Постанова від 25.10.2018 по справі 766/16394/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №766/16394/18

Пров. №3/766/6511/18

25.10.2018 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Рєпін К.К., розглянувши адміністративні матеріали, спрямовані Управлінням патрульної поліції в Херсонській області ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсіонер, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН судом не встановлено, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, -

встановив:

Згідно протоколу, 17.08.2018 року о 18:50 год. водій ОСОБА_1 у м. Херсоні по вул. Робоча, 257а, керував т/з Toyota д.н. НОМЕР_1, був не уважним, не стежив за дорожньою обстановкою, не вибрав безпечну швидкість та здійснив наїзд на яму, з гострими краями, внаслідок ДТП т/з отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив п.п. 2.3 (б), 12.1, 12.3 ПДР, за що передбачена відповідальність ст.124 КУпАП.

В судовому засіданні особа, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 пояснив, що дійсно, у вказаних у протоколі дату, час та місце, здійснив наїзд на яму, внаслідок ДТП його транспортний засіб отримав механічні пошкодження, проте заперечив проти притягнення його до адміністративної відповідальності, посилаючись на те, що ДТП сталося внаслідок неналежного виконання посадовими особами, які відповідають за стан автомобільних доріг, своїх посадових обов'язків

Заслухавши особу щодо якої складено протокол, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Так, за ст. 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Учасники дорожнього руху відповідно до ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» мають право на безпечні умови дорожнього руху, на відшкодування збитків, завданих внаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки руху.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про дорожній рух» до компетенції власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху належить, зокрема: розробка програм та здійснення заходів щодо розвитку, удосконалення, ремонту та утримання у безпечному для дорожнього руху стані доріг, вулиць та залізничних переїздів, зон відчуження; забезпечення безпечних, економічних та комфортних умов дорожнього руху; забезпечення учасників дорожнього руху інформацією з питань стану аварійності та дорожнього покриття, гідрометеорологічних та інших умов; термінове усунення пошкоджень на автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах.

Крім того, згідно із п. 3 ст. 12 вказаного Закону посадові особи, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів, інших споруд, зобов'язані, зокрема: забезпечувати утримання їх у стані, що відповідає встановленим вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху; при виникненні умов, що створюють загрозу безпеці дорожнього руху, здійснювати заходи для своєчасної заборони або обмеження руху, а також відновлення безпечних умов руху; своєчасно виявляти перешкоди дорожньому руху та забезпечувати їх усунення, а у разі неможливості - невідкладно позначити дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами.

Доказів того що відповідними службами вживались заходи щодо термінового усунення пошкоджень дорожнього покриття до протоколу надано не було.

Отже, відповідальність за стан автомобільної дороги та її експлуатацію покладається на відповідні служби, а тому за її неналежний стан не може відповідати ОСОБА_1

Виходячи із цього, відсутність порушень Правил дорожнього руху України із боку ОСОБА_1, свідчить про відсутність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП України., тому провадження по вказаній адміністративній справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.

Керуючись ст.124, п.1 ч.1 ст.247 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції через Херсонський міський суд Херсонської області протягом 10 днів з дня її проголошення.

СуддяОСОБА_2