Ухвала від 06.11.2018 по справі 824/945/16-а

УХВАЛА

Справа № 824/945/16-а

06 листопада 2018 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Драчук Т. О.

суддів: Полотнянка Ю.П. Загороднюка А.Г.

розглянувши в порядку письмового провадження заяву Чернівецького обласного центру зайнятості про повернення судового збору у справі за адміністративним позовом Чернівецького обласного центру зайнятості до Чернівецького міського голови Чернівецької міської ради ОСОБА_1, комунальної медичної установи "Міський клінічний пологовий будинок №1", ОСОБА_2 про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

в провадженні Вінницького апеляційного адміністративного суду знаходилась справа за позовом Чернівецького обласного центру зайнятості до Чернівецького міського голови Чернівецької міської ради ОСОБА_1, комунальної медичної установи "Міський клінічний пологовий будинок №1", ОСОБА_2 про стягнення коштів.

Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 18.01.2017 апеляційну скаргу Чернівецького міського центру зайнятості задоволено, ухвалу Чернівецького окружного адміністративного суду від 24.11.2016 скасовано, а справу направлено на продовження розгляду.

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 21.06.2018 закрито провадження в адміністративній справі №824/945/16-а.

14.09.2018 до Вінницького апеляційного адміністративного суду надійшла заява про повернення судового збору. 18.10.2018 передана до Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Розглянувши заяву, колегія суддів дійшла висновку щодо відсутності підстав для її задоволення, враховуючи наступне.

Згідно з частиною 2 статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно з п.5 ч.1 ст.7 ЗУ "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Відповідно до ч.5 ст.7 ЗУ "Про судовий збір" повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.

Також питання повернення судового збору регулюється ст.142 КАС України, яка передбачає випадки та розміри такого повернення.

З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що в поверненні судового збору слід відмовити, оскільки питання закриття провадження в справі №824/945/16-а вирішувалось Чернівецьким окружним адміністративним судом в ухвалі від 21.06.2018, а не Вінницьким апеляційним адміністративним судом і відсутні підстави для застосування ст.142 КАС України.

Керуючись ст.ст. 142, 243, 325, 328, 329 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

в задоволенні заяви Чернівецького обласного центру зайнятості про повернення судового збору - відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Головуючий Драчук Т. О.

Судді Полотнянко Ю.П. Загороднюк А.Г.