Постанова від 01.11.2018 по справі 676/7430/18

Справа № 676/7430/18

Номер провадження 3/676/2538/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2018 року м. Кам'янець-Подільський

Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Воєвідко Я.І., розглянувши матеріали справи, що надійшли від Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого та проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, за ст. 173 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області надійшов протокол серії ГР № 409435 від 27.10.2018 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП.

Згідно протоколу серії ГР № 409435 від 27.10.2018 року встановлено, що ОСОБА_1 близько 10.00 год. 03.09.2018 року неподалік НВК № 5 по вул. Лесі Українки м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області під час словесного конфлікту виражався нецензурною лайкою, чим порушив громадський порядок і спокій громадян. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство, за що передбачена адміністративна відповідальність згідно ст. 173 КУпАП.

Кваліфікація за ст.173 КУпАП передбачає дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення передбачені цим Кодексом настає, якщо порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до Закону кримінальної відповідальності.

Відповідно до ст. 284 КУпАП суд за результатами розгляду справи виносить постанову про закриття справи про адміністративне правопорушення, зокрема за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до вимог ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.

Так, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення міститься протокол прийняття заяви про вчинення кримінального правопорушення від ОСОБА_2 від 05.09.2018 року про те, що невстановлена особа близько 10.00 год. 03.09.2018 року перебуваючи по вул. Лесі Українки в м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин нанесла їй тілесні ушкодження та витяг з ЄРДР про зареєстроване кримінальне правопорушення № 12018240010005784 за ч. 1 ст. 125 КК України.

З постанови слідчого Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 від 13.10.2018 року вбачається, що зазначене кримінальне провадження закрито за відсутністю складу кримінального правопорушення, передбаченого за ч.1 ст. 125 КК України, основною підставою якого стало неприбуття потерпілої ОСОБА_2 для дачі показів та проходження СМЕ.

Суд вважає, що постанова слідчого Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 від 13.10.2018 року винесена з порушенням вимог закону, оскільки потерпіла ОСОБА_2 не відмовилась від приватного обвинувачення і її неприбуття не є підставою для закриття кримінального провадження, а відтак протокол про притягнення до адміністративної відповідальності складений відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП є передчасним.

Таким чином, відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП за відсутності події і складу адміністративного правопорушення провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

Таким чином, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.173 КУпАП і провадження у справі про притягнення останнього до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП необхідно закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного та керуючись п.1 ст.247, ст.278, ст.284, ст.173 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ст. 173 КУпАП - закрити, на підставі п.1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду

ОСОБА_4