Постанова від 10.10.2018 по справі 593/1093/18

Справа № 3/593/497/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" жовтня 2018 р. Бережанський районний суд Тернопільської області

Суддя Бережанського районного суду Тернопільської області Шміло В.І

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Держпраці у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, працює директором державного підприємства «Бережанське лісомисливське господарство», раніше до адміністративної відповідальності не притягався

за ч.1 ст.41 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення № ТР 918/414/АВП/ПТ2 від 11 липня 2018 року вбачається, що ОСОБА_1, працюючи директором державного підприємства «Бережанське лісомисливське господарство», в порушення вимог п. 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення та п.5.12 діючого на підприємстві колективного договору індексація заробітної плати працівників підприємства за листопад, грудень 2017 року, яка мала бути нарахована та виплачена разом з виплатою заробітної плати за відповідні місяці, фактично нарахована та виплачена лише у січні 2018 року разом з нарахуванням та виплатою заробітної плати за січень місяць 2018 року і крім цього, в порушення вимог ч.1, 2 ст.115 КЗпП України та ч.1 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» виплата заробітної плати працівникам ДП «Бережанський лісгосп» протягом 2018 року проводилась лише один раз на місяць, без виплати авансу за першу половину місяця, через проміжок часу, що перевищує шістнадцять календарних днів. Так заробітна плата за травень 2018 року працівникам підприємства виплачена 6-7 червня 2018 року, а наступна виплата заробітної плати за червень 2018 року на підприємстві проведена 09 липня 2018 року

Таким своїми умисними діями, як зазначено в протоколі, ОСОБА_1, працюючи директором державного підприємства «Бережанське лісомисливське господарство» допустив порушення вимог ч.1 ст.41 КУпАП, тобто порушив вимоги законодавства про працю.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинені вищевказаних правопорушень не визнав і пояснив, що «Бережанське лісомисливське господарство» є підприємством державної форми власності і вся фінансово-господарська діяльність підприємства здійснюється на підставі чинного законодавства України в тому числі і що стосується нарахування та виплати працючим працівникам індексації грошових доходів і в тому числі виплати заробітної плати працівникам ДП «Бережанське лісомисливське господарство». Індексація заробітної плати працівників підприємства за листопад, грудень 2017 року, була нарахована та виплачена в січні 2018 року по причині відсутності таких асигнувань в листопаді та грудні 2017 року на рахунках підприємства і крім цього, питанням нарахування та виплати таких грошових доходів займається головний бухгалтер підприємства, а не директор, як зазначено в протоколі. Відсутня, на його думку і його вина у несвоєчасній виплаті зарорбітньої плати працівникам підприємства за травень та червень 2018 року, оскілька така виплата була проведена у зв»язку з відсутністю коштів на рахунках підприємства і такі нарахування заробітної плати проводяться бухгалтерією підприємства, а не директором підприємства. Жодної вказівки проводити такі нарахування, як індексація заробітної плати та саме нарахування заробітної плати, з порушенням строків їх виплати, бухгалтерії підприємства, він не давав і такі нарахування бухгалтерією підприємства були проведені по мірі надходження необхідних грошових коштів на рахунки підприємства.

Проаналізувавши ретельно матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.41 КУпАП, виходячи з фабули самого протоколу про адміністративного правопорушення, виходячи зі слідуючих міркувань.

Стаття 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів громадян» містить перелік об'єктів індексації грошових доходів населення та передбачає шлях перегляду їх розміру у зв'язку із зростанням прожиткового мінімуму відповідно до законодавства.

Відповідно до ч. 6 ст. 5 Закону України «Про індексацію грошових доходів громадян» в редакції, що діє з 01 січня 2015 року, проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.

Кабінетом Міністрів України затверджується особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2015 рік. Норми і положення Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових можливостей та відповідних грошових надходжень.

У відповідності до ч.1 ст.41 КУпАП адміністративна відповідальність настає за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі. Разом з тим, ознаки правопорушення, яке на думку інспектора, вчинено ОСОБА_1, про що зазначено у протоколі, не відповідають змісту диспозиції ч.І ст.41 КУпАП, оскільки в протоколі не зазначено в чому саме полягає порушення, коли наступив граничний термін виплати заробітної плати. Натомість зазначено лише про несвоєчасну виплату заробітної плати за травень, червень, липень 2018 року, в зв'язку з чим не вбачається за можливе пересвідчитися в наявності складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 і крім цього, в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному на ОСОБА_1, не зазначено, які саме обов'язки, які входили до кола його службових обов»язків, не забезпечив виконання ОСОБА_1

За таких обставин, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.41 ч.1 КУпАП, в зв»язку з чим , на думку суду, провадження у вказаному адміністративному провадженні слід закрити за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

На підставі наведеного, керуючись п.1 ч.1 ст.247КпАП України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.41КупАП провадженням закрити за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення..

Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Бережанський районний суд протягом десяти днів з моменту проголошення.

Суддя : В.І.Шміло