядатися комісіями, утвореними районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, за умови включення до складу таких комісій представників органів, що здійснюють соціальні виплати. Комісія розглядає подання про призначення (відновлення) або про відмову у призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати протягом пяти робочих днів з дня отримання такого подання. За результатами розгляду подання з урахуванням акта обстеження матеріально-побутових умов сімї або інших документів, визначених в абзаці другому пункту 7 цього Порядку, комісія приймає рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати з моменту припинення її виплати, в тому числі з урахуванням інформації про стан фінансування та виплати, що оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики або інших органів, що здійснюють соціальні виплати.
Отже, єдиною правовою підставою територіальному управлінню пенсійного фонду призначити або поновити виплату внутрішньо переміщеній особі пенсії - є прийняте рішення управлінням соціального захисту населення.
Тобто, відповідачем правовірно було відмовлено позивачу у призначення пенсії, оскільки відповідно до рішення управління соціального захисту населення він не проживав за адресою зазначеною ним як фактичне місце проживання на момент подачі заяви про призначення пенсії та зазначає відповідачем у справі Головне управління пенсійного фонду України в м. Києві, а просить суд скасувати рішення постановлене комісією з питань соціального захисту населення
Крім того, варто зауважити, що після отримання відмови у призначенні пенсії із розясненням підстав такої відмови відповідачем, позивач звернувся до іншого територіального органу Пенсійного Фонду України в м. Києві, зокрема, за місцем свого фактичного проживання та йому була призначена пенсія, виплата якої провадиться і на даний час.
Враховуючи все вищевикладене суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог позивача.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 19, 22, 46 Конституції України, ст.ст. 1, 7, 9, 12Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII, ст.ст. 8, 44, 47Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-ІV, ст. ст. 1, 2, 5, 9, 72, 77-78, 90, 139, 241-246, 255 КАС України, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, третя особа: Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, про визнання дій неправомірними та зобов?язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Повний текст рішення виготовлено 05.11.2018 року.
Суддя: Н.Г. Таран