про залишення апеляційної скарги без руху
06 листопада 2018 рокуЛьвів№ 857/2291/18
Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Довгополов О. М., перевіривши апеляційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2018 року у справі № 813/749/18 за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Львівгаз" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про скасування податкового повідомлення-рішення,
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2018 року задоволено повністю адміністративний позов Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Львівгаз" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про скасування податкового повідомлення-рішення.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби подав апеляційну скаргу .
Вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановленим статтею 296 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору.
Ставки судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення визначені Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2018 року становить 1762 грн.
Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Адміністративний позов в даній справі містить вимоги майнового характеру.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на момент подання позовної заяви) за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні позовної заяви становить 1762 грн 00 коп. (510*1,5% = 7,65 &?я; 1762).
Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме 2643 грн 00 коп. (1762 * 150%).
Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунений шляхом надіслання до Восьмого апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 2643 грн 00 коп. за наступними реквізитами «Отримувач коштів - УК у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); МФО - 899998; рахунок отримувача - 34310206081057; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - *;101; код платника; судовий збір; № справи; Восьмий апеляційний адміністративний суд».
Разом з тим, скаржник разом з апеляційною скаргою подав заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження. Заяву обгрунтовує тим, що ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.09.2018 року по справі №813/749/18 апеляційну скаргу Офісу великих платників податків ДФС на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 08.08.2018 по справі № 813/749/18 було повернуто скаржнику. Дана обставина унеможливила вчасне подання апеляційної скарги до суду. Скаржник вказує на факт усунення недоліку, що став причиною повернення апеляційної скарги та просить поновити йому строк на подання апеляційної скарги.
Відповідно до ч. 3 ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України строк на апеляційне оскарження може бути поновлений в разі його пропуску з поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
За таких обставин, відповідно до ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне поновити строк на апеляційне оскарження, а відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаного недоліку.
Також слід роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліку апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.
Керуючись статтями 169, 295, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,
Поновити Офісу виликих платників податків Державної фіскальної служби строк на апеляційне оскарження рашення Львівського окружного адміністративного суду від 08.08.2018 р. по справі № 813/749/18.
Апеляційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2018 року у справі № 813/749/18 за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Львівгаз" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Встановити Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_1