Справа № 2-а-2672/11
11.02.2011 року. Кіровський районний суд м. Кіровограда
в складі: головуючого судді І.Л. Павелко
при секретарі В.В.Бондаренко,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора взводу ДПС ДАІ з обслуговування м. Кіровограда при УМВС України в області ОСОБА_2 про визнання дій неправомірними та скасування постанови з закриттям провадження по справі ,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до інспектора взводу ДПС ДАІ з обслуговування м. Кіровограда при УМВС України в області ОСОБА_2 про визнання дій неправомірними та скасування постанови закриттям провадження по справі, яким просить визнати дії неправомірними та скасувати постанову від 02.11.2010 року ВА № 232316 про накладення на нього адміністративного стягнення в виді штрафу у розмірі 430 грн..
Позивач в судове засідання не з'явився, але надав заяву до суду про розгляд справи без його участі, позовні вимоги просить задовольнити в повному обсязі.
Відповідач до суду не з"явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. За вказаною нормою права, суд вирішує спір за наявними в справі матеріалами.
Встановлено, що позивач 02.11.2010 року приблизно о 10 годині 25 хвилин керував автомобілем НОМЕР_1, по вул. Г.Сталінграда здійснив обгін, чим допустив порушення п. 14.6 Правил дорожнього руху.
Суд дослідивши матеріали справи в їх сукупності, дійшов висновку, щодо задоволення заявленого адміністративного позову.
Вказану постанову позивач вважає незаконною та такою, що підлягає скасуванню з наступних підстав.
Позивач в позові пояснив, що коли він рухався по вул. Г.Сталінграда, його обігнав учбовий автомобіль, який зупинився попереду. Позивач, не створюючи перешкод іншим учасникам дорожнього руху, обїхав його враховуючи безпечний інтервал.
Відповідач зупинив його через 100 метрів від місця обгону, забравши документи для їх перевірки, повернувся зі складеним протоколом та винесеною постановою.
Інспектор вів зйомку на побутовий, не сертифікований фотоапарат, порушивши вимоги чинного законодавства.
Позивач був позбавлений можливості захистити свої порушені права, користування юридичною допомогою.
У даному випадку працівник ДАІ проігнорував принцип всебічності, повноти і об'єктивності з'ясування обставин даної справи, що прямо передбачено статтею 245 КУпАП, що, в свою чергу вплинуло на правильність прийняття рішення.
Як видно з постанови, відповідач виписуючи постанову не вказав обставин, які він зобов'язаний з'ясувати при розгляді справи керуючись ст. 280 КУпАП, а саме: не з'ясував чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу.
Згідно ч.4 ст.71 КАС України суб"єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази по справі.
Суду не було надано матеріали справи, по яким було винесено постанову, якою було притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та накладено стягнення у вигляді штрафу, що позбавило суд можливості перевірити всі докази, на підставі яких інспектор ДАІ дійшов висновку про винність позивача у вчиненні адміністративного правопорушення.
Доказів, щодо вини позивача суду надано не було, а тому суд, дослідивши матеріали справи встановив, що вини позивача у вчиненому ним порушенні не було, правопорушення як такого не було.
У відповідності з п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно п.3 ч.1 ст.293 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді скарги або протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обгрунтованість винесеної постанови, скасовує постанову і закриває справу.
На підставі вищевикладеного суд дійшов висновку, що дії інспектора по складанню постанови по справі про адміністративне правопорушення є неправомірними, постанова підлягає скасуванню, а справа закриттю у зв"язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
На підставі ст.ст. 247, 288, 290 КупАП, керуючись, ст.ст. 162-164 КАС України суд,-
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати дії інспектора взводу ДПС ДАІ з обслуговування м. Кіровограда при УМВС України в області ОСОБА_2 щодо складання постанови від 02.11.2010 року ВА № 232316 відносно ОСОБА_1 про накладення на нього штрафу в розмірі 430 грн. незаконними, скасувавши постанову з закриттям провадження по справі.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровського районного суду м.Кіровограда ОСОБА_3